TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Инспектори на УЈП му врачиле налог за финансиска контрола на Боки 13

Фокус - 23.08.2019

Инспектори од Управата за јавни приходи (УЈП) попладнево беа во притворското одделение на Затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, за да го известат првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски дека ќе вршат финансиска контрола во неговата ...

Инспектори на УЈП му врачиле налог за финансиска контролна на Боки 13 во затворот во Шутка

Канал5 - 23.08.2019

Налогот за финансиска контрола морал лично да го добие Јовановски кој е овластено лице на невладината организација, Инспектори од Управата за јавни приходи (УЈП) попладнево беа во притворското одделение на Затворот „Скопје" во Шуто Оризари, за да го ...

Инспектори од УЈП влегле во затворот Шутка

Фокус - 23.08.2019

Инспектори од УЈП попладнево влегле во затворот Шуто Оризари, каде треба да се сретнат со првоосомничениот во аферата „Рекет“, Бојан Јовановски. Тие треба да му го дадат налогот за контрола на финансиското работење на неговата организација ...

Инспекторите на УЈП во затворот Шутка

Сител - 23.08.2019

Инспекторите од УЈП во затворот Шутка на Боки 13 треба да му го врачат налогот за контрола на финансиското работење на неговата организација Меѓународен сојуз. Инспекторите во затворот влегоа предмалку, но според извори на Сител сеуште не се виделе ...

Сѐ уште енигма каде се милионите од „Рекет“

Алсат-М - 23.08.2019

УЈП од денеска се впушта во контрола на фирмите на Бојан Јовановски. Истражителите на оваа институција ќе ги чешлаат даноците во сметководствената евиденција на Меѓународен сојуз – Скопје, 1ТВ и БЈМ медиа.

УЈП во затворот го извести Боки 13 за финансиската контрола

Р.С.Европа - 23.08.2019

Инспектори од УЈП попладнево беа во притворското одделение на Затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, за да го известат првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски дека ќе вршат финансиска контрола во неговата невладина организација ...

Брза помош за Боки13 - И УЈП влегоа во затворот Шутка

Press24 - 23.08.2019

Инспекторите од УЈП во затворот Шутка на Боки 13 треба да му го врачат налогот за контрола на финансиското работење на неговата организација меѓународен сојуз, пренесе Сител. Инспекторите во затворот влегоа предмалку, но според извори на Сител ...

Боки 13 во Шутка го доби налогот за финансиска контрола од инспектори на УЈП

+инфо - 23.08.2019

Инспектори од Управата за јавни приходи (УЈП) попладнево беа во притворското одделение на Затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, за да го известат првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски дека ќе вршат финансиска контрола во неговата ...

УЈП во Шутка ќе му врачи на Боки 13 налог за финансиска контрола

+инфо - 23.08.2019

Инспекторите од УЈП во затворот Шутка на Бојан Јовановски Боки 13 треба да му врачат налог за контрола на финансиското работење на Меѓународен сојуз, објави Сител . Налогот треба лично да го добие Бојан Јовановски за да почне проверката на ...

Инспектори на УЈП му врачиле налог за финансиска контролна на Боки 13 во затворот во Шутка

Press24 - 23.08.2019

Инспектори од Управата за јавни приходи (УЈП) попладнево беа во притворското одделение на Затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, за да го известат првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски дека ќе вршат финансиска контрола во неговата ...

УЈП во затворот го извести Јовановски за финансиската контрола на неговата невладина

Н.Македонија - 23.08.2019

Инспектори на УЈП влегоа во затворот во Шуто Оризари за да го известат притворениот Бојан Јовановски, претседател на невладината Меѓународен сојуз, која е предмет на финансиска контрола. УЈП првично побарала налог од Кривичниот суд за да влезе во ...

(Видео) УЈП во затворот го извести Јовановски за финансиската контрола на неговата невладина

Макфакс - 23.08.2019

Инспектори на УЈП влегоа во затворот во Шуто Оризари за да го известат притворениот Бојан Јовановски, претседател на невладината Меѓународен сојуз, која е предмет на финансиска контрола. УЈП првично побарала налог од Кривичниот суд за да влезе во ...

