TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почна изградбата на најголемиот парк во Аеродром

Дневник - 03.02.2015

На улицата Февруарски поход крај реката Вардар во населбата Аеродром почнаа градежните работи за подигање на новиот парк од 82.000 квадратни метри, во кој, освен зеленило, ќе се подигнат и други содржини, како игралишта, летниковци и друга урбана ...

ГАЛЕРИЈА Почна уредувањето на новиот парк во Аеродром

+инфо - 03.02.2015

Во населбата Ново Лисиче, крај булеварот Февруарски поход денеска почна уредувањето на нов парк, кој според површината ќе биде поголем од првиот дел на Градскиот парк, а за тоа ќе се потрошат 16 милиони денари, односно само малку повеќе од 260.000 ...

Нов парк во Аеродром

А1 On - 03.02.2015

Нов парк со површина од околу 90.000 метри квадратни започна да се гради во општина Аеродром на крстосницата меѓу булеварите „АСНОМ“ и „Февруарски поход“, кај последната автобуска станица број 5.

Општина Аеродром ќе добие нов парк

МРТ - 03.02.2015

Новиот парк ќе биде опремен со урбана опрема, детски игралишта и повеќе наменски спортски терени. Инвеститор е градот Скопје, а изведувач на работите- Јавното претпријатие „Паркови и зеленило“...

Фото: Нов парк почна да се гради во Аеродром

Нетпрес - 03.02.2015

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски и градоначалникот на Општина Аеродром, Ивица Коневски, денеска присуствуваа на почетокот на градежни работи за расчистување на просторот за уредување на новиот парк во општина Аеродром крај улицата ...

Почна изградбата на нов парк покрај кејот на Вардар

Пулс24 - 03.02.2015

Градоначалниците на Град Скопје и на Општина Аеродром, Коце Трајановски и Ивица Коневски на денешната, 3.2.2015 година, заедничка прес-конференција официјално го означија почетокот на изградба на нов парк покрај булеварот „Февруарски поход“, поточно ...

ФОТО: Уште еден парк се гради во општина Аеродром, готов во јуни

Курир - 03.02.2015

Пешачки патеки, летниковци, чешми, клупи, корпи за отпадоци, жардиниери, урбана опрема и многу зелено, ќе содржи новиот парк во општина Аеродром чија изградба започна денес. Паркот кај последна 5-ка, на површина од 9 хектари ќе биде готов и пуштен ...

Ќе се гради нов парк во Општина Аеродром

Lider - 03.02.2015

Денеска ќе биде означен почетокот на градежни работи за расчистување на просторот за уредување на новиот парк во општина Аеродром крај Февруарски поход. На почетокот на градежните работи ќе присуствуваат градоначалникот на Град Скопје, Коце ...

Нов парк во Аеродром

Канал5 - 03.02.2015

Нов парк со површина од околу 90.000 метри квадратни започна да се гради во општина Аеродром на крстосницата меѓу булеварите „АСНОМ“ и „Февруарски поход“, кај последната автобуска станица број 5.

Почна уредувањето на новиот парк во Аеродром

Пулс24 - 03.02.2015

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски и градоначалникот на Општина Аеродром, Ивица Коневски, денеска /03.02.2015 година/ присуствуваа на почетокот на градежни работи за расчистување на просторот за уредување на новиот парк во општина ...

Почна изградба на нов парк во Ново Лисиче покрај кејот на Вардар

Кајгана - 03.02.2015

Денеска почна изградба на нов парк покрај булеварот „Февруарски поход“, поточно кај последната автобуска станица број 5 покрај кејот на реката Вардар. Новиот парк што ќе го гради јавното претпријатие „Паркови и зеленило“ во соработка со Град Скопје ...

Уште еден парк се гради во Аеродром

Бриф - 03.02.2015

Нов парк на површина од 90 илјади метри квадратни ќе никне во општина Аеродром. Лоциран кај последна петка во Ново Лисиче, паркот “Февруарски поход” ќе опфати огромна површина запуштен простор кој сега претставува грда слика во овој дел од општината.

Аеродромци ќе добијат нов парк (фото)

Република - 03.02.2015

Пешачки патеки, летниковци, чешми, клупи, корпи за отпадоци, жардиниери, урбана опрема и многу зелено, ќе содржи новиот парк во општина Аеродром чија изградба започна денес.Паркот кај последна 5-ка, на површина од 9 хектари ќе биде готов и пуштен во ...

На местото на дивата депонија, нов парк ќе се гради во Аеродром

Вечер Прес - 02.02.2015

Градоначалниците на Град Скопје и на Општина Аеродром, Коце Трајановски и Ивица Коневски ќе одржат заедничка прес-конференција утре, во 10:30 часот покрај булеварот „Февруарски поход", поточно кај последната автобуска станица број 5.

Нов парк во општина Аеродром, започнува да се гради

Скопје инфо - 02.02.2015

Општина Аеродром ќе добие уште еден парк. Ќе биде лоциран на булеварот „Февруарски поход“, а неговата изградба започнува денес. По тој повод, градоначалниците на Град Скопје и на општина Аеродром, Коце Трајановски и Ивица Коневски ќе одржат ...

Нов Парк во Аеродром

Сител - 25.03.2015

Општина Аеродром започна изградба на нов парк од 2.319 метри квадратни спроти „Мајчин дом“ на аголот меѓу улицата „Васко Карангелевски“ и булеварот „Јане Сандански“. Градоначалникот на општина Аеродром Ивица Коневски денеска, на отпочнувањето со ...

Нов парк во Аеродром со езеро, фонтани, водопади и река (ГАЛЕРИЈА)

Скопје инфо - 03.02.2015

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски и градоначалникот на Општина Аеродром, Ивица Коневски, денеска присуствуваа на почетокот на градежни работи за расчистување на просторот за уредување на новиот парк во општина Аеродром крај Февруарски ...

