TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Медведев: На крајот нема да има ниту Украина, ниту Зеленски

Макфакс - 30.11.2023

Заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија, Дмитриј Медведев, смета дека одложувањето на претседателските избори во Украина може да биде поврзано со фактот дека на виделина би можеле да излезат нови случаи на неверојатна кражба, а ...

ВИДЕО | Андоновиќ: По претседателските избори во САД и во Русија ќе се знае и судбината на Украина?

Слободен Печат - 30.11.2023

За многумина во светот ноември 2024 година ќе биде клучен месец за иднината на светот. Тогаш ќе се одржат и ќе биде познат исходот од претседателските избори во САД на кои по се изгледа актуелниот претсаедател Џо Бајден како претсавник на ...

Путин: Се бориме за слобода не само на Русија, туку и на целиот свет

Centar - 29.11.2023

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ја опиша воената акција на Москва во Украина како егзистенцијална битка против наводните обиди на Западот да ја уништи Русија. Се очекува Путин наскоро да ја објави својата намера да се кандидира за уште ...

Медведев: На крајот нема да има ниту Украина, ниту Зеленски

Опсервер - 30.11.2023

Заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија, Дмитриј Медведев, смета дека одложувањето на претседателските избори во Украина може да биде поврзано со фактот дека на виделина би можеле да излезат нови случаи на неверојатна кражба, а ...

Медведев: На крај, нема да има ниту Украина, ниту Зеленски

Фокус - 30.11.2023

Дмитриј Медведев, заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија смета дека одложувањето на претседателските избори во Украина може да биде поврзано со фактот дека на виделина би можеле да излезат нови случаи на неверојатна кражба.

Медведев: На крајот нема да има ниту Украина, ниту Зеленски

Скопје1 - 30.11.2023

Заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија, Дмитриј Медведев, смета дека одложувањето на претседателските избори во Украина може да биде поврзано со фактот дека на виделина би можеле да излезат нови случаи на неверојатна кражба, а ...

Медведев: На крајот нема да има ниту Украина, ниту Зеленски

Н.Македонија - 30.11.2023

Дмитриј Медведев, смета дека одложувањето на претседателските избори во Украина може да биде поврзано со фактот дека на виделина би можеле да излезат нови случаи на неверојатна кражба, а Зеленски сака самостојно да управува со сите пари.