TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Холифилд го ангажираше Кличко за најавената борба со Тајсон (Видео)

Дерби - 22.05.2020

Ивандер Холифилд е сериозен во намерата да се врати во рингот од крајот на годината, но за да се случи тоа, самиот е свесен дека треба да се врати во солидна форма до која ќе стигне само со напорна работа.

Нереално е како изгледа човек на 57-годишна возраст: Тајсон треба да запраша дали му треба овој натпревар (ВИДЕО)

Sport M - 22.05.2020

Евандер Холифилд е еден од луѓето што веројатно ќе се борат со Мајк Тајсон. Легендарниот боксер започна да тренира и на 57-годишна возраст изгледа навистина одлично, па затоа е подготвен да се бори против Железниот Мајк по трет пат во кариерата.

Тајсон Фјури: Се уште сум дебел, ќелав, грд, но и незапирлив

Sport 1 - 22.05.2020

Британскиот боксер Тајсон Фјури смета дека во моментов е подготвен и практично незапирлив. Тој досега не загуби во кариерата, а има 30 победи и едно реми. Последниот триумф го забележа над Дионтеј Вајлдер со технички нокаут и со тоа остана и ...

Не е само Тајсон и Холифилд има што да покаже (ВИДЕО)

Екипа - 22.05.2020

Карантинот и пандемијата од коронавирусот допринесоа некои боксерски легенди да се вратат во старата форма. Мајк Тајсон веќе напорно работи и вели дека е подготвен да се врати во рингот. По неговите стапки тргна и Ивандер Холифилд кој на социјалните ...

ВИДЕО: „The Real Deal“ тренира со Кличко за мечот против Тајсон

Дриблинг - 22.05.2020

Поранешниот боксерски шампион во тешка категорија Евандер Холифилд објави видео на кое тренира со Владимир Кличко. Имено, ветеранот треба да се врати во рингот за меч против вечниот ривал Мајк Тајсон кој ќе биде од егзибициски карактер.

Холифилд тренира со Кличко и е во застрашувачка форма! (видео)

TopSport - 22.05.2020

Поранешниот шампион во тешка категорија, Ивандер Холифилд се пофали со ново видео од неговите подготовки за камбек на 57 години, тренирајќи со уште еден поранешен шампион во тешка категорија, Владимир Кличко, подгревајќи ги надежите на фановите за ...

Тајсон полн со самодоверба: Ќе се борам со било кој!

Спортски - 22.05.2020

Легендарниот американски боксер Мајк Тајсон се спрема за враќање во рингот. Популарниот Ајрон Мајк има 53 години, но неколку недели помина тренирајќи за да се врати во рингот и да одработи неколку хуманитарни борби од по 3-4 рунди.

Тајсон полуде: Егото ми расте, дајте ми го било кој противник! (ВИДЕО)

СуперСпорт - 22.05.2020

Легендарниот американски боксер Мајк Тајсон се подготвува за враќање во рингот. Популарниот боксер има 53 години, но неколку недели споменува дека може да се врати во рингот и да се бори во хуманитарни цели.

Го покажа телото:  Тајсон и на 53 години е вистински ѕвер (ВИДЕО)

Слободен Печат - 21.05.2020

Железниот Мајк уште еднаш покажа дека се наоѓа во одлична форма иако е веќе навлезен во шестата деценија. Мајк Тајсон неодамна ги воодушеви љубителите на боксот покажувајќи дека сè уште ја има брзите и моќта во своите раце како во времето кога со ...

ВИДЕО: Тајсон како ѕвер и на 53 години-Подготвен сум за дедо Холифилд

Sport M - 21.05.2020

„Железниот Мајк“ е во одлична форма во пресрет на враќањето во рингот и борбата која се најавува со неговиот „вечен“ непријател Ивандер Холифилд. Како можен термин за нивната нова борба се спомнува 11 јули и тоа во Саудиска Арабија.

Тајсон ја соблече маицата и уште еднаш ги импресионираше фановите (Видео)

Дерби - 21.05.2020

Мајк Тајсон во изминатиот период сериозно се нафати на работа во теретаната и во друштво на својот тренер е сериозен во намерата да се врати во рингот во спектакл од хуманитарен карактер, па многу брзо се појавија гласините дека можно е да видиме ...

Пулев не се повлекува: Им ги расипува плановите на Џошуа и на Фјури

Екипа - 21.05.2020

Кубрат Пулев не се повлекува од борбата со Ентони Џошуа и му порачува на светскиот првак „или бори се или предај ја титулата“. Бугарскиот боксер кој е задолжителен предизвикувач за Џошуа во битка за титулата во тешка категорија одговара на идејата ...

