TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јанушев: Идеите на партиското раководство ќе бидат преточени во новиот статут на ВМРО

Фокус - 13.01.2018

Новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, денес порача дека најголем дел од идеите на новото партиско раководство ќе бидат преточени во новиот статут на партијата. -Тоа нешто што последниот период се зборува доста често, на што веќе ...

Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ е најмоќната, најголемата и најбројната партија која секогаш е на браникот на татковината

Курир - 13.01.2018

Јанушев во гостувањето во вестите на Канал 5 телевизија кажа дека за него позицијата генерален секретар на партијата значи еден голем предизвик, каде што треба да се врати ВМРО-ДПМНЕ на здрави нозе.

Мицковски: Не се согласував во се со Груевски додека тој беше лидер а јас секретар на ВМРО

Фокус - 13.01.2018

Новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ во интервју за Телма по изборот на нов Извршен комитет на партијата изјави дека не се кандидирал по налог и сугестија на поранешниот лидер Никола Груевски, туку на барање на негови соработници.

Николовски, Јанчев и Мисајловски, нови потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

еМагазин - 13.01.2018

Поранешниот директор на ЈСП, Скопје, Игор Јанушев е новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ. За потпретседатели на партијата се избрани Александар Николовски, Митко Јанчев и Владо Мисајловски.

Јанушев генерален секретар, Николоски, Мисајлоски и Јанчев потпретседатели, „бунтовниците во аут“

24 Вести - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ со нови сили во Извршниот комитет да издејствува предвремени парламентарни избори и да ја формира идната Влада. Ова е очекувањето на лидерот на партијата, Христијан Мицковски, по седницата на Централниот комитет, на која беше усвоен ...

Мицкоски влече кадровски потези, „бунтовниците“ не се поканети на состанокот

24 Вести - 12.01.2018

Партиски комбинаторики и калкулации пред вечерашниот состанок на кој Mицкоски ќе ги повлече првите кадровски потези во ВМРО-ДПМНЕ- Игор Јанушев или Валдо Mисајловски, според партиски извори се опции на лидерот на ВМРО-ДПМЕН за нов генерален секретар ...

ВМРО-ДПМНЕ избра ново раководство, ги нема Димовски, Милошоски и Вељаноски

Р.С.Европа - 12.01.2018

Поранешниот директор на ЈСП Скопје Игор Јанушев е нов генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, а Владо Мисајловски, Митко Јанчев и Александар Николоски се избрани за партиски потпретседатели, јавуваат дел од македонските медиуми.

Мицковски има амнезија, не се сеќава како се апсело во времето на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 12.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски вечерва во интервјуто на телевизија Телма рече дека не се сеќава и не знае како било во минатото во однос на апсењата и притворите додека ВМРО-ДПМНЕ беше на власт.

Ѓорчев од привремен стана траен координатор, избрани и нови тројца потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ ја врати позицијата потретседател на партијата и вечерва избра тројца потпретседтели: Митко Јанчев, Александар Николовски и Владо Мисајловски. Во игра за потпретседател беше и Влатко Ѓорчев, но тој од привремен сега е избран за официјален ...

Јанушев ген. сек. Николоски, Мисајловски и Јанчев потпретседатели

24 Вести - 12.01.2018

Игор Јанушев нов генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, а Александар Николовски, Митко Јанчев и Владо Мисајловски потпретседатели, потврдува за тв 24 висок партиски функционер од ...

Митко Јанчев, сопственикот на „Кожувчанка“, нов адут ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 12.01.2018

Успешниот бизнисмен, сега и градоначалник на Кавадарци, ќе биде главната потпора на лидерот Христијан Мицковски. Кој е кој во новото раководство? Митко Јанчев, градоначалникот на Кавадарци и сопственикот и управител на „Кожувчанка“, првата приватна ...

Јанушев генерален секретар, избрани и потпретседатели на ДПМНЕ, Димовски и Милошоски „аут“?

ТВ21 - 12.01.2018

Игор Јанушев, поранешниот директор на Јавното сообраќајно претпријатие, е новиот Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, одлучено е на денешниот Централен комитет на партијата. За потпретседатели на партијата избрани се Владо Мисајловски, актуелниот ...

Мисајловски, Јанчев и Николоски потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 12.01.2018

На денешниот Централен комитет на ВМРО-ДПМНЕ за потпретседатели на партијата се избрани Владо Мисајловски, Митко Јанчев и Александар Николовски. За генерален секретар на партијата е избран Игор ...

Јанушев нов Генсек на ВМРО-ДПМНЕ, Јанчев, Мисајловски и Николовски потпретседатели

Стандард - 12.01.2018

Во централното седиште на ВМРО-ДПМНЕ, вечерва беше избран новиот Извршен комитет на партијата. Според медиумите блиски до партијата, нов генерален сектретар со одлука на ЦК е Игор Јанушев, поранешен директор на ЈСП.

