TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јанева: Се анализираат материјалите земени од претресите

МРТ - 06.10.2017

Тимот на Јанева со полициска асистенција, вчера изврши претрес во канцелариите и домовите на тројца осомничени, меѓу кои и поранешниот претседател на судот Владимир Панчевски. Сѐ уште се анализираат податоците коишто Специјалното јавно обвинителство ...

(ВИДЕО) Јанева: Се анализираат материјалите земени од претресите

А1 On - 06.10.2017

СЈО ги анализира материјалите земени при вчерашните претреси во канцелариите и домовите на лицата кои се сомничат за оддавање службена тајна, изјави денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Јанева: Сè уште се анализираат материјалите од вчерашните претреси

Newsroom - 06.10.2017

Специјалното јавно обвинителство во присуство на екипи од полицијата вчера изврши претрес во Кривичниот суд и во домовите на тројца осомничени, меѓу кои и поранешниот претседател на судот Владимир Панчевски.

Јанева: Ги анализираме материјалите земени од осомничените за оддавање службена тајна

+инфо - 06.10.2017

Ги видов написите на социјалните мрежи, тоа воопшто не можам да го потврдам, тоа се само шпекулации и претпоставки, изјави Јанева. СЈО ги анализира материјалите земени при вчерашните претреси во канцелариите и домовите на лицата кои се сомничат за ...

Јанева: Ги собравме потребните докази, се врши анализа

Фактор - 06.10.2017

СЈО се уште ги анализираат податоците коишто со судски налог ги обезбеди вчера, а кои се поврзани со предистражната постапка за злоупотреба на АКМИС системот во скопскиот Кривичен суд за електронска распределба на предмети.

Јанева: Се анализираат материјалите земени од претресите

Стандард - 06.10.2017

СЈО ги анализира материјалите земени при вчерашните претреси во канцелариите и домовите на лицата кои се сомничат за оддавање службена тајна, изјави денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Јанева: Се анализираат материјалите земени од претресите...

Н.Македонија - 06.10.2017

Јанева: Се анализираат материјалите земени од претресите СЈО ги анализира материјалите земени при вчерашните претреси во канцелариите и домовите на лицата кои се сомничат за оддавање службена тајна, изјави денеска специјалната јавна обвинителка ...

Јанева:Тоа што го баравме и најдовме во домовите, го земавме

Фокус - 06.10.2017

Специјалната обвинителка Катица Јанева во денешната изјава истакна дека СЈО ги анализира материјалите земени при вчерашните претреси во канцелариите и домовите на лицата кои се сомничат за оддавање службена тајна.

Јанева: Се анализираат материјалите земени од претресите

Сител - 06.10.2017

СЈО ги анализира материјалите земени при вчерашните претреси во канцелариите и домовите на лицата кои се сомничат за оддавање службена тајна, изјави денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Јанева: Се анализираат материјалите земени од претресите

Алсат-М - 06.10.2017

СЈО ги анализира материјалите земени при вчерашните претреси во канцелариите и домовите на лицата кои се сомничат за оддавање службена тајна, изјави денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Јанева: Мислам дека го најдовме она што го баравме со претресите

Нова ТВ - 06.10.2017

СЈО ги анализира материјалите земени при вчерашните претреси во канцелариите и домовите на лицата кои се сомничат за оддавање службена тајна, изјави денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Јанева не може да потврди дали Панчевски му кажувал тајни на Иванов

Локално - 06.10.2017

Специјалното јавно обвинителство СЈО ги анализира материјалите земени при вчерашните претреси во канцелариите и домовите на лицата кои се сомничат за оддавање службена тајна, изјави денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Јанева: Ги анализираме материјалите земени од осомничените за оддавање службена тајна

Либертас - 06.10.2017

СЈО ги анализира материјалите земени при вчерашните претреси во канцелариите и домовите на лицата кои се сомничат за оддавање службена тајна, изјави денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Јанева: Се анализираат материјалите земени од претресите

Позитив.мк - 06.10.2017

СЈО ги анализира материјалите земени при вчерашните претреси во канцелариите и домовите на лицата кои се сомничат за оддавање службена тајна, изјави денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

