TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почина пулмологот Ѓорчев, откако во Ниш по примање на вакцина две недели беше во кома

ТВ21 - 07.04.2021

Пулмологот Анѓелко Ѓорчев почина на клиниките во Ниш откако таму беше во кома две недели по примање на вакцина, објави СДК. Анѓелко е татко на пратеникот Влатко Ѓорчев кој на социјалната мрежа Фејсбук инфорираше дека неговиот татко е во кома во ...

ТРАГЕДИЈА: Почина познатиот доктор од Македонија кој две недели беше во кома по примена вакцина

4NEWS