TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Челзи, сепак, се продава - цена: 3 милијарди фунти!

SportMedia - 25.09.2018

„Блумберг“ открива дека сопственикот на лондонските „сини“, сепак, има намера да го продаде клубот доколку добие понуда за 1 милијарда фунти поголема од проценетата вредност на Челзи. Роман Абрамович, сепак, е подготвен да го продаде Челзи.

Роман Абрамович ѝ купил вила од 80 милиони евра на бившата сопруга ФОТО

Слободен Печат - 25.09.2018

Роман Абрамович трите куќи, на броевите 9, 11 и 13, ѝ ги препишал на 14 септември на својата поранешна сопруга Даша Жукова, а се проценети на 63 милиони евра. Рускиот олигарх Роман Абрамович овие денови препишал недвижност во елитниот дел на Њујорк, ...

[Видео] Маж ја удри Марина Абрамовиќ по глава со потрет од неа

Радио МОФ - 25.09.2018

Српската уметница Марина Абрамовиќ беше нападната во Фиренца во неделата за време на потпишување на нејзина книга, кога еден од присутните ја удри по глава со слика, потрет од неа. Тој потоа изјави дека го сторил тоа за „неговата уметност“.

Абрамович ќе го продава Челзи за три милијарди фунти

Сител - 25.09.2018

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович размислува за продажба на клубот за износ не помал од три милијарди фунти, објави „Блумберг“, повикувајќи се на извор запознаен со преговорите. Претходно беше објавено дека Абрамович го отфрли предлогот на ...

Сопственикот на Челси заглави во проблеми: Абрамович обвинет за криминал!?

Sport 1 - 25.09.2018

Англиските медиуми пишуваат дека уште една земја одбила да му даде виза на сопственикот на Челси, Роман Абрамович, кој претходно не доби виза од Англија. Англичаните му забранија да престојува во земјата, бидејќи бил човек на Владимир Путин, односно ...

„Bloomberg“: Абрамович го продава Челзи за рекордна сума

Стандард - 25.09.2018

Рускиот бизнисмен, Роман Абрамович, сé уште планира да го продаде Челзи за рекордна за светот на спорт сума. Според „Bloomberg Businessweek“, британскиот претприемач Џим Ратклиф сакал да го купи тимот од Лондон за 2,68 милијарди долари.

Што ти прави жена! Роман Абрамович изгубил 92 милиони долари…

Friday.mk - 24.09.2018

Еден од најбогатите руси во светот, Роман Абрамович, на својата поранешна сопруга Даше Жукове и префрлил недвижности во вредност од 92 милиони долари. Огромната вила на Роман која моментално се гради, изгледа нема да има прилика да ужива во неа.

Драма во Фиренца: Маж ја удри Марина Абрамовиќ со слика по глава (ВИДЕО)

+инфо - 24.09.2018

Познатата српска уметница на перформансот Марина Абрамовиќ беше удрена со слика по глава од еден маж во дворот на музејот „Палацо Строци“ во Фиренца, а директорот на таа институција Артуро Галансино наведе дека Абрамовиќ не била повредена.

Објавено видео од нападот врз Марина Абрамовиќ во музеј во Фиренца

Макфакс - 24.09.2018

Маж вчера ја удри српската уметница Марина Абрамовиќ во слика во главата. Инцидентот се случи во музејот „Палацо Строци“ во Фиренца. Директорот на установата Артуро Галансино соопшти дека Абрамовиќ не е повредена.

Уметницата Марина Абрамовиќ удрена со уметничка слика по глава (видео)

Таратур - 24.09.2018

Уметницата Марина Абрамовиќ беше удрена со уметничка слика по главата во дворот на фирентинскиот музеј „Палацо Строци“. Артуро Галансино , директорот на музејот во Фиренца, за јавноста изјави дека уметницата е во ред и не се здобила со повреди од ...

