TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФИБА го претстави новото лого за Евробаскетот

Канал5 - 05.12.2023

Иако има уште многу време до новиот Евробаскет, дури две години, ФИБА ги изненади сите објавувајќи ново лого за претстојниот турнир кој ќе се одржи во 2025 година. Мундобаскетот штотуку заврши, нов светски шампион е Германија, но ФИБА не го заборава ...

(ВИДЕО) ФИБА го промовира логото за Европското првенство во 2025 година

Кош - 05.12.2023

Претстојното Европско првенство е за нешто помалку од две години, а ФИБА денеска го промовира логото за големиот кошаркарски настан. На социјалните мрежи е објавена и најава за шампионатот кој ќе се одржи во Кипар, Финска, Полска и Летонија.

ФИБА го претстави новото лого за Евробаскетот

Курир - 06.12.2023

ФИБА не го заборава турнирот што за нешто помалку од две години ќе се одржи во Кипар, Финска, Полска и Летонија. ФИБА ги изненади сите објавувајќи ново лого за претстојниот турнир кој ќе се одржи во 2025 година.