TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Директорот на Атлетико: Уште од март знам дека Гризман потпиша за Барса!

Gol.mk - 13.06.2019

Атлетико Мадрид веќе со недели е во потрага по наследникот на Антоан Гризман. Французинот синоќа по натпреварот со својата репрезентација во Андора изјави дека одамна знае каде ќе игра следната сезона и потребно е уште малку трпение за трансферот да ...

Директорот на Атлетико го издаде Гризман: Уште пред три месеци знам каде ќе игра, тоа е Барселона!

24Фудбал - 12.06.2019

Генералниот извршен директор на Атлетико Мадрид, Мигел Анхел Гил Марин откри дека Антоан Гризман карирата ќе ја продолжи на Камп Ноу, вели дека уште од месец март знаел дека напаѓачот се сели во Барселона.

Директор на Атлетико: Уште од март знам каде ќе замине Гризман

Дерби - 12.06.2019

Антоан Гризман деновиве по којзнае кој пат побара трпение од медиумите во однос на клубот во кој ќе ја продолжи кариерата, а кој ќе му биде следна етапа во играчката кариера по годините минати во Атлетико Мадрид.

Бомба: Извршниот директор на Атлетико откри каде ќе игра Гризман следната сезона

СуперСпорт - 12.06.2019

Долго време се шпекулира за иднината на Антоан Гризман кој сигурно нема да продолжи да игра во Атлетико Мадрид. Францускиот репрезентативец се поврзуваше со трансфер во Барселона, ПСЖ и Манчестер Јунајтед, а сега извршниот директор на Атлетико ...

Од Атлетико го потврдија новиот клуб на Гризман

Спортклуб - 12.06.2019

Се уште е неизвесно каде ќе игра следната сезона Антоан Гризман. Два клуба остануваат на хоризонтот како фаворити за ангажман на францускиот интернационалец. Прво се пишуваше дека Гризи го избрал домашниот ПСЖ, но сега од неговиот досегашен клуб, ...

Од Атлетико потврдија – Гризман оди во Барселона

TopSport - 12.06.2019

И покрај тоа што некои се сомневаа дека договорот е под закана, Антоан Гризман речиси сигурно е нов фудбалер на Барселона, барем така вели извршниот директор на Атлетико, Анхел Хил Марин. Во изјава за шпанскиот „Спорт“, Хил Марин вели дека во клубот ...

Гризман навести дека нема да оди во Барселона

Локално - 12.06.2019

Напаѓачот на Атлетико (Мадрид), Антоан Гризман навести дека се оддалечува од трансфер во Барселона. Французинот најави по крајот на сезоната, дека ги напушта „јорганџиите“, за да бара нов предизвик.

Гризман се јави: Стрпете се, уште не се знае каде ќе играм!

Sport 1 - 12.06.2019

Најдобриот фудбалер на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман најави дека на крајот на месецот ќе објави каде ќе ја продолжи кариерата. Францускиот фудбалер, по завршување на сезоната, потврди дека ќе го напушти Мадрид, а како потенцијални дестинации за ...

Гризман најави дека наскоро ќе го објави името на новиот клуб

Дерби - 12.06.2019

Многумина се во исчекување на новиот клуб на францускиот репрезентативец и се уште актуелен член на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман. Гризман пред повеќе од еден месец објави дека си заминува од Мадрид, а сега во интервју за „Марка“ потврди дека ...

Последната изјава на Гризман го вклучи алармот во ПСЖ, Барселона повторно ќе извиси?

24Фудбал - 12.06.2019

Французинот се уште ја нема донесено конечната одлука околу својата иднина, голема прашина се крена околу тоа прашање откако објави дека си заминува од Атлетико Мадрид, лани Барселона извиси откако Французинот реши да остане во Мадрид и стана ...

Нова опција за Погба, ова е најреалната варијанта досега

Спортклуб - 12.06.2019

Пол Погба и понатаму е мета на Јувентус кој се обидува да го победи Реал Мадрид, а според моменталната ситуација, „Старата дама“ има подобри играчи за размена. Имено, ќе се обидат да го задржат Дибала, би платиле околу 110 милиони евра за ...

Погба: Не ги зедов јас сите пари од скапиот трансфер

+инфо - 12.06.2019

Фудбалерот од Манчестер јунајтед и француската репрезентација, Пол Погба, го сподели своето мислење за влијанието на цената на неговиот трансфер врз очекувањата за неговите игри. – Поради фактот дека тоа беше најскапиот трансфер во историјата на ...

