TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Актуелно предупредување од УХМР: Попладне и во вечерните часови со врнежи од дожд, повремено пообилни

Курир - 21.03.2023

Под влијание на циклонска активност денес времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, кои попладне и во вечерните часови наместа ќе бидат пообилни (над 20 л/м2). Во Скопје облачно, попладне и во вечерните часови со врнежи од дожд, повремено ...

Познато е до кога ќе врне дожд – Синоптичарите открија што ќе се случува со времето деновиве

Вести плус

Промена на времето утре: Обилен дожд особено попладне

Независен

УХМР со најава за влажен бран и обилен дожд

Кумановски м.

Денес сончево, утре врнежливо…Баба Марта го диктира времето

Gostivarpress.mk

МЕТЕО АЛАРМ ЗА МАКЕДОНИЈА: Утре дожд и снег

4NEWS

Утре промена на времето: Под влијание на циклонска активност најавени се обилни врнежи

Макфакс

MTM Точка MakPress А1 On Сител Канал5 Бриф Скопје инфо