TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кој хороскопски знак го има највозбудливиот љубовен живот?

Среќа.mk - 22.07.2019

Ги знаете ли оние луѓе за кои сметате дека нивниот љубовен живот е повозбудлив од вашиот? Причината за тоа може да е нивниот хороскопски знак. Британска анкета открила кој хороскопски знак го води највозбудливиот љубовен живот.

Не ги бива со пари: Овие хороскопски знаци се шампиони во трошење

Кајгана - 22.07.2019

Некои луѓе одлично ги менаџираат парите, додека други трошат без размислување како да нема утре. Се оставаат на последен денар до плата, влегуваат во минус, имаат неколку кредитни картички...

Астрологијата открива: Кои се 3-те НАЈПАМЕТНИ Хороскопски знаци

Среќа.mk - 22.07.2019

Луѓето родени во овие хороскопски знаци најчесто страдаат бидејќи околината не ги разбира. Тие се многу посветени на длабоки теми и во нивниот живот нема место за површен разговор. Овие три знаци се сметаат за најпаметни.

5 хороскопски знаци кои не треба да ги лутите

Кумановски м. - 22.07.2019

Некои луѓе и најмала ситница може да ги изнервира, а на таа карактерна особина може да влијае и хороскопскиот знак во кој сте родени. Додека некои проблемите и потешкотиите ги прифаќаат и решаваат без многу нервоза, овие хороскопски знаци се ...

НА СКАЛА ОД 1 ДО 10: Колку се арогантни овие 4 хороскопски знаци?

Слободен Печат - 22.07.2019

Нив им е супер со самите себе и тоа какви се, но оние кои се околу нив не може да го кажат истото. Астрологијата тврди дека четири знаци од зодијакот вашат за најарогантни меѓу сите останати.

Тие се неодоливи: Најлесно е да се засакаат припадниците на овие хороскопски знаци!

Убавина и Здравје - 22.07.2019

Без разлика на тоа што емоциите и љубовта би требало да бидат едноставни, сите знаеме дека не е така, но овие знаци се едноставно неодоливи! Иако постојат личности што се навистина комплицирани, многу е лесно да се засакаат припадниците на овие ...

Астро парови кои засекогаш ќе останат заедно

Црнобело - 22.07.2019

Постојат хороскопски знаци чија врска е нераскинлива, па успешно го преживува тестот на времето. Според ѕвездите, на три зодијачки комбинации, големи се шансите да им се случи доживотна љубов. Тие се создадени еден за друг.

Чувајте се: Ова е најопасниот знак во Зодијакот!

Скопје24 - 21.07.2019

Родените во овој хороскопски знак, иако изгледаат мирољубиво, кога се бесни подобро да се тргнете на страна од нив. Имаат големо трпение за сè, но и сопствен праг за толеранција, внимавајте да не го надминете.

Хороскопот никогаш не греши: Овие четири хороскопски знаци повеќе сакаат орален секс и обожуваат да го видат партнерот ...

Курир - 21.07.2019

Се е дозволено во сексот и војната, зарем не? И поради тоа не треба да се прашувате зошто некој сака некоја поза или пак орален секс, додека вие тоа не го практикувате. Едно е сигурно, овие четири хороскопски знаци повеќе обожуваат орален секс ...

Не ги слушајте: Хороскопски знаци кои даваат најлоши совети

Кајгана - 21.07.2019

Постојат луѓе кои сакаат да им делат совети на другите и во тоа се навистина добри, но ако се родени во некој од овие хороскопски знаци, веројатно и не се толку добри. Од сите 12 знаци во зодијакот, припадниците на овие знаци делат најлоши совети. 1.

Астрологијата открива: Oвие 3 Хороскопски знаци ќе го кажат судбоносното ДА до крајот на летото

Среќа.mk - 21.07.2019

Жените родени во овие три Хороскопски знаци ова лето ги очекува прекрасна љубовна понуда. Конечно по долга и здодевна дождовна сезона дојде убаво и топло време, а со тоа и летни чувства кои будат среќа во нас.

Дали вие сте хороскопскиот знак кој има највозбудлив љубовен живот?

ЗаЗабава - 22.07.2019

Британска анкета открила кој хороскопски знак го води највозбудливиот љубовен живот. Станува збор за Водолијата. Иако многумина би помислиле дека станува збор за родените во знакот Шкорпија, кои секогаш зрачат неверојатна сексуална енергија и се ...

Неделен хороскоп: 22-28 јули

Скопје инфо - 21.07.2019

Доаѓа крајот на јули, а почнува владеењето на Лавовите. Сите односи се постраствени и поексплозивни. Во овој период доаѓаат многу неверства и нагли одлуки. Што носи хороскопот оваа недела ...

Дневен хороскоп за 21.07.2019: Лавовите - дрскост од партнерот, Девиците - ниту облак на поле љубов

Црнобело - 21.07.2019

Како ќе се одвиваат работите денес за вас? Какви потези треба да направите денес за да се наполните со позитивна ...

Не ги бива со пари: Овие хороскопски знаци се шампиони во трошење

Скопје24 - 22.07.2019

Некои луѓе одлично ги менаџираат парите, додека други трошат без размислување како да нема утре. Се оставаат на последен денар до плата, влегуваат во минус, имаат неколку кредитни картички… Или ги знаете, или сте еден од нив – овие хороскопски знаци ...

Овие луѓе лесно можете да ги изнервирате

Скопје24 - 20.07.2019

Личностите родени во овие три хороскопски знаци се познати по нивниот песимизам и брз темперамент, умеат да се изнервираат и поради најмали ситници. Еве за кои хороскопски знаци станува збор: 1.

Ветувањата не им значат ништо – 5 хороскопски знаци на кои не може да се потпрете

Скопје24 - 20.07.2019

Способноста да исполнат ветување за некои луѓе е невозможна мисија – кои хороскопски знаци припаѓаат во оваа група? Според астрологијата, некои хороскопски знаци не се држат до ветувањата и не може да се потпрете за ништо на нив.

Не слушајте ги: Хороскопски знаци кои даваат најлоши совети

Локално - 21.07.2019

Постојат луѓе кои сакаат да им делат совети на другите и во тоа се навистина добри, но ако се родени во некој од овие хороскопски знаци, веројатно и не се толку добри. Од сите 12 знаци во зодијакот, припадниците на овие знаци делат најлоши совети. 1.