TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Невреме удри во Преспа, уништени плажи, возила, камп приколки – нема повредени

24 Вести - 11.07.2019

Искорнати дрвја. оштетени кампови, вознемирени туристи. Ваква е денешната слика во кампот Крани ден после големото невреме. Очевидци сведочатдека вакво нешто досега немаат видено. Вистински ураган преживеавме вчера, вознемирено пред камерата на тв ...

Видео+Фото: Трпејца и Св. Наум ден по невремето

OhridNews - 11.07.2019

Жителите на Трпејца и Љубаништа, кои синоќа беа погодени од силно невреме, кое предизвика материлајна штета, велат дека не паметат нешто вакво во нивните животиј. Тие денеска ги санираа штетите од невремето кое корнеше дрва, оштети автомобили, ...

Невремето го зафати и охридското крајбрежје

Сител - 11.07.2019

Откорнати дрвја ,уништени автомобили,приколки , шатори ,кајчиња и оштетен еден угостителски објект ваква е денешната слика по синоќешното невреме кое што го зафати охридското крајбрежје на потегот од Трпејца, Љубаништа па се до Свети Наум.

И Охрид погоден од силното невреме кое жителите не го паметат

Телма - 11.07.2019

Откорнати дрвја, оштетени автомобили, искршени покриви… Ваква е сликата утрово во населените места на југоочното крајбрежје на Охридското Езеро, по големо невреме проследено со силен ветер и пороен што го зафати Преспанско-охридскиот регион.

(ФОТО) Пустош во кампот Љубаништа по вчерашното невреме

Алсат-М - 11.07.2019

Вистински пустош зад себе остави големото невреме што вчера попладне го погоди автокампто Љубаништа кај Свети Наум, на охридското крајбрежје. Како што дознава Алсат, силниот во ударот на силниот ветер и дождот има оштетен поголем дел од приколките и ...

И кампот Љубаништа настрада во невремето, врз шаторите паѓале искршени дрвја

+инфо - 11.07.2019

Охридското крајбрежје синоќа беше зафатено од големо невреме, проследено со силен ветер и дожд. Настрада и автокампот Љубаништа, кај Свети Наум, каде се уништени и некои приколки и шатори, врз кои паѓале искршени дрвја.

Невремето во Охридско остави искорнати дрвја и уништени автомобили

Н.Македонија - 11.07.2019

Силното невреме кое вчера го зафати преспанскиот регион предизвика штета и во Охридско кај Свети Наум. Откорнатите дрвја предизвикаа голема материјална штета кај автокампот Љубаништа, уништени се дел од шаторите и приколките.

Кампот „Љубаништа“ руиниран од синоќешното невреме

Н.Македонија - 11.07.2019

Охридското крајбрежје синоќа беше зафатено од невреме, проследено со силен ветер и дожд. Во автокампот Љубаништа, кај Свети Наум, уништени се дел од приколките и шаторите. Фотографиите на еден гостин во кампот сведочат за страшното невреме и ...

Откорнати дрвја, уништени приколки, големо невреме во кампот Љубаништа

А1 On - 11.07.2019

Силен ветер и дожд вчера попладне го зафати и охридскиот регион. Според фотографиите споделени на социјалните мрежи во автокампот Љубаништа, кај Свети Наум, има откорнати дрвја, а уништени се дел од приколките и шаторите.

Невреме уништи приколки и корнеше дрвја во кампот Љубаништа и во Трпејца, нема повредени

Сакам да кажам - 11.07.2019

Невреме проследено со силен ветер и дожд вчера попладне го зафати и охридското крајбрежје. Во автокампот Љубаништа, кај Свети Наум, уништени се дел од приколките и шаторите. Од фотографиите што ги испрати читател, се гледа дека во кампот од силниот ...

Невремето направи пустош во автокампот Љубаништа

ТВ21 - 11.07.2019

Големото невреме проследено со силен ветер, град и дожд направи пустош во југозападниот дел од Македонија. Преспанско-охридскиот регион беше најпогоден, а утринава фотографии пристигнуваат од сите страни кои сведочат за она што се случувало синоќа.

ХАОС ВО КАМПОТ ЉУБАНИШТА: Откорнати дрвја, уништени приколки, нема повредени (ФОТО)

Слободен Печат - 11.07.2019

Невреме проследено со силен ветер и дожд вчера попладне го зафати и охридското крајбрежје. Во автокампот Љубаништа, кај Свети Наум, уништени се дел од приколките и шаторите. Од фотографиите на еден гостин во кампот се гледа дека од силниот ветер ...

(Галерија) Скршени кампови, превртени тенди, откорнати дрвја: Невремето направи пустош во Љубаништа

еМагазин - 11.07.2019

Невремето што вчера го зафати Охридско-Преспанскиот регион, остави пустош зад себе. Кампот Љубаништа буквално беше руиниран. Ветрот ги скрши приколките, ги откорна тендите и дрвјата. За среќа нема повредени.

Страотна слика по невремето во Охрид: Смачкани приколки, откорнати дрва, превртени маси и шатори во автокампот ...

Курир - 11.07.2019

Невремето кое беше проследено со силен ветер и дожд вчера попладне го зафати и охридското крајбрежје. Во автокампот Љубаништа, кај Свети Наум, уништени се дел од приколките и шаторите, а ветрот корнел гранки и дрвја.

