TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонските ракометари елиминирани од светското првенство

Алсат-М - 24.01.2021

Македонската ракометна репрезентација беше поразена од Белорусија со 30:26 со што е елиминирана од Светското првенство во Египет, каде дојде како замена за Чешка. Во последниот дуел, Македонија добро се претстави во првото полувреме, додека беше ...

И покрај добрата игра, Македонија со пораз го заврши настапот на СП во Египет

РК Металург

СП Ракомет: Македонија го заврши настапот во Египет со пораз од Белорусија

Сител

Ракометарите го затворија СП со пораз и од Белорусија

Телма

Ракометарите со пораз од Белорусија го завршија учеството на Мундијалот во Египет

Канал5

Ракометарите по поразот од Белорусија ќе го имаат најслабиот пласман на светските првенства

Сакам да кажам

Заврши македонскиот сон: Со пораз од Белорусија Македонија се збогува од мундијалот

Скопје24

OhridNews Дерби Спортклуб СуперСпорт Нетпрес 24 Ракомет еМагазин Слободен Печат

Брестовац: Игравме да победиме, но повредите ни направија големи проблеми

Спортклуб - 24.01.2021

Македонската ракометна репрезентација со пораз го заврши настапот на Мундијалот во Египет, откако во последното коло од втората фаза загубивме со 30:26 од Белорусија. На крајот, нашата репрезентација ќе го забележи најслабиот пласман во историјата ...

Брестовац: Игравме на победа, но направивме многу грешки во вториот дел

МКД

Брестовац: Денеска игравме за победа, но проблемите си го направија своето

Дерби

Брестовац: Една од причините за поразот се многуте повреди

Sport 1

Брестовац: Грешките и повредите причина за поразот, не мислевме на пласманот, игравме на победа

Дриблинг

Брестовац: Имавме многу повредени, тоа е една од причините за поразот

Екипа

Брестовац: Грешките и повредите нѐ оставија без победа со Белорусија

Gol.mk

24 Ракомет Спортманија 24 Ракомет Дриблинг Gol.mk SportMedia Дриблинг Во Центар

Лазаров лидер како и обично, што се случи со Талески на овој Мундијал?

Gol.mk - 24.01.2021

Македонската репрезентација има што многу да анализира кога ќе се врати од Египет. Иако не беше планиран настапот на светскиот собир, треба да загрижува пристапот и недостатокот на жар во нашата игра.

Брестовац во Кузмановски гледа потенцијален лидер и заменик на Кире Лазаров

Спортклуб

Брестовац: Кузмановски се наметнува како иден лидер на репрезентацијата

Спортманија

Брестовац: Кузмановски се наметнува како лидер, тој е најсериозен кандидат за замена за Лазаров

Дерби

Брестовац: Кузмановски може да го замени Кире – Лошо пристапивме со Русија

Sport M

Брестовац: Кузмановски се наметнува да биде наследник на Кире

Спортски

Брестовац: Кузмановски треба да биде новиот лидер на репрезентацијата, наследникот на Лазаров

МКД

Gol.mk 24 Ракомет Sport 1 Екипа SportMedia Дриблинг Република

Поповски: Како да сме влезени во некој „барабан“ од кој не можеме да излеземе

Дерби - 23.01.2021

Ракометната репрезнетација на Македонија ја очекува нов дуел на Светското првенство и тоа против Белорусија. Средбата е закажана за утре од 15:30 часот, а во нашиот табор се надеваат дека ќе одиграа на повисоко ниво и ќе го подобар впечатокот од ...

Поповски: Со Русија бевме мотивирани, но како да сме влезени во некој барабан

Спортски

Поповски: Белорусија е слична на Русија, ќе се обидеме да го обелиме образот!

Sport 1

Поповски: Како да сме влезени во некој барабан и не можеме да излеземе

24 Ракомет

Поповски: Како да сме влезени во некој „барабан“ од кој нема излез!

SportMedia - 23.01.2021

На никого не му е сеедно, најмалку на репрезентативците кои го носат дресот на Македонија, и по секој меч, читаат најразлични критики упатени на нивна сметка. На ТВ-екраните изгледаат како да немаат мотив, но ако ги прашате, велат дека со голема ...