TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Царовска: Апасиев ја покажа својата „свежина“ што ја внесува на политичката сцена

Frontline - 09.08.2020

Во постот на Апасиев со кој директно ја навредува другарката Радмила Шекеринска се гледа омраза кон жените воопшто, а уште појасно се гледа омразата кон жените кои се активни и гласни во политичкото делување, напиша на социјалните мрежи Мила ...

Жените од СДСМ на Апасиев му порачаа: Жени во политика кои се моќни има и ќе нѐ има уште повеќе

Скопје1 - 09.08.2020

Бурни реакции во јавноста по објавата на пратеникот Апасиев. Предмалку на социјалната мрежа фејсбук се огласија и од СДСМ жени. Тие во објавата пишуваат: СДСМ Жени ...

Героски: Може да се пцујат Македонија и Македонците, ама Апасиев бил проблемот

365 - 09.08.2020

Фејсбук статус на новинарот Бранко Героски, по повод критиките за Апасиев Можело да се пцyjат Македонија, Македонците и македонизмот. Дозволени се антиceмитски, мизoгинични и зaкaнyвaчки изјави и повици.

Апасиев со нов статус ги разгневи духовите на политичката сцена

24 Вести - 09.08.2020

Политичарите да дадат пример, а не провокации со навреди и говор на омраза. Ова го порачуваат правници и комуниколози по пцостите на пратеникот Димитар Апасиев упатени до Радмила Шеќеринска. „Се моли Шеќеринска да иде у пи*ку матер.

Крмов во одбрана на сопартиецот: Ги плаши леснотијата со која другарот Апасиев го артикулира народниот гнев

365 - 09.08.2020

Пратеникот Борислав Крмов од Левица застана во одбрана на својот сопартиец и колега пратеник откако дрскиот Фејсбук статус на Димитар Апасиев кон министерката за одбрана Радмила Шекеринска ја подели јавноста и предизвика жестоки критики.

Героски: Можело да се пцуе Македонија, ама Апасиев бил проблемот

Поглед - 09.08.2020

Можело да се пцујат Македонија, Македонците и македонизмот. Дозволени се антисемитски, мизогинични и заканувачки изјави и повици. Не било проблем да се повикува на бесења, на убиствa Сиот тој вулгарен говор на една разгорена омраза, за пропагандата ...

Драган Милосављевиќ: Да се стрела Апасиев!!!

Опсервер - 09.08.2020

Да се стрела Апасиев!!! Само предлагам, не сум Зола па да обвинувам. Минатиот пат имав добра идеја профата да биде обесен, но јавноста не се согласи со мене. Сега велам, ајде да го стреламе.

Крмов во одбрана на својот шеф: Привилегираната класа ја плаши леснотијата со која Апасиев го артикулира народниот гнев

Локално - 09.08.2020

Пратеникот на Левица, Борислав Крмов застана во одбрана на својот сопартијец, Димитар Апасиев кој со својот статус упатен кон минстерката за одбрана, Радмила Шекеринска ја подели јавноста. Апасиев напиша „Се моли ШЕЌЕРИНСКА да иде у пичку матер.

Попладневен преглед на вести: Апасиев веројатно страда од растројство, некој итно треба да го прегледа!, нови 85, ...

Frontline - 09.08.2020

НОВИ 85 СЛУЧАИ на Ковид-19 од кои 32 во Скопје , четири починати лица. Д-Р СТОЈАНОВ за Слободен печат: Во паника се кога ќе кренат температура , а мерките не се почитуваат! РАБОТОДАВАЧИТЕ бараат итно да се формира нова Влада и да се донесе нов сет ...

Шилегов му врати на Апасиев: Еве што напиша на Фејсбук

Бизнис Вести - 09.08.2020

Димитар Апасиев на својата „Фејсбук“ страна објави статус која се однесува на вицепремиерката, Радмила Шекеринска. Тој напиша: „Се моли ШЕЌЕРИНСКА да иде у пичку матер. Од Карпалак, па лево!“ По оовј статус реагираше скопскиот градоначалник Петре ...

