TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Арсовска им порача на центарци: Не е лесно да извоите битка со Владата, но јас таа битка ја водам со години

Скопје1 - 23.09.2021

Независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска, денеска се сретна со граѓани од општина Центар. Во разговор со граѓаните, Арсовска истакна дека центарот на градот во изминатите 4 години стагнира, наместо да гледаме раст и ...

Данела Арсовска од Центар: Скопје му недостига на скопјани! Заедно ќе ги менуваме работите за модерно Скопје!

Република - 23.09.2021

Независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска, денеска се сретна со граѓани од општина Центар. Во разговор со граѓаните, Арсовска истакна дека центарот на градот во изминатите 4 години стагнира, наместо да гледаме раст и ...

Арсовска: Секој што работел со мене знае дека моите ветувања се исполнети до крај

Нетпрес - 23.09.2021

Независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска, денеска се сретна со граѓани од општина Центар. Во разговор со граѓаните, Арсовска истакна дека центарот на градот во изминатите 4 години стагнира, наместо да гледаме раст и ...

ЗАЕДНО ЌЕ ГИ МЕНУВАМЕ РАБОТИТЕ ЗА МОДЕРНО СКОПЈЕ Арсовска со порака до центарци

+инфо - 23.09.2021

Скопјани не бараат многу, бараат да имаат град со којшто ќе се гордеат. Скопјани бараат град што ќе биде пример како треба да изгледа една современа и модерна метропола, рече Данела Арсовска, независна кандидатка за градоначалник на Скопје.

Арсовска: Скопје му недостига на скопјани, заедно ќе ги менуваме работите

MakPress - 24.09.2021

Независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска, денеска се сретна со граѓани од општина Центар. Во разговор со граѓаните, Арсовска истакна дека центарот на градот во изминатите 4 години стагнира, наместо да гледаме раст и ...

Данела Арсовска од Бутел: Општината има потреба од итно решавање на инфраструктурните и канализациски проблеми

Република - 22.09.2021

Решавање на инфраструктурните и сообраќајни проблеми и целосна изведба на фекална и атмосферска канализација се само дел од многуте проблеми кои ги истакнаа жителите на Бутел и Радишани на денешната средба со независната кандидатка за градоначалник ...

Арсовска од Бутел: Општината има потреба од итно решавање на инфраструктурните и канализациски проблеми

Press24 - 22.09.2021

Решавање на инфраструктурните и сообраќајни проблеми и целосна изведба на фекална и атмосферска канализација се само дел од многуте проблеми кои ги истакнаа жителите на Бутел и Радишани на денешната средба со независната кандидатка за градоначалник ...