TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шилегов со фотографии од возниот парк на Дрисла: Судете сами за „скандалот” и „бомбата”

360 степени - 01.06.2020

Откако советничката група на ВМРО-ДПМНЕ ги обвини Петре Шилегов и директорот на депонијата Дрисла, Коста Начевски дека среде криза планираат да купуваат три нови џипови, со реакција излезе скопскиот градоначалник.

Шилегов: Трите нови возила за Дрисла вредат третина од Мерцедесот на директорот од ДПМНЕ

Frontline - 01.06.2020

Шилегов ги спореди вредностите на службеното возило марка Мерцедес, набавено во времето на претходниот директор назначен од ДПМНЕ, и потребните теренски возила чија цена е 2 милиони денари, или една третина од вредноста на Мерцедесот што го набавило ...

Аудио бомба: Доказ дека Шилегов и Начевски планираат купување на три нови џипа

Алфа - 01.06.2020

Лагата излезе на површина, обвинуваат градските советници на ВМРО-ДПМНЕ, твдејќи дека градоначалникот Петре Шилегов и директор на Дрисла, Коста Начевски купуваат луксузен џип за лични потреби.

АУДИО БОМБА: Доказ дека Шилегов и Начевски планираат купување на три нови џипа

Курир - 01.06.2020

Лагата излегува на површина. Коста Начевски директор на Дрисла, поставен од Петре Шилегов брутално вчера ја излажа јавноста дека не планира купување на луксузен џип за своите потреби како директор, реагира советничката група на ВМРО-ДПМНЕ.

Советниците на ВМРО ДПМНЕ ја замајуваат јавноста дека ќе се купуваат џипови за ЈП Дрисла

24Инфо - 31.05.2020

„Не е точно дека за јавното претпријатие Дрисла ќе се купуваат три џипа, вели Коста Начевски директорот на депонијата по соопштението кое го лиферуваше во јавноста советничката група на опозициската ВМРО ДПМНЕ.

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов ќе го поднови директорот на Дрисла со три нови џипа кога целата држава е во ...

24Инфо - 31.05.2020

Петре Шилегов ќе го поднови директорот на Дрисла, Коста Начевски со три нови џипа, кои се дел од јавната набавка од вкупно 13 милиони денари за набавка на нови возила. Раководството на Дрисла не крие дека овие возила ќе се користат од раководната ...

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов ќе го поднови директорот на Дрисла со три џипа

Независен - 31.05.2020

Петре Шилегов ќе го поднови директорот на Дрисла Коста Начевски со три нови џипа, кои се дел од јавната набавка од вкупно 13 милиони денари за набавка на нови возила, тврди советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје.

Советниците на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов ќе го поднови директорот на Дрисла со три џипа среде најголема криза

+инфо - 31.05.2020

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ тврди дека Шилегов ќе го поднови директорот на Дрисла со 3 нови џипа кога целата држава е во криза и луѓе остануваат без работа. „Петре Шилегов ќе го поднови директорот на Дрисла Коста Начевски со три нови џипа, кои се ...

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов ќе го поднови директорот на Дрисла со три нови џипа кога целата држава е во ...

Курир - 31.05.2020

Петре Шилегов ќе го поднови директорот на Дрисла, Коста Начевски со три нови џипа, кои се дел од јавната набавка од вкупно 13 милиони денари за набавка на нови возила. Раководството на Дрисла не крие дека овие возила ќе се користат од раководната ...

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов ќе го поднови директорот на Дрисла со три нови џипа кога целата држава е во ...

Нетпрес - 31.05.2020

Петре Шилегов ќе го поднови директорот на Дрисла, Коста Начевски со три нови џипа, кои се дел од јавната набавка од вкупно 13 милиони денари за набавка на нови возила. Раководството на Дрисла не крие дека овие возила ќе се користат од раководната ...

Шилегов ќе го поднови директорот на Дрисла со три џипа среде најголема криза

Република - 31.05.2020

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ тврди дека Шилегов ќе го поднови директорот на Дрисла со 3 нови џипа кога целата држава е во криза и луѓе остануваат без работа. Петре Шилегов ќе го поднови директорот на Дрисла Коста Начевски со три нови џипа, кои се ...

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов директорот на Дрисла ќе го поднови со 3 нови џипа кога целата држава е во криза ...

Канал5 - 31.05.2020

Петре Шилегов ќе го поднови директорот на Дрисла Коста Начевски со три нови џипа, кои се дел од јавната набавка од вкупно 13 милиони денари за набавка на нови возила. Раководството на Дрисла не крие дека овие возила ќе се користат од раководната ...

Шефовите на „Дрисла“ ќе се подноват со 3 нови џипови

Expres - 31.05.2020

Градоначалникот Петре Шилегов ќе го поднови директорот на Дрисла, Коста Начевски, со три нови џипови, кои се дел од јавната набавка од вкупно 13 милиони денари за набавка на нови возила. Раководството на Дрисла не крие дека овие возила ќе се ...

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов ќе го поднови директорот на Дрисла со три џипа кога целата држава е во криза

А1 On - 31.05.2020

„Петре Шилегов ќе го поднови директорот на Дрисла Коста Начевски со три нови џипа, кои се дел од јавната набавка од вкупно 13 милиони денари за набавка на нови возила. Раководството на Дрисла не крие дека овие возила ќе се користат од раководната ...

Начевски: Не купуваме 3 џипа, туку теренски возила за потребите на Дрисла

Фокус - 31.05.2020

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје обвини дека скопскиот градоначалник Петре Шилегов купува 3 нови џипа за директорот на депонијата Дрисла Коста Начевски. „Шилегов ќе го поднови Начевски со три нови џипа, кои се дел од јавната набавка од ...