Апасиев веројатно страда од растројство, некој итно треба да го прегледа!

Frontline - 09.08.2020

пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Колку и да изгледа неважен и дека не треба да му се придава значење, оваа состојба во која се наоѓа Апасиев станува благо загрижувачка. Редно е некој сериозно да се зафати со менталната и психичката состојба на ликови што се на ...

Шилегов после вулгарниот говор на омраза од Апасиев, го спореди со српскиот радикал Шешељ

Frontline - 09.08.2020

Не стивнуваат реакциите на граѓани, политичари и организации после вулгарниот говор на омраза од Апасиев, кон Радмила Шекеринска. Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, очигледно алудираќи на Димитар Апасиев, го спореди Апасиев со српскиот радикал ...

Пратеник со пцости ја нападна Шекеринска

Expres - 09.08.2020

Пратеникот и универзитетски професор, Димитар Апасиев, вчера упатени пцости до се уште актуелната министерка за одбрана, Радмила Шеќеринска. „Се моли Шеќеринска да иде у пи*ку матер. Од Карпалак па на лево.

Шилегов за Апасиев: Македонскиот Шешељ има коса и брада

iPortal - 09.08.2020

Откако вчера Димитар Апасиев, од Левица на својот Фејсбук профил објави статус преку кој упати навреда кон министерката за одбрана, Радмила Шекеринска ,стигна и првите рекации. Веднаш реагираше пратеникот и портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов ...

Преглед на вести во 15 часот: Говорот на омраза од Апасиев остро осуден од ЦИВИЛ, СДСМ продолжува со разговори за ...

Frontline - 09.08.2020

ЦИВИЛ со остра осуда на говорот на омразата од Апасиев и останатите како него СДСМ денеска преку соопштение информира дека ги продолжува разговорите за формирање стабилно парламентарно мнозинство и за владина коалиција со полн, четиригодишен, ...

Шилегов за Апасиев: Македонскиот Шешељ има коса и брада

Локално - 09.08.2020

Откако вчера Димитар Апасиев, од Левица на својот Фејсбук профил објави статус преку кој упати навреда кон министерката за одбрана, Радмила Шекеринска ,стигна и првите рекации. По пратеникот и портпарол на СДСМ, Коста Костадинов кој го нарече ...

Апасиев на ФБ ја пцуеше Шекеринска, Костадинов му порача дека е фашист

МКД - 09.08.2020

Откако вчера пратеникот Димитар Апасиев со скандалозна објава на својот Фејсбук профил ја пцуеше министерката за одбрана Радмила Шекеринска, во нејзина одбрана застана пратеникот од СДСМ и партиски портпарол, Коста Костадинов.

Шилегов: Македонскиот Шешељ има коса и брада

Скопје1 - 09.08.2020

Откако вчера Димитар Апасиев, од Левица на својот Фејсбук профил објави статус преку кој упати навреда кон министерката за одбрана, Радмила Шекеринска ,стигна и првите рекации. Веднаш реагираше пратеникот и портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов ...

ЦИВИЛ со остра осуда на говорот на омразата од Апасиев и останатите како него

Frontline - 09.08.2020

ЦИВИЛ упатува најостра осуда на вчерашната објава на Димитар Апасиев со експлицитен говор на омраза и вулгарности на социјалните мрежи на сметка на Радмила Шекеринска. Оваа објава е само уште една од бескрајната низа лаги, клевети, вулгарности, ...

Апасиев ги зовре социјалните мрежи

24Инфо - 09.08.2020

Постот на Фејсбук на пратеникот, лидер на Левица и професор, Димитар Апасиев ја зовре оваа социјална мрежа, откако ја навреди министерката за одбрана Радмила Шекеринска по одбележувањето на 19 -годишнината од случувањата на Карпалак.