Избрани новиот генерален секретар и потпретседателите на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер - 12.01.2018

Поранешниот директор на Јавното сообраќајно претпријатие, Игор Јанушев е избран за генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот Централен комитет на партијата. За потпретседатели беа избрани екс министерот за транспорт и врски – Владо Мисајловски, ...

Митко Јанчев, Владо Мисајловски и Александар Николовски нови потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

Република - 12.01.2018

На денешниот Централен комитет на ВМРО-ДПМНЕ за потпретседатели на партијата се избрани Владо Мисајловски, Митко Јанчев и Александар Николовски. За генерален секретар на партијата е избран Игор Јанушев.

ВМРО-ДПМНЕ избра генерален секретар и потпретседатели

Фактор - 12.01.2018

Поранешниот директор на Јавното сообраќајно претпријатие, Игор Јанушев е новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ. Тој беше избран на денешниот Централен комитет на партијата. За потпретседатели се избрани екс министерот за транспорт и врски, Владо ...

Ова е новиот ген-сек на ВМРО-ДПМНЕ и тројцата потпретседатели

Вечер - 12.01.2018

Поранешниот директор на Јавното сообраќајно претпријатие, Игор Јанушев е избран за генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот Централен комитет на партијата. За потпретседатели беа избрани Владо Мисајловски, Митко Јанчев и Александар Николовски.

Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ е најмоќната, најголемата и најбројната партија која секогаш е на браникот на татковината

Република - 13.01.2018

Гостин во вестите на Канал 5 телевизија во вестите во 18 часот беше новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, тој на граѓаните им ги честиташе новогодишните, божиќни празници и Василица, им посака здравје, благосостојба и подобар живот.

Мицковски ги откачи противниците на Груевски од раководството на партијата

Локално - 13.01.2018

Јанушев генерален секретар, Николоски, Мисајлоски и Јанчев потпретседатели, „бунтовниците во аут“ ВМРО-ДПМНЕ со нови сили во Извршниот комитет да издејствува предвремени парламентарни избори и да ја формира идната Влада.

Мицковски има амнезија, не се сеќава како се апсело во времето на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 13.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски во вечерашното интервјуто на телевизија Телма рече дека не се сеќава и не знае како било во минатото во однос на апсењата и притворите додека ВМРО-ДПМНЕ била на власт.

Ѓорчев од привремен стана траен координатор, избрани и нови тројца потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 12.01.2018

ВМРО-ДПМНЕ ја врати позицијата потретседател на партијата и вечерва избра тројца потпретседтели: Митко Јанчев, Александар Николовски и Владо Мисајловски. Во игра за потпретседател беше и Влатко Ѓорчев, но тој од привремен сега е избран за официјален ...

Избрани новиот генерален секретар и потпретседателите на ВМРО-ДПМНЕ

Точка - 12.01.2018

Поранешниот директор на Јавното сообраќајно претпријатие, Игор Јанушев е избран за генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот Централен комитет на партијата. За потпретседатели беа избрани екс министерот за транспорт и врски – Владо Мисајловски, ...

Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ е најмоќната, најголемата и најбројната промакедонска партија

Вечер - 14.01.2018

Неговата нова функција - генерален секретар на партијата значи еден голем предизвик, каде што треба да се врати ВМРО-ДПМНЕ на здрави нозе. -Најмоќната партија во Македонија, најголемата партија и по бројот на членство, меѓутоа и по тоа што секогаш ...

Мицковски има амнезија, не се сеќава како се апсело во времето на ВМРО-ДПМНЕ

iPortal - 13.01.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски во синоќешното интервјуто на телевизија Телма рече дека не се сеќава и не знае како било во минатото во однос на апсењата и притворите додека ВМРО-ДПМНЕ беше на власт.

Мисајловски, Јанчев и Николовски потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 12.01.2018

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на денешната седница ги избра ексминистерот за транспорт и врски, Владо Мисајловски, актуелниот градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев, и поранешниот пратеник Александар Николовски за потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ.

Поранешниот директор на ЈСП избран за нов генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 12.01.2018

Поранешниот директор на Јавното сообраќајно претпријатие, Игор Јанушев, е избран за генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот Централен комитет на партијата. Јанушев беше споменат во бомбите на СДСМ за незаконско издавање лични карти.

Мисајловски, Јанчев и Николоски потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер - 12.01.2018

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на денешната седница ги избра ексминистерот за транспорт и врски, Владо Мисајловски, актуелниот градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев, и поранешниот пратеник Александар Николовски за потпретседатели на ВМРО-ДПМНЕ.