TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Брз ролат со банани и посни бисквити, излегува доста, а многу е вкусен

НМД - 28.07.2021

Првиот рецепт што ќе прочитате е за посен ролат со банани и бисквити, кој многу лесно се приготвува, за само 15 минути е готов, а количински го има доста, што е одличен за секакви свечени пригоди, особено за посни слави.

Вкусни кифлички со пудинг

Убавина и Здравје - 28.07.2021

За приготвување на овие вкусни кифлички ќе ви бидат потребни 30 минути, за мирување исто така 30 минути, а за печење 20минути. Добар апетит! СОСТОЈКИ: За тесто: 250 мл млеко 1 лажица шеќер 1 лажица сол 100 мл масло 500 г брашно За фил: 250 мл млеко ...

Брзи и вкусни посни кифлички по едноставен рецепт

Gotvi.mk - 26.07.2021

Есноставен рецепт за посни кифлички. Состојки: 1 кг брашно 1/2 л кисела вода 1 мал квасец 3 лажички сол 4 лажици шеќер 9 лажици масло Начин на подготовка: Замесете тесто, оставете го да нарасне, потоа развлечете, исечкајте на триаголници и свиткајте ...