ВИДЕО: Инспектори на УЈП му врачија налог за контрола на Меѓународен сојуз на Боки 13

А1 On - 23.08.2019

Инспектори на УЈП влегоа во затворот Шуто Оризари за да го известат притворениот Бојан Јовановски, претседател на невладината Меѓународен сојуз која е предмет на финансиска контрола. УЈП првично побарала налог од Кривичен суд, за да влезе во ...

Инспектори на УЈП му врачиле налог за финансиска контролна на Боки 13 во затворот во Шутка

Опсервер - 23.08.2019

Инспектори од Управата за јавни приходи (УЈП) попладнево беа во притворското одделение на Затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, за да го известат првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски дека ќе вршат финансиска контрола во неговата ...

Од УЈП му врачиле налог за финансиска контролна на Бојан Јовановски во затворот во Шутка

1tv - 23.08.2019

Инспектори од Управата за јавни приходи (УЈП) попладнево беа во притворското одделение на Затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, за да го известат првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски дека ќе вршат финансиска контрола во неговата ...

Инспектори на УЈП му врачиле налог за финансиска контролна на Боки 13 во затворот во Шутка

Либертас - 23.08.2019

Инспектори од Управата за јавни приходи (УЈП) попладнево беа во притворското одделение на Затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, за да го известат првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски дека ќе вршат финансиска контрола во неговата ...

Инспектори на УЈП му врачиле налог за финансиска контролна на Боки 13 во затворот во Шутка

ММС - 23.08.2019

Инспектори од Управата за јавни приходи (УЈП) попладнево беа во притворското одделение на Затворот „Скопје” во Шуто Оризари, за да го известат првоосомничениот во случајот „Рекет”, Бојан Јовановски дека ќе вршат финансиска контрола во неговата ...

Брза помош за Боки13 – И УЈП влегоа во затворот Шутка

Centar - 23.08.2019

Инспекторите од УЈП во затворот Шутка на Боки 13 треба да му го врачат налогот за контрола на финансиското работење на неговата организација меѓународен сојуз, пренесе Сител. Инспекторите во затворот влегоа предмалку, но според извори на Сител ...

Инспекторите на УЈП во затворот Шутка го побарале Боки 13

Нетпрес - 23.08.2019

Инспекторите од УЈП во затворот Шутка на Боки 13 треба да му го врачат налогот за контрола на финансиското работење на неговата организација Меѓународен сојуз. Инспекторите во затворот влегоа предмалку, но според извори на Сител сеуште не се виделе ...

УЈП во затвор му врачиле налог за финансиска контрола на Боки 13

Слободен Печат - 23.08.2019

Инспекторите го известиле Јовановски дека од понеделник ќе ја преземат документацијата од Меѓународниот сојуз за да започне контролата. Инспектори од Управата за јавни приходи (УЈП) попладнево беа во притворското одделение на Затворот „Скопје” во ...

Инспектори од УЈП во затворот Шутка- ќе се чешла Меѓународен сојуз

Вечер - 23.08.2019

Инспекторите од УЈП попладнево го посетија првоосмничениот во случајот “ Рекет“ Бојан Јовановски за да му го врачат налогот за контрола на финансиското работење на неговата организација Меѓународен сојуз.

Инспектори на УЈП му врачиле налог за финансиска контрола на Боки 13 во затворот во Шутка

Независен - 23.08.2019

Инспектори од Управата за јавни приходи (УЈП) попладнево беа во притворското одделение на Затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, за да го известат првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски дека ќе вршат финансиска контрола во неговата ...

УЈП го известила Боки13 во Шутка за финансиска контрола во неговата невладина организација

24Инфо - 23.08.2019

Инспектори од Управата за јавни приходи (УЈП) попладнево беа во притворското одделение на Затворот „Скопје” во Шуто Оризари, за да го известат првоосомничениот во случајот „Рекет”, Бојан Јовановски дека ќе вршат финансиска контрола во неговата ...

УЈП во затворот го извести Јовановски за финансиската контрола на неговата невладина агенција

Точка - 23.08.2019

Инспектори на УЈП влегоа во затворот во Шуто Оризари за да го известат притворениот Бојан Јовановски, претседател на невладината Меѓународен сојуз, која е предмет на финансиска контрола. УЈП првично побарала налог од Кривичниот суд за да влезе во ...

Инспектори од УЈП влегле во затворот Шутка

Либертас - 23.08.2019

Инспектори од УЈП попладнево влегле во затворот Шуто Оризари, каде треба да се сретнат со првоосомничениот во аферата „Рекет“, Бојан Јовановски. Тие треба да му го дадат налогот за контрола на финансиското работење на неговата организација ...

