TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Смртна казна за Тајланѓанец кој силувал и убил германска туристка на Тајланд

Макфакс - 12.07.2019

Тајландскиот суд го осуди на смрт 24-годишниот Ронакорна Ромруена, поради силување и убиство на млада германска туристка на популарно островско одморалиште на Тајланд, пренесе „Вашингтон Тајмс“ .

Маж во Тајланд осуден на смртна казна: Силувал и убил туристка, па дошол дома и гледал телевизија

Слободен Печат - 12.07.2019

Полицијата го уапсила во април годинава, откако на остров било пронајдено телото на жртвата, скриено под камења и лисја. Тајландскиот суд го осудил на смрт Ронакорн Ромруен (24) поради силување и убиство на млада германска туристка на популарно ...

Смртна казна за Тајланѓанец кој силувал и убил германска туристка на Тајланд

Точка - 12.07.2019

Тајландскиот суд го осуди на смрт 24-годишниот Ронакорна Ромруена, поради силување и убиство на млада германска туристка на популарно островско одморалиште на Тајланд, пренесе „Вашингтон Тајмс“.

Смртна казна за Тајланѓанец кој силувал и убил германска туристка на Тајланд

Н.Македонија - 12.07.2019

Тајландскиот суд го осуди на смрт 24-годишниот Ронакорна Ромруена поради силување и убиство на млада германска туристка на популарно островско одморалиште на Тајланд, пренесе „Вашингтон тајмс“.

Смртна казна за Тајланѓанец кој силувал и убил германска туристка на Тајланд

24Инфо - 12.07.2019

Тајландскиот суд го осуди на смрт 24-годишниот Ронакорна Ромруена, поради силување и убиство на млада германска туристка на популарно островско одморалиште на Тајланд, пренесе „Вашингтон Тајмс“ .