TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рената Дескоска: За жал, демантираме дека Груевски е уапсен

IRL - 02.12.2019

Министерката за правда Рената Дескоска се огласи за информацијата дека поранешниот премиер Никола Груевски бил уапсен во Унгарија, која изминатите неколку дена кружеше во јавноста. Лажната вест беше демантирана од Министерството за правда, а ...

Министерство за правда: Демантираме дека Груевски е уапсен

А1 On - 02.12.2019

„Демантираме уште една од многуте лажни вести деновиве – целосно ги отфрламе изнесените невистини дека Никола Груевски е уапсен и дека Министерството за правда не бара негова екстрадиција.

Нема потврда дека Груевски е уапсен во Будимпешта

+инфо - 02.12.2019

По бегството на поранешниот премиер,македонското Министерство за правда побара негова екстрадиција, но одговорот на унгарските власти беше дека не се исполнети условите за тоа Македонското Министерство за првда нема потврда дека поранешниот премиер ...

УАПСЕН ГРУЕВСКИ – Министерството за правда демантира

Магазин - 02.12.2019

Некои медиуми денеска во јавност изнеле невистини поврзани со поранешниот премиер на Република Македонија Никола Груевски, утрово османаа натписи дека Груевски е уапсен. Министерството за правда демантира дека екс премиерот Груевски е уапсен.

Министерство за правда: Груевски не е уапсен, се бара негова екстрадиција

Макфакс - 02.12.2019

Министерството за правда демантира дека поранешниот премиер и екс лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, кој избега во Унгарија, е уапсен. „Демантираме уште една од многуте лажни вести деновиве – целосно ги отфрламе изнесените невистини дека Никола ...

Министерство за правда: Груевски не е уапсен, се бара негова екстрадиција

24Инфо - 02.12.2019

Министерството за правда демантира дека поранешниот премиер и екс лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, кој избега во Унгарија, е уапсен. „Демантираме уште една од многуте лажни вести деновиве – целосно ги отфрламе изнесените невистини дека Никола ...

По информацијата за апсењето на Груевски, се огласија од Министерството за правда: За жал, демантираме дека Груевски е ...

ТВ21 - 02.12.2019

Откако се појави информација дека поранешниот премиер Никола Груевски наводно бил уапсен во Унгарија, со демант се јавија од Министерството за правда каде демантираа дека Груевски е уапсен, а демантираа и за информациите дека не се бара негова ...

ЛАЖНА ВЕСТ Е ДЕКА ГРУЕВСКИ БИЛ УАПСЕН - Правда го демантира српскиот политичар

Фактор - 02.12.2019

Министерството за правда демантира дека Груевски бил уапсен во Будимпешта, тврди дека тоа се целосни невистини. „Демантираме уште една од многуте лажни вести деновиве – целосно ги отфрламе изнесените невистини дека Никола Груевски е уапсен и дека ...

Дескоска: За жал, демантираме дека Груевски е уапсен

Локално - 02.12.2019

Министерката за правда, Рената Дескоска преку својот фејбук профил ја демантираше информацијата дека поранешниот премиер Никола Груевски е уапсен во Унгарија. „За жал, демантираме дека Груевски е уапсен.

МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА: Груевски не е уапсен

Слободен Печат - 02.12.2019

Унгарското Министерство за правда, исто така нè информираше дека Јавниот обвинител одлучил да не иницира кривична постапка, ниту било какви други мерки против Никола Груевски, велат од Правда.

Министерството за правда демантира дека Груевски е уапсен

Бриф - 02.12.2019

Целосно ги отфрламе изнесените невистини дека Никола Груевски е уапсен и дека Министерството за правда не бара негова екстрадиција, соопштија од Министерството. -Демантираме уште една од многуте лажни вести деновиве – целосно ги отфрламе изнесените ...

Министерството за правда: За жал Груевски не е уапсен

Фокус - 02.12.2019

Целосно ги отфрламе изнесените невистини дека Никола Груевски е уапсен и дека Министерството за правда не бара негова екстрадиција, реагираат од ресорното министерство по информациите кои се појавија дека поранешниот премиер Никола Груевски е уапсен ...

Министерството за правда демантира дека Груевски е уапсен

Нетпрес - 02.12.2019

Откако се појави информација дека поранешниот премиер Никола Груевски наводно бил уапсен во Унгарија, со демант се јавија од Министерството за правда каде демантираа дека Груевски е уапсен, а демантираа и за информациите дека не се бара негова ...

Министерство за правда: Груевски не е уапсен, се бара негова екстрадиција

Точка - 02.12.2019

Министерството за правда демантира дека поранешниот премиер и екс лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, кој избега во Унгарија, е уапсен. „Демантираме уште една од многуте лажни вести деновиве – целосно ги отфрламе изнесените невистини дека Никола ...

Правда демантира дека Никола Груевски е уапсен

Вечер - 02.12.2019

Целосно ги отфрламе изнесените невистини дека Никола Груевски е уапсен и дека Министерството за правда не бара негова екстрадиција, соопштија од Министерството. -Демантираме уште една од многуте лажни вести деновиве – целосно ги отфрламе изнесените ...

Министерството за правда демантира дека Груевски е уапсен

CivilMedia - 02.12.2019

Министерството за правда, со жалење, денеска соопшти дека лицето Никола Груевски не е уапсено во Унгарија. „Демантираме уште една од многуте лажни вести деновиве – целосно ги отфрламе изнесените невистини дека Никола Груевски е уапсен и дека ...

Министерството за правда за жал демантира дека Груевски е уапсен

Кумановски м. - 02.12.2019

Откако во дел од медиумите се објави информација дека поранешниот премиер кој е азилант во Унгарија, наводно бил уапсен од тамошните власти, а македонското Министерство за правда не бара негова екстрадиција, со реакција се јавија и од ресорот ...