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов директорот на Дрисла ќе го поднови со 3 нови џипа кога целата држава е во криза ...

MakPress - 31.05.2020

Петре Шилегов ќе го поднови директорот на Дрисла Коста Начевски со три нови џипа, кои се дел од јавната набавка од вкупно 13 милиони денари за набавка на нови возила. Раководството на Дрисла не крие дека овие возила ќе се користат од раководната ...

Начевски: ВМРО-ДПМНЕ ја замајува јавноста, не е точно дека за „Дрисла“ ќе се купуваат три џипа

Локално - 31.05.2020

Фото: Борче Поповски „Не е точно дека за јавното претпријатие „Дрисла“ ќе се купуваат три џипа, вели Коста Начевски директорот на депонијата по соопштението кое го лиферуваше во јавноста советничката група на опозициската ВМРО ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Поседуваме аудио снимка на која Шилегов и Начевски договараат купување луксузни џипови

+инфо - 01.06.2020

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ објави дека поседува аудио доказ според кој градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов и директорот на депонијата „Дрисла“ Коста Начевски планираат купување на три нови џипа.

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ со аудио доказ дека Шилегов и Начевски планираат купување на три нови џипа

Канал5 - 01.06.2020

Лагата излегува на површина. Коста Начевски директор на Дрисла, поставен од Петре Шилегов брутално вчера ја излажа јавноста дека не планира купување на луксузен џип за своите потреби како директор. Еве и доказ и признание за тоа.

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ тврдат дека имаат аудиодоказ дека Шилегов и Начевски планираат купување на три нови џипа

Макфакс - 01.06.2020

Лагата излегува на површина. Коста Начевски, директор на „Дрисла“, поставен од Петре Шилегов, брутално вчера ја излажа јавноста дека не планира купување луксузен џип за своите потреби како директор, обвини Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ на Град ...

ВМРО-ДПМНЕ: Поседуваме снимка на која Шилегов и Начевски договараат купување луксузни џипови

Нетпрес - 01.06.2020

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ објави дека поседува аудио доказ според кој градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов и директорот на депонијата „Дрисла“ Коста Начевски планираат купување на три нови џипа.

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ со аудио доказ дека Шилегов и Начевски планираат купување на три нови џипа

Скопје1 - 01.06.2020

Лагата излегува на површина. Коста Начевски директор на Дрисла, поставен од Петре Шилегов брутално вчера ја излажа јавноста дека не планира купување на луксузен џип за своите потреби како директор, се вели во соопштението од Советничката група на ...

Аудио доказ дека Шилегов и Начевски планираат купување на три нови џипа

Република - 01.06.2020

Лагата излегува на површина. Коста Начевски директор на Дрисла, поставен од Петре Шилегов брутално вчера ја излажа јавноста дека не планира купување на луксузен џип за своите потреби како директор, реагира советничката група на ВМРО-ДПМНЕ.

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ со аудио доказ дека Шилегов и Начевски планираат купување на три нови џипа

Точка - 01.06.2020

Лагата излегува на површина. Коста Начевски директор на Дрисла, поставен од Петре Шилегов брутално вчера ја излажа јавноста дека не планира купување на луксузен џип за своите потреби како директор, обвини Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ на Град ...

ВМРО-ДПМНЕ со аудио доказ дека Шилегов и Начевски планираат купување на три нови џипа

MakPress - 01.06.2020

Лагата излегува на површина. Коста Начевски директор на Дрисла, поставен од Петре Шилегов брутално вчера ја излажа јавноста дека не планира купување на луксузен џип за своите потреби како директор. Еве и доказ и признание за тоа.

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов и Начевски среде криза планираат да купуваат џипови

360 степени - 01.06.2020

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје ги обвини скопскиот градоначалник Петре Шилегов и директорот на депонијата Дрисла, Коста Начевски дека среде криза планираат да купува три нови џипови.

Шилегов за „аудио-бомбата“: Од ДПМНЕ-овски простотилук државата ни е на ова дереџе!

+инфо - 01.06.2020

Прво, на фотографиите (првите) се прикажани службеното возило на поранешниот директор на Дрисла, кое го наследивме како возило и за сегашниот директор, напиша Шилегов на Фејсбук. Скопскиот градоначалник Петре Шилегов се огласи на социјалните мрежи ...

Шилегов со фотографии од возилата на „Дрисла“: Судете сами за „бомбата“ на ДПМНЕ

Фокус - 01.06.2020

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов на својот фејсбук профил ги објави теренските возила кои сега се користат за потребите на депонијата Дрисла и објави фотографии од служебното возило што го користел поранешниот директор на депонијата, а ...

Шилегов објави фотографии од возниот парк на Дрисла: Судете сами за “скандалот” и “бомбата”

24Инфо - 01.06.2020

Петре Шилегов на својот Фејсбук профил објави фотографии од возилата кои вели ги наследиле од претходниот директор и ги спореди со теренските службени возила. Градоначалникот тврди дека планот е да се набават три теренски возила за редовно работење ...

Шилегов: „Големата сензација” на ДПМНЕ, затоа државата ни е на ова дереџе

Слободен Печат - 01.06.2020

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов на својот Фејсбук профил ги објави теренските возила кои сега се користат за потребите на депонијата Дрисла и објави фотографии од службеното возило што го користел поранешниот директор на депонијата, а ...

Шилегов објави фотографии од возниот парк на Дрисла: Судете сами за „скандалот” и „бомбата”

Либертас - 01.06.2020

Откако советничката група на ВМРО-ДПМНЕ ги обвини Петре Шилегов и директорот на депонијата Дрисла, Коста Начевски дека среде криза планираат да купуваат три нови џипови, Шилегов излезе со реакција на Фејсбук: Во врска со “големата сензација” “аудио ...