TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

АБУТОВИЌ: Респект момци! (ФОТО)

24 Ракомет - 26.04.2019

Еден од ракометарите кои освоија шампионска титула со Вардар, Илија Абутовиќ се огласи на социјалните мрежи по огромната победа на „црвено-црниот“ тим над ПИК Сегед. Тој секогаш ги следи настапите на вардарци и покрај тоа што не е повеќе дел од ...

Дибиров: вака играат МАНГУПИ…!!! (фото)

24 Ракомет - 26.04.2019

Еден од играчите од актуелниот ростер на Вардар со најдолг стаж, Тимур Дибиров, беше меѓу најдобрите поединци во победата над ПИК Сегед. Тој се огласи на социјалните мрежи и пред натпреварот со унгарскиот тим, со благодарност до македонскиот народ.

Дибиров мајсторот објасни како се одјавуваат „МАНГУПИТЕ!“

Спортклуб - 26.04.2019

Вечерва се случи веројатно еден од нај емотивните натпревари во клупската историја на Вардар, разделбата со скопската публика и актуелните играчи на шампионот на Македонија. Како што е веќе познато, амбициозниот проект на Сергеј Самсоненко завршува ...

ПРЕМНОГУ ТЕШКО МУ БЕШЕ ДА СЕ ЗБОГУВА: Сергеј немаше срце да ги испрати Вардарци во историја!

SportMedia - 25.04.2019

Многумина очекуваа првиот човек на Вардар, Сергеј Самсоненко, да биде во ложата во СЦ „Јане Сандански“ и да го испрати шампионскиот тим, кој тој го создаде, во историја. Но, информациите до кои дојде СПОРТМЕДИА, велат дека Русинот немал срце да се ...

Абутовиќ до Вардарци: РЕСПЕКТ МОМЦИ

SportMedia - 25.04.2019

На адресата на ракометарите на Вардар стигаат бројни честите. Не се само навивачите, тука се и некогашните соиграчи, оние кои беа дел од златниот состав на македонскиот првак, кој во 2017 година го подигна пехарот во Лигата на шампионите.

Дибиров: Покажавме како се простуваат од клуб големи мангупи како нас!

Gol.mk - 25.04.2019

Руското крило Тимур Дибиров беше преемотивен по крајот на мечот меѓу Вардар и ПИК Сегед , кој заврши со триумф на „црвено-црните“ (31-23). Вардар го одигра последниот домашен меч во ЛШ, последен пред домашната публика во овој ростер, а еден од ...

Дибиров: Фала за се Македонија и Македонци

А1 On - 25.04.2019

Во пресрет на последниот натпревар на Вардар на домашен терен против ПИК Сегед во Лигата на шампионите, Тимур Дибиров со емотивен статус преку Инстаграм се прости од Македонија. „Последен натпревар.

Дибиров со емотивен статус се прости од Македонија! (фото)

Спортски - 25.04.2019

Тимур Дибиров е еден од играчоте со најдолг стаж во Вардар и емотовно ќе го поднесе заминувањето од клубот. Во пресрет на последниот натпревар на оваа генерација на „црвено-црните“ на домашен терен против ПИК Сегед во Лигата на шампионите, Дибиров ...

Дибиров преку социјалните мрежи се одјави: Македонци, фала ви за сè!

МКД - 25.04.2019

Во пресрет на пресметката со Пик Сегед во четврт-финалето од Лигата на шампионите, Тимур Дибиров се огласи на социјалните мрежи и се заблагодари за досегашниот престој во Македонија. Денешниот меч во „Јане Сандански“ ќе биде со посебни емоции за ...

Дибиров се поздрави: Фала за сè, Македонија и Македонци!

365 - 25.04.2019

Вечерва во 20.00 часот, против ПИК Сегед во четвртфиналето на Лигата на шампионите, оваа шампионска генерација на РК Вардар го игра својот последен натпревар на домашен терен во ваков состав.

Последен „танц“ на Вардар пред своите навивачи

Слободен Печат - 25.04.2019

Ракометарите на Вардар за последен пат во овој состав и раководна структура ќе настапи пред своите гледачи во Лигата на шампионите. Македонскиот ракометен шампион Вардар, вечерва (20 ч.) за последен пат ќе настапи во Лигата на шампионите по најавата ...