ВИДЕО: „Старецот“ е брз и бесен, Мајк Тајсон на 53 години е брз како Брус Ли

Дриблинг - 21.05.2020

Поранешниот неприкосновен првак во бокс, Мајк Тајсон е се поблиску до враќање во рингот. Тајсон тренира напорно, но засега нема потврда дека со сигурност се враќа во рингот. На социјалната платформа „Веибо“, Тајсон за фановите од Кина ја ...

Тајсон е во застрашувачки добра форма на 53 години (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.05.2020

Мајк Тајсон изминатиов период на социјалните мрежи објавуваше видеа како тренира, па јавноста се понадева дека можеби повторно ќе го видиме во рингот и во поодминати години. Вообичаено Тајсон тренираше со маица, а денеска реши да се соблече и да им ...

Добивме потврда: Официјално е, ќе се борам против Мајк Тајсон!

Спортски - 21.05.2020

Мајк Тајсон одлучи да се врати во боксот со неколку егизбициони мечеви, а првата борба ќе ја има против Шанон Бриџс. Бриџс денес објави дека разговарал со Рјасон и дека се е договорено окол нивната борба. „Разговарав со Мајк Тајсон .

Тајсон објави снимка без маица, погледнете како изгледа на 54 години (ВИДЕО)

Локално - 21.05.2020

Мајк Тајсон се поблиску е до враќање во рингот. Легендарниот боксер почна да објавува снимки најавувајќи враќање на боксот во 54. година од животот. Тајсон може да боксува на 11 јули против четири години постариот Ивандер Холифилд, кому во 1997 ...

Третата борба на Фјури и Вајлдер нема да се одржи во САД или Велика Британија: Би изгубиле 17 милиони долари

IPON - 21.05.2020

Боб Арум се надева дека третата борба меѓу Тајсон Фјури и Дионтеј Вајлдер ќе се одржи во ноември или декември. Британскиот копромотор смета дека во моментов се мали шансите новиот меч за титулата во тешка категорија на ВБЦ да се одржи во САД или ...

Тајсон Фјури е во центарот на вниманието кога станува збор за маската (ФОТО)

СуперСпорт - 21.05.2020

Еден од најдобрите светски боксери во тешка категорија, Тајсон Фјури, исто така е во центарот на вниманието за време на вирусот Ковид 19. Со оглед на тоа што во повеќето земји во светот употребата на заштитни маски е пропишана со закон, додека ...

Тајсон Фјури е во центарот на вниманието, дури и кога носи маска

Sport M - 21.05.2020

Еден од најдобрите светски борци во тешка категорија, Тајсон Фјури, исто така е во центарот на вниманието дури и за време на вирусот „Ковид19“. Со оглед на тоа што во повеќето земји во светот употребата на заштитни маски е пропишана со закон, додека ...

Бригс: Официјално е, ќе се борам против Мајк Тајсон!

IPON - 21.05.2020

Шенон Бригс се пофали првата борба на Мајк Тајсон ќе биде против. Бригс денес објави дека разговарал со Тајсон и дека се е договорено околу нивната борба. „Разговарав со Мајк Тајсон. Да, одиме на борба, официјално е.

Пулев му порача на Џоуша: Или бори се или предај ја титулата!

IPON - 21.05.2020

Кубрат Пулев не се повлекува од борбата со Ентони Џошуа и му порачува на светскиот првак „или бори се или предај ја титулата“. Бугарскиот боксер кој е задолжителен предизвикувач за Џошуа во битка за титулата во тешка категорија одговара на идејата ...

Мајк Тајсон е брз и бесен, на 53 години е брз како Брус Ли (ВИДЕО)

IPON - 21.05.2020

Поранешниот светски првак Мајк Тајсон е се поблиску до враќање во рингот. Тајсон тренира напорно, но засега нема потврда дека со сигурност се враќа во рингот . На социјалната платформа „Веибо“, Тајсон за фановите од Кина ја демонстрираше својата ...

Тајсон „откачи“: Моето его се крева, ќе се борам со кој било!

IPON - 22.05.2020

Легендарниот американски боксер Мајк Тајсон се спрема за враќање во рингот. Популарниот Железен Мајк има 53 години, но неколку недели помина тренирајќи за да се врати во рингот и да одработи неколку хуманитарни борби од по 3-4 рунди.

Холифилд тренира со Кличко и е во застрашувачка форма! (видео)

Макфакс - 22.05.2020

Поранешниот шампион во тешка категорија, Ивандер Холифилд се пофали со ново видео од неговите подготовки за камбек на 57 години, тренирајќи со уште еден поранешен шампион во тешка категорија, Владимир Кличко, подгревајќи ги надежите на фановите за ...

Холифилд за мечот со Тајсон тренира со Владимир Кличко (ВИДЕО)

IPON - 22.05.2020

Поранешниот боксерски шампион во тешка категорија Ивандер Холифилд тренира со Владимир Кличко од што објави и видео. Ветеранот треба да се врати во рингот за меч против вечниот ривал Мајк Тајсон кој ќе биде од егзибициски карактер.