TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нетфликс создава студио за врвни видео игри

USB - 30.09.2022

Започна со испорака на ДВД-ња, а потоа прерасна во производство и моќна стриминг куќа. Стриминг гигантот сега го гради своето прво сопствено студио за видео игри во Хелсинки, Финска, бидејќи ја проширува својата империја за мобилни игри, објави ...

Netflix најави отварање на свое студио за развој на видео игри

Телефони.мк - 30.09.2022

Netflix има големи планови за пазарот на видео игри. Гигантот на пазарот за стриминг ги покажа своите намери со преземање на помалите гејмерски компании како што се Night School Studio и Boss Fight Entertainment .

Нетфликс формира студио за развој на сопствени игри (видео)

Во Центар - 29.09.2022

Нетфликс планира посериозно да влезе во светот на игрите. Тоа го покажуваат и видеата кои се објавени. Имено, показател е и фактот што Нетфликс формира свое студио за игри . Планот е да се развијат оригинални игри од светска класа без реклами или ...

„Нетфликс“ лансира сопствено студио за видео игри!

Иновативност - 29.09.2022

Големата стриминг компанија „Нетфликс“ соопшти дека ќе формира сопствено студио за видео игри. Како што пренесува „Би-Би-Си“ , студиото ќе се наоѓа во Хелсинки, Финска, а истото ќе го раководи поранешниот извршен директор на „Електроник артс“ и ...

Netflix најави отворање на студио за развој на видео игри

Порта - 29.09.2022

При најавата за отворање на студиото, компанијата најави дека развојот на игри може да потрае со години, така што првите игри од тоа студио не треба да се очекуваат толку брзо. Netflix има големи планови на пазарот на видео игри.

Нетфликс ќе отвори свое студио за видеоигри во Финска

MakPress - 29.09.2022

Нетфликс објави дека ќе отвори свое студио за производство на видеоигри во Финска. Тоа ќе биде прво такво студио на Нетфликс откако стрим-гигантот влезе на пазарот за мобилни игри во ноември 2021 година.

Нетфликс ќе отвори свое студио за видеоигри во Финска

Курир - 29.09.2022

Нетфликс објави дека ќе отвори свое студио за производство на видеоигри во Финска. Тоа ќе биде прво такво студио на Нетфликс откако стрим-гигантот влезе на пазарот за мобилни игри во ноември 2021 година.

Нетфликс ќе отвори свое студио за видеоигри во Финска

Опсервер - 29.09.2022

Нетфликс објави дека ќе отвори свое студио за производство на видеоигри во Финска. Тоа ќе биде прво такво студио на Нетфликс откако стрим-гигантот влезе на пазарот за мобилни игри во ноември 2021 година.

Нетфликс ќе отвори свое студио за видеоигри во Финска

OhridNews - 29.09.2022

Нетфликс објави дека ќе отвори свое студио за производство на видеоигри во Финска. Тоа ќе биде прво такво студио на Нетфликс откако стрим-гигантот влезе на пазарот за мобилни игри во ноември 2021 година.