TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ден на клучни одлуки: Законот за игри на среќа, Законот за патни исправи, Законот за платата на функционерите, избор на ...

Lider - 28.02.2024

Со оглед на тоа што денеска започнува 145-та собраниска седница, дневниот ред е натоварен со значајни законски предлози кои би можеле да го обликуваат идниот курс на Македонија. Помеѓу истакнатите се измените на Законот за патните исправи по брза ...

Собранието ќе ја одржи 145. седница: избор на член на ДИК, продолжување на важноста на пасошите, законот за игри на среќа…

Бизнис Вести

Собранието ќе ја одржи 145. седница: избор на член на ДИК, продолжување на важноста на пасошите, законот за игри на среќа…

Независен

На денешната собраниска седница ќе се одлучува за продолжување на важноста на пасошите

Сител

Продолжувањето на рокот на пасошите денеска на собраниска седница

А1 On

Собранието ќе ја одржи 145. седница: избор на член на ДИК, продолжување на важноста на пасошите, законот за игри на среќа…

24Инфо

Денеска во Собранието – избор на член на ДИК, продолжување на важноста на пасошите, законот за игри на среќа…

Алсат-М

24 Вести МКД CivilMedia Канал5 Слободен Печат Press24 Денешен Frontline

Измените на Законот за платежни услуги и платни системи на Комисијата за финансирање и буџет

Бизнис Вести - 28.02.2024

Во Собранието денеска седница ќе одржи Комисијата за финансирање и буџет, на која треба да се дискутира по Предлог на законот за изменување и дополнување на Законот за платежни услуги и платни системи, по скратена постапка.

Измените на Законот за платежни услуги и платни системи на Комисијата за финансирање и буџет

Независен

Измените на Законот за платежни услуги и платни системи на Комисијата за финансирање и буџет

Бриф

Измените на Законот за платежни услуги и платни системи на Комисијата за финансирање и буџет

Сител

Измените на Законот за платежни услуги и платни системи на Комисијата за финансирање и буџет

24 Вести

Измените на Законот за платежни услуги и платни системи на Комисијата за финансирање и буџет

Zoom

Седница на собраниската Комисија за финансирање и буџет

Бизнис Вести - 11.03.2024

Во Собранието денеска седница ќе одржи Комисијата за финансирање и буџет. На дневен ред е Финансискиот план на Агенцијата за супервизија на осигурување за 2024 година. ев/аа/ . Извор: ...

Седница на собраниската Комисија за финансирање и буџет

24 Вести

Седница на собраниската Комисија за образование, наука и спорт

Сител - 27.02.2024

Во Собранието денеска седница ќе одржи Комисијата за образование, наука и спорт. Членовите на Комисијата ќе дискутираат по Предлог на законот за борба со допингот во спортот и негово спречување, Предлог на законот за изменување и дополнување на ...

Седница на собраниската Комисија за образование, наука и спорт

Курир

Седница на собраниската Комисија за образование, наука и спорт

Нетпрес

Седница на собраниската Комисија за образование, наука и спорт

Канал5

Законот за пасошите, законот за игрите на среќа и изборот на член на ДИК, на дневен ред во Собранието

Макфакс - 28.02.2024

Денес на дневен ред на седница на Собранието се измените на Законот за патни исправи. Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека овие законски измени се единствениот излез од хаосот со турканиците и малтретирањата на граѓаните за вадење на лични документи.

Законот за пасошите, законот за игрите на среќа и изборот на член на ДИК, на дневен ред во Собранието

Опсервер

Законот за пасошите, законот за игрите на среќа и изборот на член на ДИК, на дневен ред во Собранието

MTM

Законот за пасошите, законот за игрите на среќа и изборот на член на ДИК, на дневен ред во Собранието

Centar

Законот за пасошите, законот за игрите на среќа и изборот на член на ДИК, на дневен ред во Собранието

Press24

Законот за пасошите, законот за игрите на среќа и изборот на член на ДИК, на дневен ред во Собранието

Скопје инфо