TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Аца Лукас во врска со старлета која што е обвинета за занимавање со проституција?!

Убавина и Здравје - 15.04.2019

Медиумите со денови пишуваат за наводната врска меѓу Аца Лукас и Наташа Шавија, a „парот“ се уште се нема огласено по повод ваквите натписи. Сепак, старлетата на својот „Инстаграм“ профил објави фотографија од настап на Лукас во Париз, а оваа објава ...

Скандалот со естрадната проституција во Србија зазема огромни размери, а вмешан е и ТОЈ!

Слободен Печат - 16.04.2019

Позната фолк-ѕвезда од српската естрада е вмешана во скандалот со проституцијата на макрото Михајло Максимовиќ. Според српските медиуми, Аца Лукас бил еден од корисниците на услугите на макрото и дека плаќал за да биде со неколку од девојките кои се ...

Аца Лукас вмешан во скандалот со проституција во Србија

1tv - 15.04.2019

Фолк-пејачот Аца Лукас е последното име во низа кое се споменува во аферата со проституција на српскиот макро Михајло Максимовиќ. Српските медиуми пишуваат дека пејачот плаќал проститутки за секс, а ги ангажирал преку Максимовиќ.

И Аца Лукас во аферата со проституција на српскиот макро Михајло Максимовиќ

Репортер - 15.04.2019

Фолк-пејачот Аца Лукас, според медиумите бил вклучен во аферата со проституција на српскиот макро Михајло Максимовиќ. Тој, пишуваат, плаќал проститутки за секс, а ги ангажирал преку Максимовиќ.

Аца Лукас е за легализација на проституцијата – Призна дека изнајмувал ескорт дами

Убавина и Здравје - 15.04.2019

Во изминатиот период, Аца Лукас го поврзуваа со неколку девојки кои во моментов се споменуваат во медиумите како ескорт-дами од “каталогот” за девојки кои се занимаваат со најстариот ...

Дали ова е доказ? Модната креаторка со една фотографија ја потврди врската со Аца Лукас?

Вистина.мк - 15.04.2019

Медиумите со денови пишуваат за наводната врска меѓу Аца Лукас и Наташа Шавија, а тие се уште јавно не зборуваат за тоа. Сепак, модната креатока на својот „Инстаграм“ профил објави фотографија од настап на Лукас во Париз, а оваа објава многумина ја ...

Аца Лукас во низата имиња за големата афера со проституција во Србија

Хитпортал - 15.04.2019

Српскиот фолк-пејач Аца Лукас е уште едно од имињата во низа кое се споменува во аферата со проституција на српскиот макро Михајло Максимовиќ за која што во српските медиуми секојдевно се откриваат нови пикантерии .