TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Овие 5 хороскопски знаци ги очекуваат прекрасни моменти и голема среќа во декември – ќе се остварат судбоносни средби, ...

Екран - 24.11.2022

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… 5 хороскопски знаци во декември 2022 година ги следи голема среќа! Откријте кој ќе биде во добро расположение, ќе ...

Ова се најкреативните хороскопски знаци

Локално - 24.11.2022

Иако не постои пишано правило, одредени хороскопски знаци по природа се покреативни од другите. Земјаните се приземни и реални, прават се според правилата и не оставаат многу простор за имагинација, воздушните знаци се секогаш некаде во облаците, го ...

Водолија – голем годишен хороскоп за 2023 година

Независен - 24.11.2022

Голем годишен хороскоп за Водолија за 2023 година – дознајте што ве очекува на полето на љубовта, финансиите, здравјето, воопшто! ХОРОСКОП ЗА ЖЕНА ВОДОЛИЈА ЗА 2023 ГОДИНА Во 2023 година, Водолиите ги чека голема трансформација.

Ова се најдобрите и најлошите особини на луѓето родени во знакот на Шкорпија

ТВ21 - 24.11.2022

Ние сме во ПРАВИЛОТО на Скорпијата, знак познат по својата страсна и интензивна природа која никого не остава рамнодушен. Иако е знак од кој многумина се плашат бидејќи му се припишуваат многу мрачни особини, не можеме да ги игнорираме доблестите ...

Астролошки совети за секој хороскопски знак за 2023 година!

Кафе пауза - 24.11.2022

Според астролозите, 2023 година ќе биде полна со предизвици бидејќи позитивните и негативните периоди ќе се менуваат брзо и непредвидливо. Најважниот совет за сите хороскопски знаци за оваа година е да научат како да ја блокираат негативноста од ...

Хороскопски знаци кои најтешко се снаоѓаат како татковци (и зошто)

Црнобело - 24.11.2022

На некои хороскопски знаци мошне им е лесно да бидат посветени и забавни родители, а други треба малку да се потрудат за да успеат да воспостават пријателски однос со децата. Кои хороскопски знаци најтешко се снаоѓаат во улогата на татковци и зошто? ...

Лавот да побара овен, а бикот девица! Ова е цел љубовен хороскоп за сите хороскопски знаци

Lady - 24.11.2022

Овен Аморовата стрела ќе ја фрлите кон Стрелецот, бидејќи е општопознато дека овие момчиња можат да ви приредат незаборавни моменти. Припадниците на овој знак позитивно ќе делуваат на вас, проширувајќи ви го кругот на интереси и правилно насочувајќи ...

Парите ќе им „паѓаат од небо“ на овие хороскопски знаци во 2023 година

Локално - 24.11.2022

Пред новата година сите се надеваме дека ќе има некои промени на подобро во нашите животи, а една од најчестите желби што ја имаме е секако да имаме повеќе пари следната година. Според астрологијата, се чини дека токму оваа желба ќе им се исполни на ...

Хороскопски знаци со највисок коефициент на интелигенција

Слободен Печат - 23.11.2022

Астролозите тврдат дека припадниците на одредени хороскопски знаци имаат поголем коефициент на интелигенција и дека се поснаодливи во однос на другите. За кои знаци станува збор? Прочитајте во продолжение.

ОВИЕ 3 ЗНАЦИ СЕ МАГНЕТ НА ПАРИ! Ќе се збогатат лесно и без напор

Попара - 23.11.2022

На некои луѓе заработувањето им оди многу полесно отколку на други затоа што се добри со пари. Според астролозите, овие три знаци се магнет за богатство Секој од нас е способен да заработи, но астролозите веруваат дека за три хороскопски знаци ...

За некого ДЕВИЦА, за некого БИК: Секој хороскопски знак има СУДБИНСКИ ПАРТНЕР – дознајте КОЈ Е ВАШИОТ!

Локално - 23.11.2022

Секогаш е најдобро да направите индивидуален хороскоп и натална карта за да видите кои хороскопски знаци најмногу ви одговараат како партнери, а кои треба да ги избегнувате. Сепак, постојат одредени универзални правила и знаци со кои не можете да ...

