TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев не ги коментира пишувањата дека Фрчкоски нема да биде амбасадор во Вашингтон

360 степени - 05.03.2021

Премиерот Зоран Заев денеска не сакаше да ги коментира пишувањата во дел од медиумите дека Љубомир Фрчкоски нема да биде амбасадор во Вашингтон зашто не е добиена согласност. Одговарајќи на новинарски прашања, Заев рече дека ниту Владата, ниту која ...

Заев: Јас слушнав дека името на Фрчкоски се поврзува со Њујорк, а не со Вашингтон

24 Вести

Дали Фрчковски бил кандидат за амбасадор во САД и зошто повеќе не е?

Сител

Брзиот јазик ги посрамоти и Македонија и Фрчкоски, несудениот амбасадор во САД

+инфо

Фрчкоски нема да оди во Вашингтон, Заев и Османи велат шпекулација биле објавените информации

Канал5

Османи: Во МНР воопшто не сме разговарале за Андреј Жерновски

ММС

Шпекулација е веста дека САД го одбиле Фрчкоски за амбасадор, вели Заев

Локално

Независен МКД ММС Фокус ТВ21 Frontline Фактор Независен

МЕТО КОЛОВСКИ УШТЕ НА 8 ФЕВРУАРИ ПРЕДУПРЕДИ ЗА ФРЧКОСКИ: Кого тоа ние праќаме во САД, човек кој својата сопруга ја тепа ...

Денешен - 05.03.2021

Скандалот со амбасадорувањето на Љубомир Фрчкоски во САД го најави уште на 8 февруари Мето Коловски со својот пост на ФБ. Навистина Коловски не ја споменува лустрацијата, но сега се гледа дека кога се ќе се собере на куп за ликот и делото на ...

Стоилковски: Што му должи Заев на Фрчкоски, кој е соработник на мафијата и тепач на жени, па го праќа за амбасадор во САД?

Курир

Заев: Слушнав дека Фрчкоски е за Њујорк, а не за Вашингтон

Република

Обединетата Македонска дијаспора сепак победи Фрчкоски да не биде наш амбасадор во САД

Либертас

МКД.мк: Фрчкоски нема да биде амбасадор во Вашингтон

360 степени

Османи: Во ниту еден момент не сме кажале дека е Фрчкоски е кандидат за амбасадор во САД или е отфрлен или прифатен

Телма

„Ш“Фрчковски ги распакува „куферите“ за С.А.Д.? Ништо ли од „бизнисот“?

Канал5

Скопје1 Expres Frontline Press24 МКД Република Денешен 365

Османи: Не одговараме за честитките што ги примал Фрчкоски на социјалните мрежи

МКД - 05.03.2021

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи денеска повторно изјави дека Министерството во ниту еден момент не спомнало дека Љубомир Фрчкоски е кандидат за амбасадор во САД. Според него, тоа биле информации кои се појавувале во медиумите, а МНР ...

Османи: Никогаш не сме кажале дека Фрчкоски е кандидат за амбасадор

Опсервер

Османи: Не сме кажале дека Фрчкоски е кандидат за амбасадор

Н.Македонија

Османи: Медиуми шпекулирале дека Фрчкоски ќе биде амбасадор во САД (ВИДЕО)

Expres

Oсмани: Не сме кажале дали е или не е кандидиран Фрчкоски за амбасадор

МКД

Османи: Никогаш не сме кажале дека Фрчкоски е кандидат за амбасадор

Фокус

Османи демантира дека Фрчковски бил предложен за амбасадор во САД

Република

ТВ21 Локално Скопје1 Press24 24Инфо Фактор +инфо Слободен Печат

Дали по шлаканицата од САД Заев го спрема Фрчковски за уставен судија или за амбасадор во Белград?

Република - 05.03.2021

Државава ја тресе нов скандал, најавува ВМРО-ДПМНЕ. се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата потсетуваат дека Фрчкоски е четврти дипломат кого сојузниците го враќааат, па прашуваат дали Заев намерно ја поткопува западната алијанса и НАТО.

Државава ја тресе нов скандал, вратен предлогот за Фрчковски за амбасадор во САД поради тепање на жени, нерасветлен атентат врз Глигоров и лустриран кодош, дали Заев го спрема за уставен судија или амбасадор во Белград?

24Инфо

„Државава ја тресе нов скандал, вратен предлогот за Фрчковски за амбасадор во САД “

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: Вратен предлогот за Фрчковски за амбасадор во САД поради тепање на жени

Press24

ВМРО-ДПМНЕ: Државава ја тресе нов скандал, дали Заев го спрема Фрчкоски за уставен судија или амбасадор во Белград?

Фокус

ВМРО-ДПМНЕ се надмина во примитивизмот: Фрчковски бил женомрзец, атентатор и лустриран кодош

Независен

ВМРО-ДПМНЕ: Дали по шлаканицата од САД Заев го спрема Фрчковски за уставен судија или за амбасадор во Белград?

Нетпрес

PressingTV Канал5 Опсервер Centar Сител Скопско Ехо Денешен MakPress

Опозицијата очекува повлекување на номинацијата на Фрчкоски за амбасадор во САД

Фокус - 04.03.2021

Љубомир Фрчковски не може да биде амбасадор на земјава во САД, особено што има портфолио на тепач на жени и е лустриран соработник на државните служби, соопштија од ВМРО-ДПМНЕ, по објавувањето на информациите дека САД не дале согласност за упатување ...

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалозно е што Заев мислеше дека тепач на жени како Фрчкоски може да биде амбасадор во САД

Press24

ВМРО-ДПМНЕ:Дипломатски скандал е што Заев мислеше дека тепач на жени може да биде амбасадор

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалозно е што Заев мислеше дека тепач на жени како Фрчковски може да биде амбасадор во САД

Сител

ВМРО-ДПМНЕ: Дипломатски скандал е што Заев мислеше дека тепач на жени како Фрчкоски може да биде амбасадор во САД

Слободен Печат

ВМРО-ДПМНЕ: Заев мислеше дека тепач на жени како Фрчкоски може да биде амбасадор

МКД

Дипломатски скандал е што Заев мислеше дека тепач на жени и лустриран кодош на службите како Фрчковски може да биде амбасадор на земјава во САД

Опсервер

Локално Курир +инфо Нетпрес MakPress