TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меси израмни рекорд на Роналдо во Лигата на шампионите

Дерби - 07.12.2021

Лионел Меси постигна два гола во победата на ПСЖ од 4:1 во дуелот со Бриж, а со вториот, реализиран од пенал, се израмни со својот „вечен ривал“ Кристијано Роналдо. Португалецот досега беше рекордер со 22 изведени пенали во ЛШ, а од денес ист број ...

Меси го помина и Пеле, пред него е само Роналдо, но само поради 145. натпревари повеќе

Спортклуб

ЛШ: Рекордни 38 клубови на „менито“ на Меси

Либертас

Никој како Меси во ЛШ: Бриж е 38-та жртва која не успеала да го задржи Аргентинецот (ВИДЕО)

Sport 1

ВИДЕО: Меси го мина Пеле, ПСЖ го „размонтира“ Бриж за крај на групната фаза

Gol.mk

ВИДЕО: Мбапе+Меси = на „покер“ голови, пеколен тандем на ПСЖ

Дриблинг

ВИДЕО: Меси мајсторски во свој стил погоди во ЛШ и се израмни со Пеле

Gol.mk

Спортманија Спортманија Дриблинг 24Фудбал Опсервер MakPress МакФудбал

ВИДЕО: ПСЖ го растажи Клуб Бриж, Лајпциг ќе игра во Лига Европа

Слободен Печат - 07.12.2021

Денеска во групата „А“ се решаваше само кој ќе го освои третото место кое води во Лига Европа, а за таа позиција успеа да се избори екипата на Лајпциг. Манчестер сити и ПСЖ ќе играат во нокаут-фазата од Лигата на шампионите.

Шоу на Мбапе и Меси во Париз, Сити успеа да загуби од клуб без тренер

Денар

Два гола на Мбапе, два гола на Меси за победа на ПСЖ, Сити загуби од Лајпциг (ВИДЕО)

24Фудбал

ЛШ: Лајпциг „без тренер“ го победи Сити, ПСЖ без проблеми со Бриж (ВИДЕО)

Екипа

Ефикасен почеток на вечерта во ЛШ, двата меча завршија со ГГ и 3+ голови (Видео)

Спортманија

Мбапе и Меси го „наполнија“ Бриж, Лајпциг со последниот воз во Лига Европа (ВИДЕО)

Sport 1

Меси и Мбапе го средија Бриж, РБ Лајпциг ги освои бодовите против Сити (Видео)

Дерби

Sport M SportMedia МакФудбал МКД Zoom