TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ДОЗНАЈТЕ: Ова се цените на лежалките во Грција – На некои плажи се бесплатни, некои бараат 30 и повеќе евра со ...

Курир - 20.06.2024

Цените варираат, од високи до доста пристапни, според мислењето на туристите, па доколку се решите да се сончате и одморите во некој од локалите на плажа, за тоа ќе треба да потрошите од 5 до 20 евра, а на некои места и многу повеќе.

Грчката полиција затвори бар на Родос и го уапси газдата за незаконско поставување лежалки на плажа

Сакам да кажам - 20.06.2024

Грчката полиција трајно затвори бар на плажа во Агија Марина на островот Родос откако истече крајниот рок што општината му го дала на сопственикот да достави документи дека работи легално.

ЗА ВО ГРЦИЈА ВИ СЕ ПОТРЕБНИ „ДЕБЕЛИ“ ПАРИЧНИЦИ: За лежалка и чадор и до 15 евра!

Фактор - 20.06.2024

Туристите кои моментално престојуваат во Ханиоти, а судејќи според она што го велат сезонава, ќе ни требаат „дебели“ паричници за Грција. Како што изјавил извор за Телеграф Бизнис, во еден ресторан за брза храна имаат дури три цени за гиро, додека ...

Ново правило за користење на плажите во Грција

24Инфо - 19.06.2024

Во Грција од оваа година важи новото правило за регулирање на организираните плажи. Правилото го регулира обезбедувањето јавен пристап до плажите. Според новиот закон, најмалку 50% од површината на плажата мора да остане достапна за јавноста.

На овие грчки плажи лежалките се благо речено бесплатни: Гиро плус пиво или сок за само 5 евра, а еве ги другите цени

Точка - 19.06.2024

Многу од нашите туристи прашуваат како се движат цените на храната и пијалоците во маркетите, но и на плажите. Она што сите ги интересира е цената на лежалките и другите неопходни реквизити за на плажа.

„Претходно сите лежевме на пешкир, подобро сламена простиркa отколку лежалка“, Грција воведе нови правила на плажите, ...

ММС - 19.06.2024

Во Грција од оваа година важи новото правило за регулирање на организираните плажи. Правилото го регулира обезбедувањето јавен пристап до плажите. Според новиот закон, најмалку 50% од површината на плажата мора да остане достапна за јавноста.

ЗА ВО ГРЦИЈА ВИ СЕ ПОТРЕБНИ „ДЕБЕЛИ“ ПАРИЧНИЦИ: За лежалка и чадор и до 15 евра!

Женски магазин - 20.06.2024

Туристите кои моментално престојуваат во Ханиоти, а судејќи според она што го велат сезонава, ќе ни требаат „дебели“ паричници за Грција. Како што изјавил извор за Телеграф Бизнис, во еден ресторан за брза храна имаат дури три цени за гиро, додека ...

Проверете: Овие се цените на лежалките во Грција

Press24 - 20.06.2024

„Која е цената на лежалките во Грција“ е веројатно најчесто поставуваното прашање од мај до крајот на сезоната, особено од сите оние кои летуваат во оваа земја. Цените варираат, од високи до доста пристапни, според мислењето на туристите, па доколку ...

Ги истраживме цените на лежалките во Грција: На некои плажи бесплатно, некои бараат 30 или повеќе евра со резервација

4NEWS - 21.06.2024

На Халкидики има многу локали на плажа кои даваат бесплатни услуги, а се наплаќа само минималната потрошувачка (од 5-20 евра), односно кафе, сок, безалкохолни пијалоци. Од друга страна, има „луксузни“ локали, кои спаѓаат во втората категорија, над ...