TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ТФТ убедлив против Куманово – мило за драго по првиот меч во БИБЛ

Дриблинг - 26.11.2020

Кошаркарите на ТФТ го декласираа Куманово со 83:54 во третиот натпревар од БИБЛ лигата и со ова дојдоа до втората овосезонска победа во ова натпреварување. Скопскиот тим одигра перфектно во првото полувреме по кое на пауза замина со предност од 24 ...

ТФТ го „прегази“ Куманово и му се реваншира со камата за поразот во првиот меч во БИБЛ!

Sport 1 - 26.11.2020

Кошаркарите на ТФТ продолжуваат со одличните игри во новата сезона, особено во Балканската лига (БИБЛ), откако вечерва дојдоа до вториот триумф во третиот меч и тоа во пресметката со Куманово (83-54).

ТФТ супериорен против Куманово во БИБЛ лигата

Дерби - 26.11.2020

Кошаркарите на ТФТ забележаа убедлив триумф над Куманово од 83-54 во БИБЛ лигата. Како што покажува самиот резултат, тимот од Скопје беше далеку подобар, поквалитетен ривал на вечерашната пресметка.

БИБЛ: ТФТ со нов доминатен натпревар и прво славје над Куманово

Екипа - 26.11.2020

Новалијата ТФТ се наоѓа во одличен ритам и со четири победи во низа е едно од најдобрите изненадувања во мак-баскетот оваа сезона. Последната победа доаѓа во натпреварот против Куманово во рамките на шестото коло од БИБЛ лигата во кое на домашен ...

ТФТ го „прегази“ Куманово и му се одмазди за првиот пораз во БИБЛ

Gol.mk - 26.11.2020

Кошаркарите на ТФТ Скопје го добија второто македонско дерби против Куманово (83-54) во БИБЛ лигата. Македонската пресметка која се одигра во СРЦ „Кале“ понуди добра кошарка и убедлива победа на дебитантот во Балканската, ама и Првата македонска ...

БИБЛ: ТФТ го растури Куманово, за втор триумф во Балканската лига!

SportMedia - 26.11.2020

ТФТ Скопје во “македонското дерби“ во БИБЛ, вечерва во натпреварот кој се одигра во СРЦ Кале, успеа со 83-54 да го победи Куманово. Од она што можеше да се види на паркетот, домашниот состав во сите елементи на кошаркарската игра беше подобар од ...

Куманово донесе супер-засилување, потпиша со Рејли-Рос од Црн Дрим

Gol.mk - 26.11.2020

Во пресрет на македонското дерби во Балканската БИБЛ лига против ТФТ Тафталиџе, екипата на Куманово доведе големо засилување. Имено, од вечерва нов член на кумановчани е Американецот Коли Рејли-Рос, кошаркар кој на почетокот од шампионатот ...

По прележаниот ковид, КК Куманово утре против ТФТ

Кумановски м. - 25.11.2020

Кошаркарите на Куманово утре со почеток во 19 часот на гостински терен го играат реванш натпреварот против скопски ТФТ во рамките на БИБЛ лигата. Натпреварот кој веќе требаше да биде одигран, во два наврати беше одложуван, првин поради позитивни на ...