TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија, Србија, Босна, Црна Гора и Албанија потпишаа декларација за борба против корупцијата

Во Центар - 30.11.2023

На маргините на Министерскиот совет на ОБСЕ во Скопје, министрите за надворешни работи на Македонија, Србија, Босна и Херцеговина, Црна Гора и Албанија, односно Бујар Османи, Ивица Дачиќ, Елмедин Конаковиќ, Филип Ивановиќ и Игли Хасани, потпишаа ...

Министрите за надворешни работи од регионот потпишаа декларација за борба против корупцијата

360 степени

Финансиски истраги, дигитализација и враќање на криминално стекнат имот: Министрите потпишаа заедничка декларација за справување со корупцијата во регионот

Lider

Министрите за надворешни работи од регионот потпишаа декларација за борба против корупцијата

Либертас

Декларација за борба против корупцијата потпишаа шефовите на дипломатии од земјите во регионот

Фокус

САМО ЗА УКРАИНА ЛИ ВАЖИ ТЕРИТОРИЈАЛНИОТ ИНТЕГРИТЕТ? Косово никогаш нема да стане членка на ОБСЕ, изјави Дачиќ во Скопје

+инфо - 30.11.2023

Србија не може да прифати оти територијалниот интегритет на Украина или која било друга земја е поважен од нејзиниот територијален интегритет – рече српскиот министер за надворешни работи.

Дачиќ: Ќе биде тежок состанокот на ОБСЕ во Скопје

MakPress

Дачиќ: Да не ни се држат лекции, три четвртини од земјите во ЕУ сега не би го поминале тестот

А1 On - 30.11.2023

Замолувам да не ни се држат лекции од страна, бидејќи сите земји членки на Европската Унија сега да треба да поминат низ она што поминуваме сите ние тука за да влеземе во Унијата, тогаш три четвртини од земјите не би го поминале тестот, порача ...

Дачиќ од Министерскиот состанок на ОБСЕ: Да не ни се држат лекции од страна

Слободен Печат

Дачиќ: Да не ни се држат лекции од страна, три четвртини од земјите во ЕУ сега не би го поминале тестот

Локално

Дачиќ: Да не ни се држат лекции од страна, три четвртини од земјите во ЕУ сега не би го поминале тестот

Бриф

Дачиќ: Да не ни се држат лекции од страна, три четвртини од земјите во ЕУ сега не би го поминале тестот

Сител

„НА ЗАПАД ДА ЗЕМЕШ ПРОВИЗИЈА Е ЛЕГАЛНО, КАЈ НАС Е МИТО“ Дачиќ побара европските земји да не ни држат лекции, не се поарни

+инфо

На маргините на Министерскиот состанок на ОБСЕ потпишана заедничка изјава за борба против корупцијата

Frontline - 30.11.2023

Министрите за надворешни работи на Северна Македонија, Албанија, Босна и Херцеговина, Србија и Црна Гора, на маргините на 30. Министерски самит на ОБСЕ во Скопје, потпишаа заедничка изјава за борба против корупцијата, перењето пари и олеснување на ...

На маргините на Министерскиот состанок на ОБСЕ потпишана заедничка изјава за борба против корупцијата

Бриф

На маргините на Министерскиот состанок на ОБСЕ потпишана заедничка изјава за борба против корупцијата

Локално

На маргините на Министерскиот состанок на ОБСЕ потпишана заедничка изјава за борба против корупцијата

Сител

Борбата против корупцијата и перењето пари станува приоритет - еве што е договорено на Министерскиот самит

Фактор

ВИДЕО: Земјите од регионот во заедничка битка против корупцијата

Слободен Печат

Корупцијата е транснационален проблем кој не се исплатува

МКД

Press24 Во Центар Н.Македонија 24Инфо Република Zoom MakPress