TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хаос на „Олд Трафорд“: Погба и Де Хеа со уцена до раководството на Јунајтед!?

СуперСпорт - 21.04.2019

Манчестер јунајтед се соочува со сериозни проблеми бидејќи нема обезбедено позиција во Лигата на шампиони, а токму тоа сакаат да го искористат Пол Погба и Давид де Хеа, кои имаат неверојатни барања до управата.

Шпанците во Јунајтед лути – со нив поинаку се преговара отколку со Англичаните

TopSport - 21.04.2019

Шпанските фудбалери на Манчестер јунајтед не се задоволни бидејќи сметаат дека клубот им дава предност на англиските фудбалери во преговорите за нови договори, создавајќи нов проблем во соблекувалната на Оле Гунар Солксјер пред финишот на сезоната, ...

Проблеми во Манчестер: Погба и Де Хеа го уценуваат Јунајтед!?

Sport 1 - 21.04.2019

Манчестер јунајтед би можел да се соочи со големи проблеми доколку не се пласира во Лигата на шампиони (ЛШ), зашто секој фудбалер ќе добие помал договор, а тоа е начин на кој сакаат да ги покријат загубите поради тоа што нема да играат во ...

Причината која најверојатно ќе ги истурка Де Геа и Погба надвор од Манчестер ова лето

Спортклуб - 20.04.2019

Доколку сезонава „црвените ѓаволи“ не успеат да се квалификуваат во ЛШ, каде Јунајтед доминира на маркетинг просторот и место каде губат многу милиони, Давид Де Геа и Пол Погба ќе бидат казнети.

Де Хеа и Погба сакаат поголеми плати поради ЛШ

1tv - 20.04.2019

Несигурноста околу учеството на Манчестер Јунајтед во Лигата на Шампионите следната сезона доведе до тоа ѕвездите на тимот Пол Погба и Давид де Хеа да побараат зголемување на платите, пишува „Тајмс“.

На Погба и Де Хеа нема да им се намалат платите, во случај Јунајтед да не се пласира во ЛШ

Локално - 20.04.2019

Двајца од лидерите на Манчестер Јунајтед, Давид де Хеа и Пол Погба, најдоа начин да ги задржат своите плати на сегашното ниво без тие да бидат намалени. Според „Тајмс“, договорите на играчите имаат клаузула дека нивните плати ќе се намалат за 25% во ...

Шпанците во Јунајтед лути – со нив поинаку се преговара отколку со Англичаните

Макфакс - 21.04.2019

Шпанските фудбалери на Манчестер јунајтед не се задоволни бидејќи сметаат дека клубот им дава предност на англиските фудбалери во преговорите за нови договори, создавајќи нов проблем во соблекувалната на Оле Гунар Солксјер пред финишот на сезоната, ...

Де Хеа и Погба сакаат поголеми плати поради ЛШ

А1 On - 20.04.2019

Несигурноста околу учеството на Манчестер Јунајтед во Лигата на Шампионите следната сезона доведе до тоа ѕвездите на тимот Пол Погба и Давид де Хеа да побараат зголемување на платите, пишува „Тајмс“.

Де Хеа и Погба сакаат поголеми плати поради ЛШ

MakPress - 20.04.2019

Несигурноста околу учеството на Манчестер Јунајтед во Лигата на Шампионите следната сезона доведе до тоа ѕвездите на тимот Пол Погба и Давид де Хеа да побараат зголемување на платите, пишува „Тајмс“.

Де Хеа и Погба сакаат поголеми плати поради ЛШ

Опсервер - 20.04.2019

Несигурноста околу учеството на Манчестер Јунајтед во Лигата на Шампионите следната сезона доведе до тоа ѕвездите на тимот Пол Погба и Давид де Хеа да побараат зголемување на платите, пишува „Тајмс“.