TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Автобус со ученици од Сплит се запали во тунел во Швајцарија

Макфакс - 12.01.2019

Во тунел во Швајцарија целосно изгоре автобус кој превезувал сплитски средношколци. Како што јавува „Далмација данас“, учениците навреме излегле од автобусот и нема повредени во несреќата.

Автобус со средношколци од Сплит се запали во тунел во Швајцарија ВИДЕО

+инфо - 12.01.2019

Во тунел во Швајцарија целосно изгоре автобус кој превезувал сплитски средношколци. Како што јавува „Далмација данас“, учениците навреме излегле од автобусот и нема повредени во несреќата.

Во тунел во Швајцарија изгоре автобус полн со ученици од Сплит

Вечер - 12.01.2019

Во тунел во Швајцарија целосно изгоре автобус со кој средношколци од Сплит се враќале од одмор во Швајцарија. Сите ученици навреме излегле од запалениот автобус и за среќа ниту еден од учениците не е повреден.

(ВИДЕО) Познато е зошто се запали сплитскиот автобус во Швајцарија

Фактор - 13.01.2019

Учениците од Сплит кои престојувале една недела во Швајцарија, се враќале од скијање, кога моторот на автобусот се запалил. Во тунел во Швајцарија целосно изгоре автобус кој превезувал сплитски средношколци.

(ФОТО+ВИДЕО) Изгоре автобус кој бил полн со деца од Хрватска, за среќа навреме излегле

MTM - 12.01.2019

Автобус полн со средношколци се запалил денеска во Швајцарија. Децата кои биле во посета на Швајцарија се од Сплит, Хрватска и за среќа успеале навреме да излезат од автобусот кој почнал да гори во тунел.

(ВИДЕО и ФОТО) Се запали автобус кој превезувал хрватски ученици во тунел во Швајцарија

Скопје1 - 12.01.2019

Денес во Швајцарија се случи несреќа во која целосно изгоре автобус кој пренесувал средношколци од Сплит. Сите ученици на време излегле од автобусот и за среќа никој не е повреден. Автобусот се запалил и изгорел во тунел.

(Видео) Автобус со ученици од Сплит се запали во тунел во Швајцарија

А1 On - 12.01.2019

Во тунел во Швајцарија целосно изгоре автобус кој превезувал сплитски средношколци. Како што јавува „Далмација данас“, учениците навреме излегле од автобусот и нема повредени во несреќата.

(ФОТО/ВИДЕО) Во Швајцарија изгоре автобус полн со средношколци од Хрватска

Независен - 13.01.2019

Автобус полн со хрватски средношколци изгоре вчера во Швајцарија. Децата кои биле во посета на Швајцарија се од Сплит и за среќа успеале навреме да излезат од автобусот кој се запалил во тунел.