Абрамович ќе го продава Челзи за три милијарди фунти

Курир - 25.09.2018

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович размислува за продажба на клубот за износ не помал од три милијарди фунти, објави „Блумберг“, повикувајќи се на извор запознаен со преговорите. Претходно беше објавено дека Абрамович го отфрли предлогот на ...

Марина Абрамовиќ нападната во музеј во Фиренца

Слободен Печат - 24.09.2018

Познатата српска уметница Марина Абрамовиќ беше нападната во дворот на музејот „Палацо Строци“ во Фиренца, кога маж со слика ја удри по глава. Директорот на установата изјавил дека при нападот Абрамовиќ не се здобила со посериозна повреда.

„Bloomberg“: Абрамович го продава Челзи за рекордна сума

Локално - 25.09.2018

Рускиот бизнисмен, Роман Абрамович, сé уште планира да го продаде Челзи за рекордна за светот на спорт сума. Според „Bloomberg Businessweek“, британскиот претприемач Џим Ратклиф сакал да го купи тимот од Лондон за 2,68 милијарди долари.

ВИДЕО: Маж ја удри Марина Абрамовиќ со слика по глава во музеј во Фиренца

А1 On - 23.09.2018

Познатата српска уметница Марина Абрамовиќ беше нападната во дворот на музјеот „Палацо Строци“ во Фиренца. Маж ја удри со слика во главата, а директорот на институцијата Артуро Галансино наведе дека Абрамовиќ не е повредена во нападот.

Српската уметница Марина Абрамовиќ удрена со нејзин портрет по главата(видео)

AKO - 23.09.2018

Познатата српска уметница на перформансите која го користи своето теело како медиум,Марина Абрамовиќ, наа изложба во Фиренца беше удрена со слика на која е нацртан нејзиниот портрет. Непознат маж влегол во просторијата каде се одржувала изложбата и ...

(ВИДЕО) Перформанс или напад: Маж со слика по глава ја удри Марина Абрамовиќ

Независен - 23.09.2018

Познатата српска уметница Марина Абрамовиќ денес беше удрена со слика по главата во дворот на музејот „Палацо строци“ во Фиренца, а директорот на установата Артуро Галансино рече дека Абрамовиќ не била повредена.

(Видео) Маж ја удри Марина Абрамовиќ со слика по глава

Репортер - 24.09.2018

Познатата српска уметница на перформансот Марина Абрамовиќ беше удрена со слика по глава од еден маж во дворот на музејот „Палацо Строци“ во Фиренца. Директорот на институцијата Артуро Галансино наведе дека Абрамовиќ не била повредена.

(Видео) Марина Абрамовиќ нападната во Италија

еМагазин - 24.09.2018

Една од најпознатите уметници на денешнината Марина Абрамовиќ вчера доби удар со слика во главата. Инцидентот се случи во музејот „Палацо Строци“ во Фиренца. Италијaнските медиуми објавија дека сликата со дрвена рамка со која е извршен нападот е ...

Абрамович ќе го продава Челзи за три милијарди фунти

24 Вести - 25.09.2018

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович размислува за продажба на клубот за износ не помал од три милијарди фунти, објави „Блумберг“, повикувајќи се на извор запознаен со преговорите. Претходно беше објавено дека Абрамович го отфрли предлогот на ...

(ВИДЕО) Маж ја удри Марина Абрамовиќ со слика по глава

Либертас - 24.09.2018

Познатата српска уметница на перформансот Марина Абрамовиќ беше удрена со слика по глава од еден маж во дворот на музејот „Палацо Строци“ во Фиренца, а директорот на таа институција Артуро Галансино наведе дека Абрамовиќ не била повредена.

Видео од нападот врз Марина Абрамовиќ во музеј во Фиренца

Курир - 24.09.2018

Маж вчера ја удри српската уметница Марина Абрамовиќ со слика во главата. Инцидентот се случи во музејот „Палацо Строци“ во Фиренца. Директорот на установата Артуро Галансино соопшти дека Абрамовиќ не е повредена.

