TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

АМСМ: Во понеделник времен прекин на сообраќај према Охрид поради минирање, ова се деталите..

Порта - 18.10.2020

АМСМ известува дека на ден 19.10.2020 г. (понеделник) на патниот правец Кичево – Охрид , поточно кај с.Врбјани, после планинскиот премин Пресека, поради работи на пат (минирање) во период помеѓу 12:00 и 15:00 часот сообраќајот ќе биде во прекин 10 – ...

Привремен режим на сообрaќај на патниот правец Охрид – Кичево

OhridNews - 17.10.2020

На патниот правец Охрид – Кичево, поточно кај с.Врбјани, на планинскиот превој Пресека, на ден 19.10.2020 (понеделник) поради работи на пат (минирање) во период помеѓу 12 и 15 часот сообраќајот ќе биде во прекин 10 – 15 минути, информира АМСМ.

Сообраќајот се одвива по влажни коловози

24Инфо - 16.10.2020

Сообраќајот на патиштата се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

ВНИМАВАЈТЕ: Сообраќајот се одвива по влажни коловози, можни одрони, на едно место и прекин

Вечер - 16.10.2020

Сообраќајот на патиштата се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.