ФОТО: Општина Аеродром ќе добие уште еден парк

Денешен - 03.02.2015

Започна изградбата на новиот парк во општина Аеродром кој ќе содржи пешачки патеки, летниковци, чешми, клупи, корпи за отпадоци, жардиниери, урбана опрема и многу зелено. Паркот на површина од 9 хектари ќе биде готов и пуштен во употреба за ...

Нов парк во општина Аеродром, утре започнува да се гради

Press24 - 02.02.2015

Општина Аеродром ќе добие уште еден парк. Ќе биде лоциран на булеварот „Февруарски поход“, а неговата изградба започнува утре. По тој повод, градоначалниците на Град Скопје и на општина Аеродром, Коце Трајановски и Ивица Коневски утре ќе одржат ...

Нов Парк во Аеродром

Lider - 25.03.2015

Општина Аеродром започна изградба на нов парк од 2.319 метри квадратни спроти „Мајчин дом“ на аголот меѓу улицата „Васко Карангелевски“ и булеварот „Јане Сандански“. Градоначалникот на општина Аеродром Ивица Коневски денеска, на отпочнувањето со ...

ФОТО: Нов парк ќе го краси Аеродром - ќе блесне во јуни

Press24 - 03.02.2015

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски и градоначалникот на Општина Аеродром, Ивица Коневски, денеска /03 . 02 . 2015 година/ присуствуваа на почетокот на градежни работи за расчистување на просторот за уредување на но виот парк во општина ...

Почна изградба на нов парк во Ново Лисиче покрај кејот на Вардар

Макфакс - 03.02.2015

Во вторник почна изградба на нов парк покрај булеварот „Февруарски поход“, поточно кај последната автобуска станица број 5 покрај кејот на реката Вардар. Новиот парк што ќе го гради јавното претпријатие „Паркови и зеленило“ во соработка со Град ...

Нов парк во општина Аеродром, утре започнува да се гради

Курир - 02.02.2015

Општина Аеродром ќе добие уште еден парк. Ќе биде лоциран на булеварот „Февруарски поход“, а неговата изградба започнува утре. По тој повод, градоначалниците на Град Скопје и на општина Аеродром, Коце Трајановски и Ивица Коневски утре ќе одржат ...

Нов парк почна да се гради во Аеродром

Точка - 03.02.2015

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски и градоначалникот на Општина Аеродром, Ивица Коневски, денеска присуствуваа на почетокот на градежни работи за расчистување на просторот за уредување на новиот парк во општина Аеродром крај улицата ...

Нов парк во Аеродром

Република - 02.02.2015

Од утре почнува изградбата на новиот парк во општина Аеродром, лоциран на булеварот „Февруарски поход“. Почетокот на изградбата ќе биде обележан со заедничка прес-конференција на градоначалниците на Град Скопје и на општина Аеродром, Коце ...

Нов парк во Аеродром за намалување на загадувањето

Вечер Прес - 03.02.2015

Нов парк со површина од околу 90.000 метри квадратни започна да се гради во општина Аеродром на крстосницата меѓу булеварите "АСНОМ" и "Февруарски поход", кај последната автобуска станица број 5.

Почна уредувањето на новиот парк во општина Аеродром (ФОТО)

МКД - 03.02.2015

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски и градоначалникот на Општина Аеродром, Ивица Коневски, денеска присуствуваа на почетокот на градежни работи за расчистување на просторот за уредување на новиот парк во општина Аеродром покрај ...

Утре започнува да се гради нов парк во општина Аеродром

Порта 3 - 02.02.2015

Општина Аеродром ќе добие уште еден парк. Ќе биде лоциран на булеварот „Февруарски поход“, а неговата изградба започнува утре. По тој повод, градоначалниците на Град Скопје и на општина Аеродром, Коце Трајановски и Ивица Коневски утре ќе одржат ...

Нов парк во Аеродром

еМагазин - 03.02.2015

Денеска започнаа градежни работи за расчистување на просторот за уредување на новиот парк во општина Аеродром крај Февруарски поход.Новиот парк во населбата Аеродром е со површина од околу 82.000 квадратни метри, и ќе биде поголем од првиот дел на ...

Аеродром ќе добие парк поголем од првиот дел на Градски парк

Утрински - 03.02.2015

Со расчистување на просторот околу улицата „Февруарски поход“, денеска стартуваа активностите околу изградбата на новиот парк во општина Аеродром. Паркот ќе се простира на површина од околу 82.000 квадратни метри, што значи дека ќе биде поголем од ...

Утре во Аеродром започнува со градба нов парк

Lider - 02.02.2015

Општина Аеродром ќе добие уште еден парк. Ќе биде лоциран на булеварот „Февруарски поход“, а неговата изградба започнува утре. По тој повод, градоначалниците на Град Скопје и на општина Аеродром, Коце Трајановски и Ивица Коневски утре ќе одржат ...

Почнува да се гради новиот парк на последна 5-ка

Курир - 03.02.2015

Градоначалниците на Град Скопје и на општина Аеродром, Коце Трајановски и Ивица Коневски, денеска ќе го означат почетокот на изградба на новиот парк во општина Аеродром. Паркот ќе биде лоциран на булеварот „Февруарски поход“, поточно кај последната ...

Се разубавува Аеродром - никнува нов парк кај последна 5-ка

Press24 - 03.02.2015

Градоначалниците на Град Скопје и на општина Аеродром, Коце Трајановски и Ивица Коневски, денеска ќе го означат почетокот на изградба на новиот парк во општина Аеродром, на булеварот „Февруарски поход“, поточно кај последната автобуска станица број ...