Невремето го зафати и автокампот Ливадиште во Охрид, превртени приколки и однесени шатори

Сител - 10.07.2019

Сопственикот на кафулето Le Petite во Автокоманда, Бобан Стојковиќ денес бил сведок на ужасното и опасното невреме кое го зафатило автокампот Ливадиште во Охрид. Еве што тој напиша на својот ...

ФОТО: Големо невреме во охридско Трпејца- откорнати дрвја, искршени кајчиња и гранки на сите страни

Press24 - 10.07.2019

Охридското село Трпејца, познато туристичко место попладнево го зафати страшно невреме, пренесува „Скопје1“ Според фотографиите објавени на порталот глетката е страшна, а вакво невреме не паметат ни најстарите жители, откорнати дрвја, искршени ...

(ФОТО) Големо невреме во Трпејца

Скопје1 - 10.07.2019

Охридското село Трпејца, познато туристичко место попладнево го зафати страшно невреме како што непаметат старите Трпејчани. Откорнати дрвја, искршени кајчиња, гранки на сите страни, е она што остана по невремето.

Кампот Љубаништа однесен од невремето

Expres - 11.07.2019

Вистински пустош зад себе остави Големото невреме што вчера попладне го погоди автокампто Љубаништа кај Свети Наум, на охридското крајбрежје, остави вистински пустош зад себе. Поголем дел од приколките и инфраструктурата на кампот се ...

(ФОТО) Невремето остави пустош во автокампот Љубаништа – Смачкани приколки, откорнати дрва, превртени маси и шатори

Скопје1 - 11.07.2019

По големото невреме кое синоќа го зафати Охридското крајбрежје проследено со силен ветер и дожд, уништен дел од автокампот Љубаништа, кај Свети Наум. Фотографиите на еден гостин во кампот сведочат за страшното невреме и причинатите штети од силниот ...

Големо невреме во кампот Љубаништа - силниот ветер корнеше дрвја

Сител - 11.07.2019

Силен ветер и дожд вчера попладне го зафати и охридскиот регион. Според фотографиите споделени на социјалните мрежи во автокампот Љубаништа, кај Свети Наум, има откорнати дрвја, а уништени се дел од приколките и ...

Страшно невреме во кампот Љубаништа

24Инфо - 11.07.2019

Страшно невреме во кампот Љубаништа Невреме проследено со силен ветер и дожд вчера попладне го зафати и охридското крајбрежје. Во автокампот Љубаништа, кај Свети Наум, уништени се дел од приколките и шаторите.

Страотна слика по невремето во Охрид: Смачкани приколки, откорнати дрва, превртени маси и шатори во автокампот ...

Пулс24 - 11.07.2019

Невремето кое беше проследено со силен ветер и дожд вчера попладне го зафати и охридското крајбрежје. Во автокампот Љубаништа, кај Свети Наум, уништени се дел од приколките и шаторите, а ветрот корнел гранки и дрвја.

ФОТО: Големо невреме во охридско Трпејца- откорнати дрвја, искршени кајчиња…

Курир - 10.07.2019

Охридското село Трпејца, познато туристичко место попладнево го зафати страшно невреме како што непаметат старите Трпејчани. Откорнати дрвја, искршени кајчиња, гранки на сите страни, е она што остана по невремето.

Пустош во кампот Љубаништа по вчерашното невреме

24 Вести - 11.07.2019

Вистински пустош зад себе остави големото невреме што вчера попладне го погоди автокампто Љубаништа кај Свети Наум, на охридското крајбрежје. Како што дознава Алсат, силниот во ударот на силниот ветер и дождот има оштетен поголем дел од приколките и ...

Кампот „Љубаништа“ руиниран од синоќешното невреме

Либертас - 11.07.2019

Охридското крајбрежје синоќа беше зафатено од невреме, проследено со силен ветер и дожд. Во автокампот Љубаништа, кај Свети Наум, уништени се дел од приколките и шаторите. Фотографиите на камперите сведочат за страшното невреме и причинатите штети ...

Страотна слика по невремето во Охрид: Смачкани приколки, откорнати дрвја

Фокус - 11.07.2019

Невремето кое беше проследено со силен ветер и дожд вчера попладне го зафати и охридското крајбрежје. Во автокампот Љубаништа, кај Свети Наум, уништени се дел од приколките и шаторите, а ветрот корнел гранки и дрвја. За среќа нема повредени.

ФОТО: Невремето силно удри и во Трпејца – откорнати дрвја искршени кајчиња

Скопје24 - 10.07.2019

Охридското село Трпејца, познато туристичко место попладнево го зафати страшно невреме како што непаметат старите Трпејчани. Откорнати дрвја, искршени кајчиња, гранки на сите страни, е она што остана по невремето.

Страотна слика по невремето во Охрид: Смачкани приколки, откорнати дрва и растурени шатори

Press24 - 11.07.2019

Невремето кое беше проследено со силен ветер и дожд вчера попладне го зафати и охридското крајбрежје. Во автокампот Љубаништа, кај Свети Наум, уништени се дел од приколките и шаторите, а ветрот корнел гранки и дрвја, пренесува „Курир“.