Зидан ќе се обиде да го донесе Погба

TopSport - 12.06.2019

Зинедин Зидан нема да се откаже лесно од намерата да го донесе во реал Мадрид играчот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба. Реал преодниот рок го започна со потписите на Лука Јовиќ и Еден Азар. Овие двајца официјалната промоција ќе ја имаат денес и утре.

Реал ќе го послуша Зидан: Сите сили се насочени кон Пол Погба

+инфо - 11.06.2019

Раководството на Реал Мадрид ќе ги послуша советите и желбите на Зинедин Зидан и ќе се обиде да му ја обезбеди целта бр.1 ова лето – играчот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба. Тренерот на „белите“ лобирал сериозно за трансфер на францускиот ...

Јунајтед одби да преговара со Реал за трансферот на Погба

Спортски - 11.06.2019

Манчестер јунајтед одби да преговара со Реал Мадрид за трансферот на Пол Погба, пренесуваат шпанските медиуми. Претставници од шпанскиот клуб стапиле во контакт со Манчестер Јунајтед за да започнат преговори за евентуален трансфер на Погба на ...

Зидан не се откажува од Погба, Ракитиќ во Јунајтед ?

1tv - 11.06.2019

До крајот на овој месец, Пол Погба ќе биде преставен како ново засилување на Реал Мадрид. Ова го пренесуваат медиумите од Шпанија откако предводникот на кралевите, Зинедин Зидан има состанок со Перез на кој било договорено дека репрезентативецот на ...

Јунајтед ја одби понудата на Реал за Погба

Скопје инфо - 11.06.2019

Манчестер јунајтед ја одби понудата од Реал Мадрид да преговара за трансферот на играчот од средниот ред Пол Погба. Според „АС“, тренерот на „кралскиот клуб“ Зинедин Зидан го побарал Французинот, но Реал добил иттен одговор дека фудбалерот не е на ...

Потврди директорот на Атлетико: Гризман оди во Барселона!

Спортски - 13.06.2019

Долго време се шпекулира за иднината на Антоан Гризман кој сигурно нема да продолжи да игра во Атлетико Мадрид. Францускиот репрезентативец се поврзуваше со трансфер во Барселона, ПСЖ и Манчестер Јунајтед, а сега извршниот директор на Атлетико ...

Од Атлетико потврдија – Гризман оди во Барселона

Макфакс - 12.06.2019

И покрај тоа што некои се сомневаа дека договорот е под закана, Антоан Гризман речиси сигурно е нов фудбалер на Барселона, барем така вели извршниот директор на Атлетико, Анхел Хил Марин. Во изјава за шпанскиот „Спорт“, Хил Марин вели дека во клубот ...

Гризман најави дека наскоро ќе го објави името на новиот клуб

Точка - 12.06.2019

Многумина се во исчекување на новиот клуб на францускиот репрезентативец и се уште актуелен член на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман. Гризман пред повеќе од еден месец објави дека си заминува од Мадрид, а сега во интервју за „Марка“ потврди дека ...

Погба: Не очекував толку многу критики поради високиот трансфер

Локално - 12.06.2019

Фудбалерот од средниот играч на Манчестер јунајтед и француската репрезентација, Пол Погба го сподели своето мислење за влијанието на цената на неговиот трансфер врз очекувањата за неговите игри.

Зидан ќе се обиде да го донесе Погба

Макфакс - 12.06.2019

Зинедин Зидан нема да се откаже лесно од намерата да го донесе во реал Мадрид играчот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба. Реал преодниот рок го започна со потписите на Лука Јовиќ и Еден Азар. Овие двајца официјалната промоција ќе ја имаат денес и утре.

Реал ќе го послуша Зидан: Сите сили се насочени кон Пол Погба

MakPress - 12.06.2019

Раководството на Реал Мадрид ќе ги послуша советите и желбите на Зинедин Зидан и ќе се обиде да му ја обезбеди целта бр.1 ова лето – играчот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба. Тренерот на „белите“ лобирал сериозно за трансфер на францускиот ...

Јунајтед ја одби понудата на Реал за Погба

MakPress - 11.06.2019

Манчестер јунајтед ја одби понудата од Реал Мадрид да преговара за трансферот на играчот од средниот ред Пол Погба. Според „АС“, тренерот на „кралскиот клуб“ Зинедин Зидан го побарал Французинот, но Реал добил иттен одговор дека фудбалерот не е на ...