Од Киелце велат: Го баравме Шишкарев, но како опција од 2020 година

Gol.mk - 25.04.2019

Руското крило Данил Шишкарев беше поврзуван со трансфер во редовите на полски Киелце, но како што изгледа, до такво нешто нема да дојде. Вардаровиот ракометар ќе си бара нова дестинација по крајот на сезоната, но тоа нема да биде Полска.

Тимур Дибиров со емотивна порака се прости од Вардар и Македонија

Спортклуб - 25.04.2019

Една од најголемите ѕвезди на ракометниот клуб Вардар, а воедно и еден од играчите со најдолг стаж, Тимур Дибиров, веројатно најтешко ќе го поднесе заминувањето од Скопје. Русинот и претходно во неколку свои изјави истакна дека никогаш нема да го ...

Дибиров со последна порака: Македонија и Македонци, фала ви за сè! (ФОТО)

СуперСпорт - 25.04.2019

Македонскиот шампион Вардар вечерва игра во четвртфиналето во Лигата на шампиони против ПИК Сегед, а ова ќе биде последен меч на домашен терен во натпреварувањево бидејќи од наредната сезона „црвено-црните“ ќе изгледаат поразлично.

Нова понуда: Циндриќ е на чекор до Барселона

Екипа - 25.04.2019

Лука Циндриќ се наоѓа на чекор до мегатранасфер во редовите на Барселона, откако преговорите на каталонскиот гигант со Кјелце за хрватскиот репрезентативец тргнале чекор напред. Ова го потврди и првиот човек на Кјелце, Бертус Сервас.

Дибиров испрати порака: Македонија и Македонци, фала ви за се! (ФОТО)

Дерби - 25.04.2019

Вардар вечерва го игра натпреварот од четвртфиналето во Лигата на шампионите, натпревар кој ќе биде последен за овој состав на домашен терен во ова натпреварување со оглед на тоа што „црвено-црните“ од следната сезона нема да можат да сметаат на ...

Поздрав од Дибиров: Фала за се, Македонци!

Екипа - 25.04.2019

Емотивно е во таборот на Вардар во пресрет на вечерашниот натпревар против Пик Сегед, последен домашен европски меч за „црвено-црните“ во овој состав. Голем дел од нив во текот на летото ќе ги променат клупските бои, а Тимур Дибиров во пресрет на ...

Дибиров се одјави од Вардар: Македонци – фала Ви за сѐ!

Gol.mk - 25.04.2019

Тимур Дибиров, еден од ракометарите со најдолг стаж во вардаровиот дрес во ерата на Сергеј Самсоненко, со порака се прости од македонската публика и речиси сигурно е дека по крајот на актуелната сезона ќе си оди од Вардар .

Дибиров веќе се одјави: Македонија и Македонци – фала ви за сѐ! (ФОТО)

Sport 1 - 25.04.2019

Поранешниот европски ракометен шампион Вардар вечерва, на домашен терен, го игра првиот четвртфинален дуел од Лигата на шампионите (ЛШ) против Пик Сегед, меч кој е посебно емотивен бидејќи најверојатно ќе биде последен во „Јане Сандански“ пред ...

Дибиров се одјавува: Македонци фала за се

Курир - 25.04.2019

Денес во пресрет на “последниот танц“ на европски Вардар, еден од играчите со најдолг стаж во овој ростер на црвено-црните, левото крило Тимур Дибиров се обрати до фановите. Русинот на социјалните мрежи го најави последниот дуел на домашен терен во ...

ФОТО: Дибиров се одјави од Македонија и се заблагодари за се !

AKO - 25.04.2019

Тимур Дибиров на Инстаграм се „одјави“ од Македонија и Вардар, во пресрет на последниот натпревар на оваа генерација на „црвено-црните“ и пред згаснување на овој проект русинот напиша: „Последен натпревар.

Дибиров на Инстаграм: Македонија и Македонци, фала ви за сè! (фото)

TopSport - 25.04.2019

Рускиот ракометен интернационалец, Тимур Дибиров пред еден од двата најважни дуели за Вардар во досегашниот тек од сезоната во Лигата на шампионите, првото четвртфинале со ПИК Сегед во Скопје испрати порака преку социјалната мрежа Инстаграм.

Дибиров со последен поздрав: Македонци, фала ви за се!

24 Ракомет - 25.04.2019

По најавата за повлекувањето на Сергеј Самсоненко од Вардар, сите ракометари веќе почнаа да си бараат нови средини за следната сезона. Еден од играчите со најдолг стаж во овој состав на Вардар е левото крило Тимур Дибиров, со кој практично и започна ...

