TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ-Охрид: Фатени со кокаин! Нов скандал го тресе охридското ДПМНЕ!

Бриф - 09.12.2023

Еден од најблиските соработници на градоначалникот Пецаков, но и на Христијан Мицкоски е фатен како поседува и шмрка кокаин на сред кафиќ во Охрид!!! Претседателот на месниот комитет на ДПМНЕ во Пештани е центарот на овој скандал!!!! За да биде уште ...

Уште еден пештанец во полицискиот билтен, овој користел кокаин во 3 по полноќ

Република - 09.12.2023

На 09.12.2023 во 02.55 часот, во угостителски објект на булеварот „Железничка“ во Охрид, приведен е А.Т. (33) од охридското село Пештани. Тој е затекнат при употреба на кокаин, а при извршен преглед кај него се пронајдени и одземени предмети со ...

Билтен: Пештанци фатени со кокаин и риба, еден загинат во пожар

OhridNews - 09.12.2023

Ноќеска во 02.55 часот, во угостителски објект на булеварот „Железничка“ во Охрид, приведен бил 33-годишен жител на охридското село Пештани. Вчера, пак, во 17.00 часот полициски службеници лишиле од слобода 40-годишно лице од охридското село Пештани.

Во Охрид затекнато лице како употребува кокаин во угостителски објект

24Инфо - 09.12.2023

На 09.12.2023 во 02.55 часот, во угостителски објект на булеварот „Железничка“ во Охрид, приведен е А.Т. (33) од охридското село Пештани. Тој е затекнат при употреба на кокаин, а при извршен преглед кај него се пронајдени и одземени предмети со ...

СДСМ-Охрид: Нов скандал го тресе охридското ДПМНЕ! Фатени со кокаин!

24Инфо - 09.12.2023

Еден од најблиските соработници на градоначалникот Пецаков, но и на Христијан Мицкоски е фатен како поседува и шмрка кокаин на сред кафиќ во Охрид!!! Претседателот на месниот комитет на ДПМНЕ во Пештани е центарот на овој скандал!!!! За да биде уште ...

Не за џабе ја нарекуваат Белата Палата: Човек на Мицкоски уапсен додека шмркал кокаин

Пулс24 - 09.12.2023

Истакнат член на партијата и близок човек до Христијан Мицкоски е фатен со дрога. На 9-ти декември 2023 година, во 02:55 часот, во угостителски објект на булеварот „Железничка“ во Охрид, приведено е 33-годишно лице од охридското село Пештани со ...