TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Амбасада на САД во Сараево: Разидување од Босна и Херцеговина ќе значи крај за Република Српска

360 степени - 24.05.2024

Вчера, на денот кога во Обединетите нации беше усвоена резолуцијата за Сребреница, Владата на Република Српска најави дека во следните 30 дена ќе состави и ќе поднесе предлог за договор за „мирно разидување“ од Босна и Херцеговина Европската Унија ...

Амбасада на САД во Сараево: Разидување од Босна и Херцеговина ќе значи крај за Република Српска

365

Амбасада на САД во Сараево: Додик е на опасен пат

24 Вести - 24.05.2024

Американската амбасада во Босна и Херцеговина го предупреди лидерот на босанските Срби Милорад Додик и сите политичари кои го следат дека се на опасен пат кога се залагаат за „мирно раздружување“, нагласувајќи им дека САД нема мирно да ги ...

Амбасадата на САД во БиХ го предупреди Додик: „Раздружувањето“ значи крај на Република Српска

Во Центар

Амбасада на САД во Сараево: Додик е на опасен пат, „раздружувањето“ на БиХ значи крај на РС

CivilMedia

Американската амбасада во Сараево со предупредување до Додик: „На опасен пат сте“

Либертас

Амбасада на САД во Сараево: Додик е на опасен пат, „раздружувањето“ на БиХ значи крај на РС

Zoom

Американската амбасада во Сараево со предупредување до Додик: На опасен пат сте

Слободен Печат

Амбасада на САД во Сараево: Додик е на опасен пат, „раздружувањето“ на БиХ значи крај на РС

Frontline

Сител 24Инфо Република Канал5 Фокус Пулс24 +инфо MakPress

„Разделба“ не значи независност, туку крај на Република Српска, според амбасадата на САД во БиХ

Р.С.Европа - 24.05.2024

„Разделба“ од Република Српска(РС) не значи независност на РС или крај на Босна и Херцеговина(БиХ), туку крај на Република Српска, соопшти амбасадата на Соединетите Американски Држави(САД) во БиХ, еден ден откако властите на тој ентитет најавија ...

Додик: Светот замижува за смртта на 3.500 Срби во Сребреница

Слободен Печат

Отцепувањето од БиХ ќе значи крај на Република Српска

Нетпрес

„Разделба“ не значи независност, туку крај на Република Српска, според амбасадата на САД во БиХ

Алсат-М

Додик: Во следните 30 дена на Федерацијата Босна и Херцеговина ќе и биде предложен договор за мирно раздружување

Бизнис Вести - 23.05.2024

Претседателот на Република Српска, Милорад Додик изјави дека во следните 30 дена на Федерацијата на Босна и Херцеговина како страна потписник на Дејтонскиот договор ќе и предложи договор за мирно раздружување, бидејќи српскиот народ повеќе не може ...

Додик: Во следните 30 дена на Федерацијата Босна и Херцеговина ќе и биде предложен договор за мирно раздружување

Слободен Печат

Додик: Во следните 30 дена на Федерацијата Босна и Херцеговина ќе и биде предложен договор за мирно раздружување

24Инфо

Додик: Во следните 30 дена на Федерацијата Босна и Херцеговина ќе и биде предложен договор за мирно раздружување

Независен

Додик: Во следните 30 дена на Федерацијата Босна и Херцеговина ќе и биде предложен договор за мирно раздружување

MakPress

Додик: Во следните 30 дена ќе биде предложен договор за мирно раздружување

Фокус

Додик: Во следните 30 дена ќе биде предложен договор за мирно раздружување

Либертас