УЈП го известила Боки13 во Шутка за финансиска контрола во неговата невладина организација

Денешен - 23.08.2019

Инспектори од Управата за јавни приходи (УЈП) попладнево беа во притворското одделение на Затворот „Скопје” во Шуто Оризари, за да го известат првоосомничениот во случајот „Рекет”, Бојан Јовановски дека ќе вршат финансиска контрола во неговата ...

Инспектори од УЈП влегле во Шутка да му врачат налог за финансиска контрола на Боки 13

MakPress - 23.08.2019

Инспектори од Управата за јавни приходи (УЈП) попладнево беа во притворското одделение на Затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, за да го известат првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски дека ќе вршат финансиска контрола во неговата ...

Инспектори на УЈП му врачиле налог за финансиска контролна на Боки 13 во затворот во Шутка

PressingTV - 23.08.2019

Инспектори од Управата за јавни приходи (УЈП) попладнево беа во притворското одделение на Затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, за да го известат првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски дека ќе вршат финансиска контрола во неговата ...

Инспекторите на УЈП влегоа во затворот во Шутка, треба да се сретнат со Боки 13

Скопје инфо - 23.08.2019

Инспекторите од УЈП во затворот Шутка на Боки 13 треба да му го врачат налогот за контрола на финансиското работење на неговата организација Меѓународен сојуз. Инспекторите во затворот влегоа предмалку, но според извори на Сител се уште не се виделе ...

Инспектори на УЈП му врачиле налог за финансиска контролна на Боки 13 во затворот во Шутка

MTM - 23.08.2019

Инспектори од Управата за јавни приходи (УЈП) попладнево беа во притворското одделение на Затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, за да го известат првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски дека ќе вршат финансиска контрола во неговата ...

Инспекторите на УЈП во затворот Шутка

4NEWS - 23.08.2019

Инспекторите од УЈП во затворот Шутка на Боки 13 треба да му го врачат налогот за контрола на финансиското работење на неговата организација Меѓународен сојуз. Инспекторите во затворот влегоа предмалку, но според извори на Сител сеуште не се виделе ...

Инспекторите на УЈП во „посета“ на Боки 13 во затворот Шутка

CivilMedia - 23.08.2019

Бојан Јовановски денеска од инспекторите на УЈП требал да добие известување дека ќе се врши финансика контрола во неговиот Меѓународен сојуз, пренесуваат медиумите. УЈП побарала налог од Кривичен суд, за да влезе во затворот Шуто Оризари по што ќе ...

Инспектори на УЈП му врачиле налог за финансиска контрола на Боки 13 во затворот во Шутка

еМагазин - 23.08.2019

Инспектори од Управата за јавни приходи (УЈП) попладнево беа во притворското одделение на Затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, за да го известат првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски дека ќе вршат финансиска контрола во неговата ...

Инспектори од УЈП влегоа во „Шутка“, му врачија налог на Боки 13

Република - 23.08.2019

Инспектори од Управата за јавни приходи (УЈП) попладнево беа во притворското одделение на Затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, за да го известат првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски дека ќе вршат финансиска контрола во неговата ...

Инспекторите на УЈП во затворот Шутка, треба да се сретнат со Боки 13

Магазин - 23.08.2019

Пред малку во затворот Шутка влегоа инспекторите од УЈП каде треба да се сретнат со првоосомничениот за случајот Рекет, Боки 13. Инспекторите на Боки треба да му го врачат налогот за контрола на финансиското работење на неговата организација ...

Инспекторите на УЈП во Шутка, лично на Боки 13 треба да му врачат налог за проверката на документите во фирмите

Скопје1 - 23.08.2019

Инспекторите од УЈП во затворот Шутка на Боки 13 треба да му го врачат налогот за контрола на финансиското работење на неговата организација Меѓународен сојуз. Инспекторите во затворот влегоа предмалку, но според извори на Сител сеуште не се виделе ...

Инспекторите на УЈП влегоа во затворот во Шутка, треба да се сретнат со Боки 13

Курир - 23.08.2019

Инспекторите од УЈП во затворот Шутка на Боки 13 треба да му го врачат налогот за контрола на финансиското работење на неговата организација Меѓународен сојуз. Инспекторите во затворот влегоа предмалку, но според извори на Сител се уште не се виделе ...

