TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Италија ја шокира Унгарија и избори полуфинале на СП

Sport 1 - 29.06.2022

Ватерполистите на Италија се последен полуфиналист на Светското првенство (СП) во Будимпешта, откако триумфираа против Унгарија со 11-10. Како пресуден се покажа периодот од половината на третата четвртина до последните две минути од мечот, кога ...

Јаки се светските прваци – Италија го растажи домаќинот Унгарија и ќе игра со Грците за ново финале

Спортманија - 29.06.2022

Италија е последниот полуфиналист на Светското првенство во ватерполо и актуелните светски прваци останаа во игра за одбрана на титулата по победата од 11:10 против домаќинот Унгарија. Аѕурите блескаа од средината на третата четвртина и направија ...

Италијанците ја шокираа Унгарија за полуфинале на СП во ватерполо

TopSport - 29.06.2022

Првите фаворити за златото на Светското првенство во ватерполо, Унгарија, доживеаја шокантен пораз во четврт-финалето од Италија од 11:10, за првпат по подолго време да не се борат за медал на едно големо натпреварување.

Познати полуфиналистите: Италија последна завери полуфинале на СП во ватерполо

SportMedia - 29.06.2022

Со победата на Италија над Унгарија со 11:10 вечерва се комплетираа полуфиналните двојки на Светското првенство во ватерполо во Будимпешта. Италијанците успеаја да ја задржат предноста во големата битка во водите на базенот во унгарската престолнина ...

Шпанија ќе се бори со Хрватска за финале на СП во ватерполо

Sport 1 - 29.06.2022

Шпанија во четвртфиналето на Светското првенство (СП) во ватерполо ја совлада Црна Гора со 7-6, па така си закажа дуел против Хрватска, која претходно беше поуспешна од Србија со 14-12. Шпанците имаа предност од 5-3 по првиот дел, по што Црна Гора ...

Хрватска го доби дербито против Србија и избори полуфинале на СП

Sport 1 - 29.06.2022

Ватерполистите на Хрватска по сензационален меч ја совладаа Србија со 14-12 и ќе играат во полуфиналето против победникот во мечот меѓу Шпанија и Црна Гора. Голема војна се водеше во Будимпешта, а на полувреме хрватските ватерполисти заминаа со ...

Хрватска го доби „ватерполо супер-класикот“ против Србија

Екипа - 29.06.2022

Хрватска го доби големиот ватерполо „супер-класик“, против Србија откако во четвртфиналето на Светското првенство кое се одржува во главниот град на Унгарија, Будимпешта славеше со 14-12. Првата четвртина помина во неверојатна борба во базенот, во ...

Хрватска ја совлада Србија за полуфинале на Светското првенство

TopSport - 29.06.2022

Хрватска ја доби големата пресметка против лутиот ривал Србија со 14:12 за пласман во полуфиналето на Светското првенство во ватерполо во Будимпешта, каде што може да ги очекува уште еден ривал од поранешна Југославија, Црна Гора, која подоцна игра ...

Хрватските Баракуди ги изедоа Делфините од Србија и ќе играат во полуфиналето на СП

Спортманија - 29.06.2022

Хрватска ја победи Србија во уште една ветерполо класика, во четвртфиналето на Светското првенство во Унгарија. Популарните Баракуди победија со 14:12, иако пред мечот ја немаа улогата на фаворити.

Битка за полуфинале, а светскиот шампион Италија не е фаворит

Спортманија - 29.06.2022

Денес се одлучуваат полуфиналистите на Светското првенство во ватерполо, со четири одлични дуели во кои фаворитите се нагласени, а за крај е оставено дербито меѓу домаќинот Унгарија и бранителот Италија.

Ватерполист кој има играно за родната Хрватска, утре ќе игра за Србија против Хрватска

Спортманија - 28.06.2022

Репрезентациите на Хрватска и Србија, утре од 16 часот ќе играат една против друга во четвртфиналето на Светското првенство во ватерполо, кое се одржува во Унгарија, а средбата ќе биде посебно емотивна за српскиот репрезентативец Марко Радуловиќ.

Комплетирани четвртфиналните двојки на СП во ватерполо

Сител - 28.06.2022

На светското првенство во водени спортови што се одржува во Будимпешта познати се четвртфиналните парови на ватерполо турнирот во машка конкуренција. Во четвртфиналето дербито ќе го играат ватерполистите на Србија и Хрватска.

Хрватска ја совлада Србија за полуфинале на Светското првенство

Макфакс - 29.06.2022

Хрватска ја доби големата пресметка против лутиот ривал Србија со 14:12 за пласман во полуфиналето на Светското првенство во ватерполо во Будимпешта, каде што може да ги очекува уште еден ривал од поранешна Југославија, Црна Гора, која подоцна игра ...

Италијанците ја шокираа Унгарија за полуфинале на СП во ватерполо

Макфакс - 29.06.2022

Првите фаворити за златото на Светското првенство во ватерполо, Унгарија, доживеаја шокантен пораз во четврт-финалето од Италија од 11:10, за првпат по подолго време да не се борат за медал на едно големо натпреварување.