Апасиев: Се моли Шекеринска да иде у пи*ку матер!

+инфо - 09.08.2020

Тој овој статус го напиша на денот кога се одбележуваше 19-годишнината од загинувањето на 10 армиски резервисти кај месноста Карпалак, порачувајќи ѝ на Шекеринска дека е министерка за одбрана на УЧК.

ЛЕВИЧАРСКИОТ БУНТОВНИК АПАСИЕВ ГИ ЗОВРЕ МРЕЖИТЕ - некои го навредуваат и пцујат, други го величаат

Фактор - 09.08.2020

Постот на пратеникот, лидер на Левица и професор, Димитар Апасиев, предизвика бура на фејсбук, но и во групите на оваа социјална мрежа. Еве што напиша Апасиев вчера, по одбележувањето на 19 -годишнината од случувањата на Карпалак.

Апасиев повторно со вулгарен говор на омраза, Костадинов му возврати дека е фашист

Frontline - 09.08.2020

Еден од коментаторите вели дека не и е прв пат на Шекеринска да ја, како што вели, „раскубат“. Коментаторот очигледно алудира на крвавиот настани од 27 април кога беа тепани пратениците, а Шекеринска беше крајно насилно влечена за коса од напаѓачите ...

Апасиев не престанува со говор на омраза, овој пат кон Шеќеринска

CivilMedia - 09.08.2020

Лидерот на партијата Левица, и од неодамна и пратеник во новиот состав на Собранието на Република Северна Македонија, Димитар Апасиев, не престанува со своите непристојни, вулгарни и скандалозни изјави.

Непристојна, вулгарна и скандалозна изјава на новиот пратеник и универзитетски професор Димитар Апасиев

Пулс24 - 09.08.2020

Лидерот на партијата Левица, од неодамна и пратеник во новиот состав на Собранието, а и универзитетски професор Димитар Апасиев, не престанува со своите непристојни, вулгарни и скандалозни изјави.

Костадинов му возврати на Апасиев: Вакви фашисти, на државата не и требаат

Локално - 09.08.2020

Откако вчера Димитар Апасиев, од Левица на својот Фејсбук профил објави статус преку кој упати навреда кон министерката за одбрана, Радмила Шекеринска ,стигна и првата рекација од пратеникот и портпарол на СДСМ, Коста Костадинов.

КОСТА КОСТАДИНОВ ОД СДСМ МУ ВРАТИ НА АПАСИЕВ - вели дека е фашист и да ги врати нароните пари од СЈО

Фактор - 09.08.2020

Откако вчера пратеникот Димитар Апасиев ја скандализираше јавноста со својата објава на фејсбук која се однесува на вицепремиерката во заминување, Радмила Шекеринска, се појавија првите реакции.

Апасиев ѝ порача на Шекеринска „да иде у пи*ку матер“

365 - 09.08.2020

„Се моли Шекеринска да иде у пи*ку матер. Од Карпалак, па лево! #МинистеркаЗаОдбранаНаУЧК“, напиша лидерот на Левица – Димитар Апасиев, на Фејсбук, на денот на 19-годишнината од загинувањето на десетте армиски резервисти кај Карпалак.

Костадинов му порача на Апасиев дека е фашист

Независен - 09.08.2020

Откако вчера пратеникот Димитар Апасиев ја скандализираше јавноста со својата објава на фејсбук која се однесува на вицепремиерката во заминување, Радмила Шекеринска, се појавија првите реакции.

ЦИВИЛ со остра осуда на говорот на омразата од Апасиев и останатите како него

CivilMedia - 09.08.2020

ЦИВИЛ упатува најостра осуда на вчерашната објава на Димитар Апасиев со експлицитен говор на омраза и вулгарности на социјалните мрежи на сметка на Радмила Шекеринска. Оваа објава е само уште една од бескрајната низа лаги, клевети, вулгарности, ...

