TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мејсон принудно во пензија, сударот со глава со Кејхил кобен за неговата кариера (ФОТО)

МКД - 13.02.2018

Фудбалерот од средниот ред на Хал, Рајан Мејсон е принуден да оди во пензија на само 26 години, докторите го советувале да не се враќа на терените по страшната повреда која ја заработи по сударот со глава со Гери Кејхил Пред околу 13 месеци, Рајан ...

Англиски репрезентативец се откажа од фудбалот на 26 години!

Спортски - 13.02.2018

Играчот за врска на Хал Сити, Рајан Мејсон денес официјално го потврди заминувањето од професионалниот фудбал. 26-годишниот Мејсон не успеа комплетно да се опорави откако во 2017 година преживеа фрактура на черепот на натпреварот против Челзи.

Ризикот посилен од желбата: Мејсон се откажа од фудбалот

SportMedia - 13.02.2018

Играчот од средниот ред на Хал сити, Рајан Мејсон е принуден да се откаже од фудбалот на 26 години по совет на лекарите. Фудбалерот кој има еден настап за англиската фудбалска репрезентација во јануари 2017 претрпе фрактура на черепот откако се ...

Мејсон ја завршува кариерата на 26 години

Идивиди - 13.02.2018

Фудбалерот на Хал, Рајан Мејсон, е принуден да ја заврши својата кариера на 26-годишна возраст поради фрактура на черепот добиена минатата година на дуелот со Челзи, објави Би-Би-Си. На тој натпревар Мејсон доби силен удар по судирот со глави со ...

Тажен крај: Играчот на Хал, Рајан Мејсон на 26 години ја заврши кариерата

Кајгана - 13.02.2018

Фудбалер на Хал Сити ќе мора да ја заврши предвреме професионалната кариера поради тешка повреда со која се здоби пред една година. Играчот на Хал Сити, Рајан Мејсон, принуден е да стави крај на професионалната фудбалска кариера на 26 години.

Една година по стравичната повреда – Мејсон оди во принудна пензија

Екипа - 13.02.2018

Фудбалерот за врска на Хал, Рајан Мејсон по повеќе од една година откако ја преживеа тешката повреда на главата принудно ја завршува кариерата. Мејсон се здоби со повредата на 23. јануари 2017 година во меч против Челси, а при воздушен дуел со Гери ...

(ВИДЕО) Фудбалерот кој доби страшна повреда од ѕвездата на Челзи ја заврши својата кариера

Спортклуб - 13.02.2018

Ударот кој Гери Кејхил му го зададе на Рајан Мејсон резултираше со тешки повреди на главата и крај на кариерата за фудбалерот на Хал. Година дена откако во дуелот помеѓу Челзи и Хал стоперот на „Сините“ Гери Кејхил со глава му нанесе тешки повреди ...

Фудбалерот кој ја доживеа најтешката повреда во Премиер лигата стави крај на кариерата

Дерби - 13.02.2018

Рајан Мејсон во јануари минатата година имаше ужасен судир со Кејхил по кој мораше да му биде правена операција на черепот, а цели 12 месеци по направената хируршка интервенција и по безброј совети дадени од врвни лекари, за жал, фудбалерот на Хал ...

Видео: Страшниот удар од Кејхил значеше и крај на кариерата за овој фудбалер

Спортски - 13.02.2018

Една година откако Гери Кејхил му го зададе ударот на дефанзивецот на Хал и му нанесе тешка повреда, овој фудбалер стави крај на професионалната кариера. Шокантната вест е потврдена во соопштение од Хал во кое се наведува дека докторите му ...

Страотната повреда против Челзи го натера да се пензионира од фудбалот на 26 години

Gol.mk - 13.02.2018

Медицинските совети го натераа Рајан Мејсон, играчот за врска на Хал Сити, да стави крај на фудбалската кариера на 26-годишна возраст. Причина за оваа одлука е страотната повреда на черепот, која што ја заработи на дуелот со Челзи во 2017 година.

Рајан Мејсон ја заврши кариерата

TopSport - 13.02.2018

Играчот на Хал Сити Рајан Мејсон на 26-годишна возраст мора да ја заврши фудбалската кариера поради фрактура на черепот со која се здоби пред една година на натпреварот против Челси, објави Би би си.

Мејсон со 26 години му кажа збогум на фудбалот, причина е хорор повредата на главата (ФОТО)

24Фудбал - 13.02.2018

Рајан Мејсон е принуден да замине во пензија, фудбалерот на Хал Сити не сака да ризикува со својот живот и со 26 години му кажа збогум на фудбалот Пред околу 13 месеци, Рајан Мејсон преживеа хорор откако на средбата помеѓу Челси и Хал при еден ...

Фудбалерот кој ја доживеа најтешката повреда во Премиер лигата стави крај на кариерата

Точка - 13.02.2018

Рајан Мејсон во јануари минатата година имаше ужасен судир со Кејхил по кој мораше да му биде правена операција на черепот, а цели 12 месеци по направената хируршка интервенција и по безброј совети дадени од врвни лекари, за жал, фудбалерот на Хал ...