Дибиров: Фала за сѐ Македонија и Македонци

SportMedia - 25.04.2019

Тимур Дибиров се подготвува за вечерашниот натпревар, кој ќе биде последен во ЛШ за Вардар на домашен терен за повеќемината Вардарци, по најавата дека Сергеј Самсоненко се повлекува од Вардар.

Дибиров: Фала за се Македонија и Македонци

Слободен Печат - 25.04.2019

Екипата на Вардар вечерва против ПИК Сегед за последен пат игра во овој состав поради најавениот распад на тимот откако сопственикот Самсоненко најави заминување од клубот. Голем дел од ракометарите кои сега го носат на дресот на Вардар веќе си ...

Канељас за 24 Ракомет ТВ: Ова е специјален ден за мене, очекувам аплаузи од навивачите (ВИДЕО)

24 Ракомет - 25.04.2019

Ракометарот кој имаше голем удел во освојувањето на титулата во Лигата на шампионите во 2017 година, Жоан Канељас не заборавил да зборува македонски иако цела сезона е во редовите на Пик Сегед.

Започна „распарчувањето“ на Вардар: Познато каде одат Шишкарев, Дибиров, Милосављев…?

Спортски - 24.04.2019

Неодамна Сергеј Самсоненко објави дека се повлекува од РК Вардар, а веќе денес руските медиуми сега откриваат дека Русите од Вардар веќе пронашле нови клубови. Ако му веруваме на Сергеј Новиков, Хлеб Калараш и Димитри Киселев би можеле да го облечат ...

Руските медиуми го најавија распадот на Вардар – позната иднината на Дибиров, Шишкарев…

1tv - 24.04.2019

Македонскиот ракометен првак Вардар утревечер (четврток 20ч) е домаќин Пик Сегед за последен пат пред своја публика сезонава во Лигата на шампионите. Голема е веројатноста Вардар и за последен пат да истрча со овој тим во „Јане Сандански“ по ...

Започна ,,распадот” на Вардар!

Магазин - 24.04.2019

По објавата на Сергеј Самсоненко дека се повлекува од РК Вардар, денес руските медиуми откриваат дека Русите од Вардар веќе пронашле нови клубови. По објавата на Самсонеко следи она што македонската спортска јавност не го посакуваше, а тоа е ...

Дибиров: Така си одат од клубот „мангупи“!

Скопје инфо - 25.04.2019

Руското крило Тимур Дибиров беше преемотивен по крајот на мечот меѓу Вардар и ПИК Сегед, кој заврши со триумф на „црвено-црните“ (31-23). Вардар го одигра последниот домашен меч во ЛШ, последен пред домашната публика во овој ростер, а еден од ...

И Дибиров има нов клуб, се сели во Белорусија

24 Ракомет - 24.04.2019

Ракометарот кој пристигна во Вардар меѓу првите и учествуваше во неговото формирање и градење како тим кој стигна до титулата на Ф4 турнирот во Келн во 2017 година, Тимур Дибиров својата кариера ќе ја продолжи во редовите на шампионот на Белорусија, ...

Русите од Вардар си најдоа нови клубови

Sport 1 - 24.04.2019

Руските репрезентативци во македонскиот ракометен првак Вардар само неколку дена по објавата на Сергеј Самсоненко дека се откажува од финансирањето на црвено-црните по завршувањето на оваа сезона, веќе си најдоа нови клубови, откри новинар од Русија.

Десното крило пред трансфер во Полска: Шишкарев има понуда од Келце!

24 Ракомет - 24.04.2019

Десното крило Данил Шишкарев, кој четврта година го носи дресот на Вардар, по крајот на сезоната би можел да се пресели во полскиот првак Келце. Како што информираат руските медиуми, рускиот репрезентативец веќе добил понуда од тимот предводен од ...

Каде ќе заминат „вардарци“: Дибиров е најблиску до Брест, Шишкарев до Кјелце…

Екипа - 24.04.2019

Ракометарите на Вардар се подготвуваат за пресметките со Пик Сегед, но истовремено кројат и планови за своите идни ангажмани откако првиот човек на клубот најави дека ќе се повлече на крајот од сезонава.

Дибиров: Фала за сѐ Македонија и Македонци

Кајгана - 25.04.2019

Во пресрет на последниот натпревар на Вардар на домашен терен против ПИК Сегед во Лигата на шампионите, Тимур Дибиров со емотивен статус преку Instagram се прости од Македонија. „Последен натпревар.