Министерство за правда: Груевски не е уапсен во Унгарија

iPortal - 02.12.2019

Министерката за правда, Рената Дескоска преку својот фејбук профил ја демантираше информацијата дека поранешниот премиер Никола Груевски е уапсен во Унгарија. „За жал, демантираме дека Груевски е уапсен.

Дескоска: За жал Груевски не е уапсен во Унгарија

Press24 - 02.12.2019

Министерката за правда, Рената Дескоска преку својот фејбук профил ја демантираше информацијата дека поранешниот премиер Никола Груевски е уапсен во Унгарија. „За жал, демантираме дека Груевски е уапсен.

“За жал Никола Груевски не е уапсен во Будимпешта” – Министерството за правда со соопштение по лажната вест

Centar - 02.12.2019

Министерството за правда демантира дека поранешниот премиер и екслидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, кој избега во Унгарија, е уапсен. „Демантираме уште една од многуте лажни вести деновиве – целосно ги отфрламе изнесените невистини дека Никола ...

Министерството за правда демантира дека Груевски е уапсен

ММС - 02.12.2019

Целосно ги отфрламе изнесените невистини дека Никола Груевски е уапсен и дека Министерството за правда не бара негова екстрадиција, соопштија од Министерството. -Демантираме уште една од многуте лажни вести деновиве – целосно ги отфрламе изнесените ...

Груевски не е уапсен, се бара негова екстрадиција

Н.Македонија - 02.12.2019

Министерството за правда ги демантира гласините кои се појавија во јавноста дека поранешниот премиер и екслидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, кој избега во Унгарија, е уапсен. -Демантираме уште една од многуте лажни вести деновиве – целосно ги ...

За жал, Груевски не е уапсен во Унгарија, велат од Министерството за правда

Сакам да кажам - 02.12.2019

Министерството за правда демантира дека избеганиот поранешен премиер Никола Груевски е уапсен во Унгарија, откако српскиот политичар Никола Сандуловиќ во интервју на 27 ноември кажа дека Груевски веќе два месеца е зад решетки, но македонскиот ...

Министерство за правда: Демантираме дека Груевски е уапсен, но бараме негова екстрадиција

Скопје1 - 02.12.2019

Откако се појави информација дека поранешниот премиер Никола Груевски наводно бил уапсен во Унгарија, со демант се јавија од Министерството за правда каде демантираа дека Груевски е уапсен, а демантираа и за информациите дека не се бара негова ...

Министерството за правда демантира дека Груевски е уапсен

Скопје инфо - 02.12.2019

Целосно ги отфрламе изнесените невистини дека Никола Груевски е уапсен и дека Министерството за правда не бара негова екстрадиција, соопштија од Министерството. -Демантираме уште една од многуте лажни вести деновиве – целосно ги отфрламе изнесените ...

МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА: Вистина е дека е одбиена екстрадиција на Груевски, а лага е дека е уапсен

Денешен - 02.12.2019

Целосно ги отфрламе изнесените невистини дека Никола Груевски е уапсен и дека Министерството за правда не бара негова екстрадиција, соопштија од Министерството. -Демантираме уште една од многуте лажни вести деновиве – целосно ги отфрламе изнесените ...

Правда демантира: Груевски не е уапсен

Expres - 02.12.2019

Нема потврда дека поранешниот премиер Никола Груевски, бил уапсен во Унгарија каде од лани има азил. Македонското Министерство за првда ја демантира „веста“ објавена на ТВ Српски колектив – национална јутјуб телевизија, која се повикува на ...

Министерството за правда демантира дека Груевски е уапсен

Независен - 02.12.2019

Министерството за правда демантира дека поранешниот премиер и екслидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, кој избега во Унгарија, е уапсен. „Демантираме уште една од многуте лажни вести деновиве – целосно ги отфрламе изнесените невистини дека Никола ...

Министерството за правда со жалење демантира дека Груевски не е уапсен

Либертас - 02.12.2019

Министерството за правда, со жалење, денеска соопшти дека лицето Никола Груевски не е уапсено во Унгарија. „Демантираме уште една од многуте лажни вести деновиве – целосно ги отфрламе изнесените невистини дека Никола Груевски е уапсен и дека ...

Министерството за правда демантира дека Груевски е уапсен

Опсервер - 02.12.2019

Целосно ги отфрламе изнесените невистини дека Никола Груевски е уапсен и дека Министерството за правда не бара негова екстрадиција, соопштија од Министерството. -Демантираме уште една од многуте лажни вести деновиве – целосно ги отфрламе изнесените ...

Министерството за правда демантира дека Груевски е уапсен

Канал5 - 02.12.2019

Министерството за правда ги демантираше написите дека поранешниот премиер Никола Груевски е уапсен во Будимпешта. -На јавноста Ѝ е познато дека министерството за правда веднаш по бегството има испратено барање за негова екстрадиција и истото е ...

Демантирана информацијата дека Груевски е уапсен

MakPress - 02.12.2019

Целосно ги отфрламе изнесените невистини дека Никола Груевски е уапсен и дека Министерството за правда не бара негова екстрадиција, соопштија од Министерството. -Демантираме уште една од многуте лажни вести деновиве – целосно ги отфрламе изнесените ...

Министерство за правда: Груевски не е уапсен, се бара негова екстрадиција

MTM - 02.12.2019

Министерството за правда демантира дека поранешниот премиер и екс лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, кој избега во Унгарија, е уапсен. „Демантираме уште една од многуте лажни вести деновиве – целосно ги отфрламе изнесените невистини дека Никола ...