TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Волкановски му се јави на Холовеј: Тие бројки не можеш да ги имаш против мене

IPON - 17.01.2021

Макс Холовеј го победи Калвин Катар на УФЦ на АБЦ во Абу Даби со едногласна одлука на судиите. Поранешниот шампион во лесна категорија доминираше во текот на сите пет рунди, а нивниот меч е одлична најава за новата сезона.

Луда „тепачка“ во УФЦ: Крвава борба во Абу Даби (ВИДЕО)

Екипа - 17.01.2021

Долго ќе се зборува за УФЦ борбата меѓу Макс Холовеј и Келвин Кејтер. Фановите на овој спорт видоа голема и крвава победа во Абу Даби, која припадна на „лудиот“ Макс. Поранешниот шампион на УФЦ, Холовеј, целосно доминираше, па се чини нереално што ...

Без изненадување: Холовеј со бонус од Борбениот остров (ВИДЕО)

IPON - 17.01.2021

Макс Холовеј заработи дополнителни 50.000 долари за „Борба на вечерта“ по победата над Келвин Катар во главниот настан на УФЦ Борбен остров 7. Катар доби и дополнителна сума за тоа што успеа да издржи 5 рунди против поранешниот шампион.

ВИДЕО: Макс Холовеј без проблеми го победи Калвин Катар во УФЦ

Sport M - 17.01.2021

Макс Холовеј има една од најсмртоносните серии на победи во историјата на УФЦ, а тоа го прекина Александар Волкановски. Ноќта зад нас, „Блажениот“ Макс се бореше со Калвин Катар и на крај победи на крајно доминантен начин.

УФЦ: Холовеј со рекордни 455 удари го уништи Катар, сега чека на Волкановски

TopSport - 17.01.2021

Поранешниот шампион во перо категорија, Макс Холовеј ја доби крвавата битка во пет рунди против Калвин Катар на УФЦ Фајт ајленд 7, за да стане еден од фаворитите за борба со Александер Волкановски за појасот во велтер актегорија.

Макс Холовеј го совлада Калвин Катар во фантастичен меч (ВИДЕО)

IPON - 17.01.2021

Американецот Макс Холовеј ја доби главната борба на УФЦ на АБЦ во Абу Даби против сонародникот Калвин Катр со едногласна одлука на судиите (50-43, 50-42, 50-42). Тоа беше фантастична борба во перолесна категорија во која сè пукаше од акција, а ...