TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Затнат нос, кашлица, кивање – не нужно се симптоми на настинка: Понекогаш се сигнали за „Новогодишен синдром“

Вечер Прес - 04.12.2023

Иако настинката е синоним за зима и не е невообичаено да се чувствувате лошо во овој период од годината, можеби настинката не е виновникот за течење на носот. Затнат или течење на носот, чешање и насолзени очи, кивање и кашлање, исто така, може да ...

Ви тече носот и кашлате: Можеби патите од синдромот на „новогодишна елка“

Слободен Печат - 03.12.2023

Дали сте меѓу оние кои ја украсуваат куќата штом почне декември или ја поставувате елката во последен момент? Без разлика на одговорот, можеби ќе забележите дека носот почнува да ви тече веднаш штом ќе ги ставите новогодишните украси.