TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Карагер со остар коментар за фудбалерите на Ливерпул, а од критики не го поштеди ниту Клоп

Дерби - 05.03.2021

Поранешниот фудбалер на Ливерпул, Џејми Карагер повторно се најде во улога на стручен аналитичар, овојпат за натпреварот помеѓу неговиот поранешен клуб и Челси. Карагер не пропушти прилика да ги критикува избраниците на Јирген Клоп за кои вели дека ...

„Енфилд“ како проколнат! Ливерпул пет пати во низa загуби дома

Денар

Ливерпул по поразот од Челзи е се подалеку од пласман во ЛШ

Сител

Челси го освои Енфилд, Ливерпул за прв пат во својата историја има пет порази по ред дома! (ВИДЕО)

24Фудбал

Челси издоминира на „Енфилд“ и стигна до победа над Ливерпул (Видео)

Дерби

(ВИДЕО) Трае црната серија на Ливерпул – и Челси се почести на Енфилд

Спортклуб

ВИДЕО: Кризата на Ливерпул се продлабочува- Челзи со три бода се враќа од Енфилд

Дриблинг

SportMedia Спортски Sport M Gol.mk Дриблинг ЗаЗабава МКД Спортманија

Продолжува очајот на Црвените: И Челси славеше на Енфилд

Спортски - 05.03.2021

Фудбалерите на Челси синоќа во гости го победија Ливерпул со 1:0 во дерби натпреварот на 29. коло во англиската Премиер лига. Првата шанса на натпреварот ја имаа играчите на лондонскиот клуб кога Вернер се обиде, но топката замина преку голот на ...

ВИДЕО: Челси го освои „Енфилд“, сите мечеви во Премиер лигата со ист резултат!

Слободен Печат

Геометријата не му дозволи на Вернер да се радува на „Енфилд“, па Маунт ја исправи грешката (видео)

Спортманија

ВИДЕО: Алисон аматерски излета - Вернер погоди, ама беше во „фантомски“ офсајд!

Gol.mk

Тухел: Имам фудбалери кои се гладни за успех, гладен сум и јас

24Фудбал - 05.03.2021

Томас Тухел вели дека мора секој натпревар да го сфаќаат максимално сериозно и не смеат да паднат ниту еден процент за да дојдат до успех. Челси игра одлично под водство на Томас Тухел, се искачи на четвртата позиција која е и целта, но и за на ...

Тухел: Со Клоп не сме толку блиску колку што мислите

Дерби

Германски дуел во Англија – наместо за титула, гигантите во борба за ЛШ

Екипа

Тухел инсистира дека Челси може до титулата: Не можеме да се ограничуваме…

Дерби

Тухел инсистира дека Челси може до титулата: Не можеме да се ограничуваме…

Точка

Тухел најави: Челси ќе се бори за сите титули следната сезона!

СуперСпорт - 04.03.2021

Тренерот на Челси, Томас Тухел верува дека следната сезона ќе се борат за сите титули во натпреварувањата во кои ќе учествуваат. Тухел кажа дека уште е рано за такво нешто, но малку недостига да се стигнат ривалите како Манчестер сити и Ливерпул.

Тухел: Челзи ќе се бори за сите титули следната сезона

Курир

Тухел: Челзи ќе се бори за сите титули следната сезона

Денешен

Тухел: Челзи ќе се бори за сите титули следната сезона

Опсервер

Тухел: Челзи ќе се бори за сите титули следната сезона

MakPress

Тухел: Идната сезона ќе се бориме за тројната круна

SportMedia