ЦИВИЛ: Апасиев покажува дека не може да се контролира, време е да се испита неговата деловна способност

Локално - 09.08.2020

ЦИВИЛ упатува најостра осуда на вчерашната објава на Димитар Апасиев со експлицитен говор на омраза и вулгарности на социјалните мрежи на сметка на Радмила Шекеринска. Оваа објава е само уште една од бескрајната низа лаги, клевети, вулгарности, ...

ЦИВИЛ остро го осудува говорот на омраза на Апасиев

Опсервер - 09.08.2020

Скопје, 9 август 2020 () – ЦИВИЛ најостро ја осудува вчерашната објава на Димитар Апасиев упатена до Радмила Шекеринска. Според ЦИВИЛ, оваа објава со експлицитен говор на омраза и вулгарности на социјалните мрежи на сметка на Шекеринска, е само уште ...

ЦИВИЛ остро го осудува говорот на омраза на Апасиев

Либертас - 09.08.2020

ЦИВИЛ најостро ја осудува вчерашната објава на Димитар Апасиев упатена до Радмила Шекеринска. Според ЦИВИЛ, оваа објава со експлицитен говор на омраза и вулгарности на социјалните мрежи на сметка на Шекеринска, е само уште една од бескрајната низа ...

ЦИВИЛ остро го осудува говорот на омраза на Апасиев

24Инфо - 09.08.2020

ЦИВИЛ најостро ја осудува вчерашната објава на Димитар Апасиев упатена до Радмила Шекеринска. Според ЦИВИЛ, оваа објава со експлицитен говор на омраза и вулгарности на социјалните мрежи на сметка на Шекеринска, е само уште една од бескрајната низа ...

ЦИВИЛ остро го осудува говорот на омраза на Апасиев

iPortal - 09.08.2020

ЦИВИЛ најостро ја осудува вчерашната објава на Димитар Апасиев упатена до Радмила Шекеринска. Според ЦИВИЛ, оваа објава со експлицитен говор на омраза и вулгарности на социјалните мрежи на сметка на Шекеринска, е само уште една од бескрајната низа ...

ЦИВИЛ со остра осуда на говорот на омразата од Апасиев и останатите како него

Скопје1 - 09.08.2020

ЦИВИЛ упатува најостра осуда на вчерашната објава на Димитар Апасиев со експлицитен говор на омраза и вулгарности на социјалните мрежи на сметка на Радмила Шекеринска. Оваа објава е само уште една од бескрајната низа лаги, клевети, вулгарности, ...

Шилегов за Апасиев: Македонскиот Шешељ има коса и брада

24Инфо - 09.08.2020

Откако вчера Димитар Апасиев, од Левица на својот Фејсбук профил објави статус преку кој упати навреда кон министерката за одбрана, Радмила Шекеринска ,стигна и првите рекации. Веднаш реагираше пратеникот и портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов ...

Апасиев со прв удар по фејсбук статус: Реакција од Шекеринска нема, но Костадинов му порача да ги врати народните пари ...

Поглед - 09.08.2020

Откако вчера пратеникот Димитар Апасиев ја разбрануваше јавноста со својата објава на „Фејсбук“ која се однесува на вицепремиерката, Радмила Шекеринска, се појавија првите реакции. Неговиот колега, исто така пратеник, но и портпарол на СДСМ, Коста ...

Апасиев веројатно страда од растројство, некој итно треба да го прегледа!

CivilMedia - 09.08.2020

пишува: Колку и да изгледа неважен и дека не треба да му се придава значење, оваа состојба во која се наоѓа Апасиев станува благо загрижувачка. Редно е некој сериозно да се зафати со менталната и психичката состојба на ликови што се на одговорни ...

