TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Барди ги одигра последните 30 минути, Леванте немоќен кај Алавес

Gol.mk - 11.02.2019

По подолго време македонскиот репрезентативец Енис Барди од клупата за резерви започна еден меч во Примера, а неговиот Леванте со пораз го затвори 23. коло на шпанскиот шампионат. Малиот клуб од Валенсија, немаше решение против најпријатното ...

Леванте поразен, Барди доби половина час

Екипа - 11.02.2019

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Енис Барди ги одигра завршните 30 минути во поразот од 1-0 на неговиот Леванте од Алавес во натпреварот кој го затвори 23.коло во шпанската Примера. Леванте веќе беше во негатива кога Барди влезе на теренот.

Погреб место фудбал на „Мендисороса“ (видео)

SportMedia - 11.02.2019

Вечерва на стадионот „Мендисороса" во Виторија играа Алавес и Леванте во рамките на 23 коло на шпанската Ла Лига Атмосфера како на погреб. Причина протестот на навивачите на Алавес. Тие го изразија незадоволството поради фудбалски натпревари во ...

Алавес не му даде шанса на Леванте (видео)

TopSport - 11.02.2019

Тимот на македонскиот репрезентативец Енис Барди, Леванте влезе во лоша серија на три натпревари без победа, откако на тешкото гостување во Баскија загуби со 2:0 од одличните Депортиво Алавес.

(ВИДЕО) Енис Барди присуствуваше на смртта на фудбалот

Спортклуб - 11.02.2019

Откако минатиот понеделник навивачите на Рајо Ваљекано и Леганес го искажаа своето незадоволство поради играњето во тој термин, иста работа се случи и вечерва во Виторија. Алавес го пречека Леванте со Енис Барди, а фановите на двете екипи се ...

Протест на фановите на Алавес: Ова е погреб на фудбалот (Видео)

Дерби - 11.02.2019

Алавес вечерва е домаќин на Леванте во рамките на шпанското фудбалско првенство, а неговите фанови продолжија да протестираат поради невообичаените термини за одигрување натпревари во Ла Лига.