СЈО ги анализира материјалите земени од претресите

Слободен Печат - 06.10.2017

СЈО ги анализира материјалите земени при вчерашните претреси во канцелариите и домовите на лицата кои се сомничат за оддавање службена тајна, изјави денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Јанева - Се анализираат материјалите од претресите кај Панчевски

Р.С.Европа - 06.10.2017

СЈО ги анализира материјалите земени при вчерашните претреси во канцелариите и домовите на лицата кои се сомничат за оддавање службена тајна, изјави денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

(ВИДЕО) Јанева: Сè уште не можам да потврдам дали тајните податоци од судот стигнувале до претседателот Иванов

Макфакс - 06.10.2017

Специјалното јавно обвинителство ги анализира материјалите земени при вчерашните претреси во домовите и канцелариите експретседателот на кривичниот суд Владимир Панчевски и на лицата кои се сомничат за оддавање службена тајна, изјави денеска ...

Катица Јанева: Се анализираат материјалите земени од претресите

Вечер - 06.10.2017

СЈО ги анализира материјалите земени при вчерашните претреси во канцелариите и домовите на лицата кои се сомничат за оддавање службена тајна, изјави денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Јанева: Се анализираат материјалите земени од претресите

Канал 77 - 06.10.2017

Специјалната обвинителка Катица Јанева не ја потврдува информацијата дека Владимир Панчевски му давал службени информации на претседателот Ѓорѓе Иванов таа вели дека видела такви написи во медиумите но тврди дека тоа се само претпоставки.

Јанева: Се анализираат материјалите земени од претресите

24 Вести - 06.10.2017

СЈО ги анализира материјалите земени при вчерашните претреси во канцелариите и домовите на лицата кои се сомничат за оддавање службена тајна, изјави денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

СЈО ги анализира материјалите земени при претресите во канцелариите на Кривичниот суд и во домовите на осомничените ...

Академик - 06.10.2017

СЈО ги анализира материјалите земени при вчерашните претреси во канцелариите и домовите на лицата кои се сомничат за оддавање службена тајна, изјави денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, додавајќи дека со асистенција на МВР синоќа е ...

Јанева не може да потврди дали материјалите земени од Панчевски водат до Иванов

Мета - 06.10.2017

Специјалното јавно обвинителство почнало со анализа на материјалите одземени при вчерашните претреси во канцелариите и во домовите на судијата Владимир Панчевски и на двајца информатичари вработени во судот, изјави денеска специјалната јавна ...

Јанева: Сè уште не можам да потврдам дали тајните податоци од судот стигнувале до претседателот Иванов

Точка - 06.10.2017

Специјалното јавно обвинителство ги анализира материјалите земени при вчерашните претреси во домовите и канцелариите експретседателот на кривичниот суд Владимир Панчевски и на лицата кои се сомничат за оддавање службена тајна, изјави денеска ...

Јанева: Се анализираат материјалите земени од претресите

ТВ21 - 06.10.2017

СЈО ги анализира материјалите земени при вчерашните претреси во канцелариите и домовите на лицата кои се сомничат за оддавање службена тајна, изјави денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

(ВИДЕО) Јанева: Сè уште не можам да потврдам дали тајните податоци од судот стигнувале до претседателот Иванов

Правдико - 06.10.2017

Специјалното јавно обвинителство ги анализира материјалите земени при вчерашните претреси во домовите и канцелариите експретседателот на кривичниот суд Владимир Панчевски и на лицата кои се сомничат за оддавање службена тајна, изјави денеска ...

(ВИДЕО) Јанева: Сè уште не можам да потврдам дали тајните податоци од судот стигнувале до претседателот Иванов

Sky - 06.10.2017

Специјалното јавно обвинителство ги анализира материјалите земени при вчерашните претреси во домовите и канцелариите експретседателот на кривичниот суд Владимир Панчевски и на лицата кои се сомничат за оддавање службена тајна, изјави денеска ...

Јанева: Се анализираат материјалите земени од претресите

Шеталиште - 06.10.2017

СЈО ги анализира материјалите земени при вчерашните претреси во канцелариите и домовите на лицата кои се сомничат за оддавање службена тајна, изјави денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Јанева: Се анализираат материјалите земени од претресите

еМагазин - 06.10.2017

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) ги анализира материјалите земени при вчерашните претреси во канцелариите и домовите на лицата кои се сомничат за оддавање службена тајна, изјави денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.