Погба се огласи по високиот трансфер

Курир - 12.06.2019

Фудбалерот од средниот играч на Манчестер јунајтед и француската репрезентација, Пол Погба го сподели своето мислење за влијанието на цената на неговиот трансфер врз очекувањата за неговите игри.

Зидан ќе се обиде да го донесе Погба

Н.Македонија - 12.06.2019

Зинедин Зидан нема да се откаже лесно од намерата да го донесе во Реал Мадрид играчот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба. Реал преодниот рок го започна со потписите на Лука Јовиќ и Еден Азар. Овие двајца официјалната промоција ќе ја имаат денес и утре.

Реал ќе го послуша Зидан: Сите сили се насочени кон Пол Погба

Опсервер - 12.06.2019

Раководството на Реал Мадрид ќе ги послуша советите и желбите на Зинедин Зидан и ќе се обиде да му ја обезбеди целта бр.1 ова лето – играчот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба. Тренерот на „белите“ лобирал сериозно за трансфер на францускиот ...

М. Јунајтед не се испазари со Реал: Одбиена понудата за Погба

Денешен - 11.06.2019

Манчестер јунајтед ја одби понудата од Реал Мадрид да преговара за трансферот на играчот од средниот ред Пол Погба. Според „АС“, тренерот на „кралскиот клуб“ Зинедин Зидан го побарал Французинот, но Реал добил иттен одговор дека фудбалерот не е на ...

Погба: Не очекував толку многу критики поради високиот трансфер

Опсервер - 12.06.2019

Фудбалерот од средниот играч на Манчестер јунајтед и француската репрезентација, Пол Погба го сподели своето мислење за влијанието на цената на неговиот трансфер врз очекувањата за неговите игри.

Зидан ќе се обиде да го донесе Погба

Точка - 12.06.2019

Зинедин Зидан нема да се откаже лесно од намерата да го донесе во Реал Мадрид играчот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба. Реал преодниот рок го започна со потписите на Лука Јовиќ и Еден Азар. Овие двајца официјалната промоција ќе ја имаат денес и утре.

Реал ќе го послуша Зидан: Сите сили се насочени кон Пол Погба

Sport M - 12.06.2019

Раководството на Реал Мадрид ќе ги послуша советите и желбите на Зинедин Зидан и ќе се обиде да му ја обезбеди целта бр.1 ова лето – играчот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба. Тренерот на „белите“ лобирал сериозно за трансфер на францускиот ...

Погба: Не очекував толку многу критики поради високиот трансфер

А1 On - 12.06.2019

Фудбалерот од средниот играч на Манчестер јунајтед и француската репрезентација, Пол Погба го сподели своето мислење за влијанието на цената на неговиот трансфер врз очекувањата за неговите игри.

Зидан ќе се обиде да го донесе Погба

24Инфо - 12.06.2019

Зинедин Зидан нема да се откаже лесно од намерата да го донесе во Реал Мадрид играчот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба. Реал преодниот рок го започна со потписите на Лука Јовиќ и Еден Азар. Овие двајца официјалната промоција ќе ја имаат денес и утре.

Погба: Не ги зедов јас сите пари од скапиот трансфер

Sport M - 12.06.2019

Фудбалерот од Манчестер јунајтед и француската репрезентација, Пол Погба, го сподели своето мислење за влијанието на цената на неговиот трансфер врз очекувањата за неговите игри. „Поради фактот дека тоа беше најскапиот трансфер во историјата на ...

Погба за скапиот трансфер: Мислат дека јас ги имам овие пари, но не е така

Денешен - 12.06.2019

Фудбалерот од средниот играч на Манчестер јунајтед и француската репрезентација, Пол Погба го сподели своето мислење за влијанието на цената на неговиот трансфер врз очекувањата за неговите игри.

Погба: Не очекував толку многу критики поради високиот трансфер

MTM - 12.06.2019

Фудбалерот од средниот играч на Манчестер јунајтед и француската репрезентација, Пол Погба го сподели своето мислење за влијанието на цената на неговиот трансфер врз очекувањата за неговите игри. Французинот не знае каде ќе ја продолжи кариерата.

Погба: Не очекував толку многу критики поради високиот трансфер

MakPress - 12.06.2019

Фудбалерот од средниот играч на Манчестер јунајтед и француската репрезентација, Пол Погба го сподели своето мислење за влијанието на цената на неговиот трансфер врз очекувањата за неговите игри.