Шилегов за Апасиев: Македонскиот Шешељ има коса и брада

Независен - 09.08.2020

Откако вчера Димитар Апасиев од Левица на својот Фејсбук профил објави статус преку кој упати навреда кон министерката за одбрана, Радмила Шекеринска ,стигна и првите рекации. Веднаш реагираше пратеникот и портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов ...

Апасиев веројатно страда од растројство, некој итно треба да го прегледа!

iPortal - 09.08.2020

Колку и да изгледа неважен и дека не треба да му се придава значење, оваа состојба во која се наоѓа Апасиев станува благо загрижувачка. Редно е некој сериозно да се зафати со менталната и психичката состојба на ликови што се на одговорни функции во ...

Героски: Можело да се пцуе Македонија, ама Апасиев бил проблемот

24Инфо - 09.08.2020

Можело да се пцујат Македонија, Македонците и македонизмот. Дозволени се антисемитски, мизогинични и заканувачки изјави и повици. Не било проблем да се повикува на бесења, на убиствa Сиот тој вулгарен говор на една разгорена омраза, за пропагандата ...

Героски: Можело да се пцуе Македонија, ама Апасиев бил проблемот

Скопје1 - 09.08.2020

„Можело да се пцујат Македонија, Македонците и македонизмот. Дозволени се антисемитски, мизогинични и заканувачки изјави и повици. Не било проблем да се повикува на смрт, на бесења, на убиства… Сиот тој вулгарен говор на една разгорена омраза, за ...

Бранко Героски: Можело да се пцујат Македонија, Македонците и македонизмот. И сега, Апасиев бил проблемот.

Опсервер - 09.08.2020

АПАСИЕВ Можело да се пцујат Македонија, Македонците и македонизмот. Дозволени се антисемитски, мизогинични и заканувачки изјави и повици. Не било проблем да се повикува на смрт, на бесења, на убиства… Сиот тој вулгарен говор на една разгорена ...

Шилегов за Апасиев: Македонскиот Шешељ има коса и брада

Граѓански збор - 09.08.2020

Откако вчера Димитар Апасиев, од Левица на својот Фејсбук профил објави статус преку кој упати навреда кон министерката за одбрана, Радмила Шекеринска ,стигна и првите рекации. Веднаш реагираше пратеникот и портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов ...

Царовска: Апасиев покажува омраза кон жените кои се активни и гласни во политичкото делување

Локално - 09.08.2020

„Во постот на Апасиев со кој директно ја навредува другарката Радмила Шекеринска се гледа омраза кон жените воопшто, а уште појасно се гледа омразата кон жените кои се активни и гласни во политичкото делување“, пишува вицепремиерката Мила Царовска ...

ГИ ПРЕМИНУВА ЛИ ГРАНИЦИТЕ НА ПОЛИТИЧКА ПРИСТОЈНОСТ - еве што напиша пратеникот, професорот и лидерот Апасиев

Фактор - 08.08.2020

Тој однеодамна е пратеник во Собранието, исто како што е лидер на партија, а и универзитетски професор. Исто така е и решен да ја скандализира јавнста со своите постови. Се досега тоа можеби и изгледаше донекаде симпатично, па и дозволено за еден ...

Три и пол илјади лајкови за Апасиев затоа што ја отера Шекеринска во п.м.

AKO - 08.08.2020

Новиот пратеник од Левица, Димитар Апасиев, кој е инаку професор на Универзитетот во Штип, продолжува да ги воодушевува своите приврзаници со вулгарниот и непримерен речник, и да ги згрозува останатите.

(ФОТО) Апасиев до Шеќеринска: Се моли да иде у пи**у матер

Скопје1 - 08.08.2020

Пратеникот и лидер на Левица, Димитар Апасиев, упати навреда кон ексминистерката за одбрана и пратеничка, Радмила Шеќеринска. Тој и фејсбук статус, на деветнаесет годишнината од масакрот кај Криволак, нарејуваќи ја министерка за одбрана на УЧК.