Дибиров со емотивен статус се прости од Македонија! (фото)

Таратур - 25.04.2019

Тимур Дибиров е еден од играчите со најдолг стаж во Вардар и емотивно ќе го поднесе заминувањето од клубот. Во пресрет на последниот натпревар на оваа генерација на „црвено-црните“ на домашен терен против ПИК Сегед во Лигата на шампионите, Дибиров ...

Дибиров се збогува: Македонија и Македонци – фала ви за сѐ!

Република - 25.04.2019

Поранешниот европски ракометен шампион Вардар вечерва, на домашен терен, го игра првиот четвртфинален дуел од Лигата на шампионите (ЛШ) против Пик Сегед, меч кој е посебно емотивен бидејќи најверојатно ќе биде последен во „Јане Сандански“ пред ...

Дибиров се одјавува: Македонци фала за се

Sport M - 25.04.2019

Денес во пресрет на “последниот танц“ на европски Вардар, еден од играчите со најдолг стаж во овој ростер на црвено-црните, левото крило Тимур Дибиров се обрати до фановите. Русинот на социјалните мрежи го најави последниот дуел на домашен терен во ...

Дибиров на Инстаграм: Македонија и Македонци, фала ви за сè! (фото)

Макфакс - 25.04.2019

Рускиот ракометен интернационалец, Тимур Дибиров пред еден од двата најважни дуели за Вардар во досегашниот тек од сезоната во Лигата на шампионите, првото четвртфинале со ПИК Сегед во Скопје испрати порака преку социјалната мрежа Инстаграм.

Тимур Дибиров на Инстаграм: Последен натпревар, фала за се Македонија и Македонци!

Сител - 25.04.2019

Еден од играчите со најдолг стаж во овој состав на Вардар е левото крило Тимур Дибиров, со кој практично и започна проектот на Самсоненко. Тој е најблиску до трансфер во белорускиот првак Брест Мешков, а на социјалните мрежи го најави последниот ...

Дибиров: Фала за сѐ Македонија и Македонци

Локално - 25.04.2019

Во пресрет на последниот натпревар на Вардар на домашен терен против ПИК Сегед во Лигата на шампионите, Тимур Дибиров со емотивен статус преку Instagram се прости од Македонија. „Последен натпревар.

Дибиров на Инстаграм: Македонија и Македонци, фала ви за сè!

Точка - 25.04.2019

Рускиот ракометен интернационалец, Тимур Дибиров пред еден од двата најважни дуели за Вардар во досегашниот тек од сезоната во Лигата на шампионите, првото четвртфинале со ПИК Сегед во Скопје испрати порака преку социјалната мрежа Инстаграм.

Дибиров: Фала за се Македонија и Македонци

Вечер - 25.04.2019

Во пресрет на последниот натпревар на Вардар на домашен терен против ПИК Сегед во Лигата на шампионите, Тимур Дибиров со емотивен статус преку Инстаграм се прости од Македонија. „Последен натпревар.

Дибиров: Фала за се Македонија и Македонци

MakPress - 25.04.2019

Во пресрет на последниот натпревар на Вардар на домашен терен против ПИК Сегед во Лигата на шампионите, Тимур Дибиров со емотивен статус преку Инстаграм се прости од Македонија. „Последен натпревар.

ДИБИРОВ СЕ ПРОСТИ ОД МАКЕДОНИЈА: „Фала за се Македонија и Македонци!“

Денешен - 25.04.2019

Во пресрет на последниот натпревар на Вардар на домашен терен против ПИК Сегед во Лигата на шампионите, Тимур Дибиров со емотивен статус преку Инстаграм се прости од Македонија. „Последен натпревар.

Дибиров: Фала за се Македонија и Македонци

+инфо - 25.04.2019

Во пресрет на последниот натпревар на Вардар на домашен терен против ПИК Сегед во Лигата на шампионите, Тимур Дибиров со емотивен статус преку Инстаграм се прости од Македонија. „Последен натпревар.

Дибиров: Фала за се Македонија и Македонци

Опсервер - 25.04.2019

Во пресрет на последниот натпревар на Вардар на домашен терен против ПИК Сегед во Лигата на шампионите, Тимур Дибиров со емотивен статус преку Инстаграм се прости од Македонија. „Последен натпревар.