TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дали не` очекува нова епидемија: Симптомите на мајмунски сипаници личат на грип, но можат да бидат фатални

Слободен Печат - 20.05.2022

Здравствените власти во Европа и Северна Америка забележаа зголемен број случаи на заразени со вирусот на мајмунска сипаница од почетокот на мај, што ги зголеми стравувањата дека болеста, која е ендемична во делови од Африка, може да се прошири и на ...

ИСТАКНАТИОТ ХРВАТСКИ НАУЧНИК ИГОР РУДАН Што се мајмунски сипаници, како се пренесуваат, симптоми…

+инфо

Сè што треба да знаете за мајмунските сипаници, има ли место за паника? Како се пренесуваат и како се лекуваат?

Еспресо

Мајмунските сипаници се шират низ светот, дали е на повидок нова епидемија?

Нетпрес

Европа, САД, Канада и Австралија потврдија случаи на мајмунски сипаници

Сакам да кажам

Случаи на мајмунски сипаници во Европа, САД, Канада и Австралија

Р.С.Европа

Прв случај на мајмунска сипаница регистриран во Германија, 14 нови случаи во Шпанија

Локално

Факултети еМагазин Независен Во Центар Локално Бизнис Вести Точка Deutsche Welle

Расте бројот заболени од мајмунски сипаници во Европа и Америка

Нетпрес - 19.05.2022

Здравствените власти во Европа и во Северна Америка бележат сѐ поголем број случаи на зарази со вирусот на мајмунските сипаници од почетокот на мај, што предизвикува стравувања дека болеста, којашто е ендемска во некои делови од Африка, би можела да ...

Расте бројот на заболени од мајмунски сипаници во Европа и Северна Америка

Lider

Редок вирус пристигна во Америка: Случаи на заболени пријавени во уште две земји

Локално

Расте бројот на заболени од мајмунски сипаници во Европа и Северна Америка

Бриф

Расте бројот на заболени од мајмунски сипаници во Европа и Северна Америка

Курир

Расте бројот на заболени од мајмунски сипаници во Европа и Северна Америка

MakPress

Расте бројот на заболени од мајмунски сипаници во Европа и Северна Америка

ТВ21

4NEWS Опсервер Независен А1 On Канал5 360 степени Вечер Прес Gostivarpress.mk