Абрамович го продава Челзи?

Н.Македонија - 25.09.2018

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович размислува за продажба на клубот за износ не помал од три милијарди фунти, објави „Блумберг“, повикувајќи се на извор запознаен со преговорите. Претходно беше објавено дека Абрамович го отфрли предлогот на ...

Објавено видео од нападот врз Марина Абрамовиќ во музеј во Фиренца

Точка - 24.09.2018

Маж вчера ја удри српската уметница Марина Абрамовиќ со слика во главата. Инцидентот се случи во музејот „Палацо Строци“ во Фиренца. Директорот на установата Артуро Галансино соопшти дека Абрамовиќ не е повредена.

Абрамович ќе го продава Челзи

Кајгана - 25.09.2018

Лондон, 25 септември 2018 (МИА) - Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович размислува за продажба на клубот за износ не помал од три милијарди фунти, објави „Блумберг“, повикувајќи се на извор запознаен со преговорите.

Видео од нападот врз Марина Абрамовиќ во музеј во Фиренца

Република - 24.09.2018

Маж вчера ја удри српската уметница Марина Абрамовиќ со слика во главата. Инцидентот се случи во музејот „Палацо Строци“ во Фиренца. Директорот на установата Артуро Галансино соопшти дека Абрамовиќ не е повредена.

Абрамович ќе го продава Челси за три милијарди фунти

Слободен Печат - 25.09.2018

Сопственикот на Челси, Роман Абрамович размислува за продажба на клубот за износ не помал од три милијарди фунти, објави „Блумберг“, повикувајќи се на извор запознаен со преговорите. Претходно беше објавено дека Абрамович го отфрли предлогот на ...

Абрамович ќе го продава Челзи за три милијарди фунти

Либертас - 25.09.2018

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович размислува за продажба на клубот за износ не помал од три милијарди фунти, објави „Блумберг“, повикувајќи се на извор запознаен со преговорите. Претходно беше објавено дека Абрамович го отфрли предлогот на ...

Абрамович ќе го продава Челзи за три милијарди фунти

Канал5 - 25.09.2018

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович размислува за продажба на клубот за износ не помал од три милијарди фунти, објави „Блумберг“, повикувајќи се на извор запознаен со преговорите. Претходно беше објавено дека Абрамович го отфрли предлогот на ...

Абрамович ќе го продава Челзи за три милијарди фунти

Sport M - 25.09.2018

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович размислува за продажба на клубот за износ не помал од три милијарди фунти, објави „Блумберг“, повикувајќи се на извор запознаен со преговорите. Претходно беше објавено дека Абрамович го отфрли предлогот на ...

Абрамович ќе го продава Челзи за три милијарди фунти

MTM - 25.09.2018

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович размислува за продажба на клубот за износ не помал од три милијарди фунти. Претходно беше објавено дека Абрамович го отфрли предлогот на најбогатиот Британец Џим Ратклиф кој за клубот нудеше две милијарди фунти.

Абрамович ќе го продава Челзи за три милијарди фунти

+инфо - 25.09.2018

Според „Блумберг“, руски бизнисмен го продава Челзи поради желбата да се заштитат средствата од можни американски санкции. Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович размислува за продажба на клубот за износ не помал од три милијарди фунти, објави ...

Абрамович ќе го продава Челзи за три милијарди фунти

А1 On - 25.09.2018

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович размислува за продажба на клубот за износ не помал од три милијарди фунти, објави „Блумберг“, повикувајќи се на извор запознаен со преговорите. Претходно беше објавено дека Абрамович го отфрли предлогот на ...

Абрамовиќ ќе го продава Челси

OhridNews - 25.09.2018

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович размислува за продажба на клубот за износ не помал од три милијарди фунти, објави „Блумберг“, повикувајќи се на извор запознаен со преговорите. Претходно беше објавено дека Абрамович го отфрли предлогот на ...