Инспектори од УЈП влегоа во Шутка, треба да се сретнат со Боки 13

Република - 23.08.2019

Предмалку во Шутка влегоа инспектори од УЈП кои на Боки 13 треба да му го врачат налогот за контрола на финансиското работење на неговата организација меѓународен сојуз. Според Сител телевизија, тие сеуште не се виделе со него, а утринава Јовановски ...

Зошто инспектори од УЈП влегоа во Шутка?

Фактор - 23.08.2019

Инспектори од Управата за јавни приходи влегле во затворот Шутка. Инспектори од УЈП попладнево влегле во затворот Шуто Оризари, каде треба да се сретнат со првоосомничениот во аферата „Рекет“, Бојан Јовановски.

УЈП ја „здрма“ Пластичарска во Скопје

Фактор - 21.08.2019

Продавниците на скопската позната улица „Пластичарска“ се најдоа под контрола на УЈП. По пријавите од граѓани за неиздавање фискални сметки инспектори од управата за јавни приходи ја прочешлале „Пластичарска“ a детали од УЈП не се соопштени.

УЈП во голема акција на Пластичарска улица во Скопје

Канал5 - 20.08.2019

Инспектори од Управата за јавни приходи од Скопје , со полициска асистенција , вршат контрола во продавниците на Пластичарската улица. Инспекторите постапуваат по пријава од граѓани за неиздавање фискални сметки во продавниците на Пластичарска.

Голема акција на УЈП на Пластичарска за фискални

+инфо - 20.08.2019

Инспектори од Управата за јавни приходи од Скопје , вршат редовна контрола во продавниците на Пластичарската улица. Инспекторите постапуваат по пријава од граѓани за неиздавање фискални сметки во продавниците на Пластичарска.

Инспектори на УЈП вршеле контрола на „Пластичарска“ улица во Скопје

Нетпрес - 20.08.2019

Инспектори од Управата за јавни приходи од Скопје, вршат редовна контрола во продавниците на Пластичарската улица. Инспекторите постапуваат по пријава од граѓани за неиздавање фискални сметки во продавниците на Пластичарска.

УЈП со поширока контролна акција за издавање на фискални сметки на „Пластичарска“

Локално - 20.08.2019

Управата за јавни приходи во моментов спроведува поширока контролна акција за издавање на фискалните сметки на т.н „Пластичарска улица“ во Чаир, Скопје. Контролите се по реакции од граѓаните и пријави, согласно Законот за регистрирање готовински ...

Акција на УЈП во моментов низ Чаир и Пластичарска – ова се деталите

Centar - 20.08.2019

Управата за јавни приходи во моментов спроведува поширока контролна акција за издавањето на фискалните сметки на т.н Пластичарска улица во Чаир, Скопје, дознава Centar.mk. Контролите се по реакции од граѓаните и пријави, согласно Законот за ...

УЈП во контрола на пластичарската улица во Скопје

Бриф - 20.08.2019

Инспектори од Управата за јавни приходи, во моментов вршат контрола на пластичарска улица во Скопје. Според нашите извори, се работи за контрола за неиздавање на фискални сметки за што во УЈП пријавиле и граѓани.

Акција во Чаир: Чешелот на УЈП пројде по Пластичарска

365 - 20.08.2019

Голема акција денеска попладне спроведе Управата за јавни приходи на таканаречената Пластичарска улица во Чаир, објавија медиумите. Инспектори од УЈП вршеле редовна контрола, постапувајќи по пријава на граѓани за неиздавање фискални сметки во ...

Инспектори на УЈП вршеле контрола на „Пластичарска“ улица

Република - 20.08.2019

Инспектори од Управата за јавни приходи од Скопје, вршат редовна контрола во продавниците на Пластичарската улица. Инспекторите постапуваат по пријава од граѓани за неиздавање фискални сметки во продавниците на Пластичарска.

УЈП со контроли на Пластичарска поради неиздавање на фискални

Фактор - 20.08.2019

Инспекторите од Управата за јавни приходи постапуваат по пријава од граѓани за неиздавање фискални сметки во продавниците на Пластичарската улица во Скопје. До сега УЈП извршиле контроли за издавање фискални сметки и во Дебар, Кичево, Охрид, ...