TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Како да го „измамите“ чувството на глад: Ако внимавате на линијата, ова се одлични совети за вас

Вечер Прес - 03.12.2021

Желбата за храна може да биде емоционална, ментална или физичка. Затоа, прво обидете се да откриете што се случува во вашето тело и ум кога сте гладни. Понекогаш тоа се јавува како резултат на чувства како досада, стрес или нервоза, па затоа е ...

5 намирници кои не содржат јаглехидрати: Можете да уживате во нив без страв дека ќе се здебелите

Локално - 03.12.2021

Повеќето намирници кои ги користиме во секојдневната исхрана се богати со јаглехидрати, кои во комбинација со мастите се една од главните причини за вишокот килограми. Овие пет намирници содржат помалку од еден грам јаглехидрати на 100 грама, велат ...

Како да се храниме за време на пост, да го задржиме имунитетот и да останеме витки!

Женски магазин - 02.12.2021

За верниците кои ги почитувале правилата на исхрана за време на божиќните пости, тесниот избор на храна не е проблем, но може да биде за оние кои имаат намера да постат барем за прв пат. Нутриционистката Марија Стајиќ вели дека треба да јадете храна ...