ГОЛЕМ ХОРОСКОП ЗА 2023 ГОДИНА: Овенот ќе процвета во љубовта, Вагите чекаат клучна одлука, а ТИЕ ЌЕ СЕ КАПАТ ВО ПАРИ

Пулс24 - 23.11.2022

Големиот годишен хороскоп е пред вас, дознајте што ве очекува и каква енергија носи со себе 2023 година. Овен Овенот во 2023 година отвора сосема ново поглавје во нивниот љубовен живот и тоа е одлична вест.

Ќе ве продадат: Три хороскопски знаци се генијалки меѓу жените, не „играјте“ си со нив!

Еспресо - 23.11.2022

Астролозите именуваа три знаци на Зодијакот меѓу жените кои можат да најдат излез од секоја ситуација. Тие се доста мудри и итри, затоа се победници во животот. Лав Елементот на хороскопскиот знак Лав е оган. Односно, тоа веќе зборува за себе.

Родени еден за друг: Ова се идеални хороскопски парови

ТВ21 - 23.11.2022

НЕКОИ хороскопски парови одлично се согласуваат и се надополнуваат, па имаат големи шанси да ги надминат сите животни предизвици. Иако на почетокот ги поврзуваше привлечност и страст, компатибилноста им помага да ги надминат тешкотиите и да ги ...

Ќе каже ДА, но мисли НЕ: Овој хороскопски знак го кажува тоа што сакате да го слушнете

Lady - 23.11.2022

Личностите родени во овој хороскопски знак може да бидат шармантни, дипломати, добродушни и исполнети со мир. Но, исто така имаат и проблеми во своите односи. Тие се благословени со голема способност да гледаат од двете страни на приказната, со што ...

Жените родени во овој хороскопски знак се најдобри сопруги

Локално - 23.11.2022

Врз основа на одредени карактеристики, астролозите често ги издвојуваат знаците кои се најдобри во нешто. Така, еден хороскопски знак се смета за најдобра сопруга. Тие се неверојатно шармантни, харизматични, комуникативни, праведни и добродушни, а ...

Овие хороскопски знаци се чувствителни и не поднесуваат критики

ТВ21 - 22.11.2022

НЕКОИ луѓе се доволно самоуверени за да прифатат конструктивна критика. Не дозволуваат такви работи да влијаат на нив бидејќи не ги сфаќаат лично. Од друга страна, има луѓе кои воопшто не можат да прифатат критика.

„САМО 3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ СЕ ПОСЕБНИ“: Најпознат астролог тврди дека можат да го освојат светот

Попара - 22.11.2022

Евгенија Давитасвили, попозната како Џуна, била руска емигрантка, писателка, сликарка и јавна личност. Нејзините астролошки прогнози биле високо ценети За време на СССР, Џуна Давитасвили била позната како видовита жена и исцелител.

Родени еден за друг: Ова се идеални хороскопски парови

Zoom - 23.11.2022

НЕКОИ хороскопски парови одлично се согласуваат и се надополнуваат, па имаат големи шанси да ги надминат сите животни предизвици. Иако на почетокот ги поврзуваше привлечност и страст, компатибилноста им помага да ги надминат тешкотиите и да ги ...

Жените родени во овој хороскопски знак се најдобри сопруги!

Убавина и Здравје - 23.11.2022

Врз основа на одредени карактеристики, астролозите често ги издвојуваат знаците кои се најдобри во нешто. Така, еден хороскопски знак се смета за најдобра сопруга. Тие се неверојатно шармантни, харизматични, комуникативни, праведни и добродушни, а ...

Ова се најдобрите и најлошите особини на луѓето родени во знакот на Шкорпија

Zoom - 24.11.2022

Ние сме во ПРАВИЛОТО на Скорпијата, знак познат по својата страсна и интензивна природа која никого не остава рамнодушен. Иако е знак од кој многумина се плашат бидејќи му се припишуваат многу мрачни особини, не можеме да ги игнорираме доблестите ...