TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Влезе во собата и во виде телото на својот син на креветот, прстите му беа веќе помодрени. Од тоа никогаш не се ...

Во Центар - 20.09.2021

На 1 декември 2008 година, Марина го загуби својот син Милош. Марина Туцаковиќ ја загуби битката со тешката болест на 68-годишна возраст. Последните денови Марина ги помина во КБЦ Драгиша Мишовиќ, каде што беше префрлена затоа што се разболе во ...

Короната го одложи погребот на Марина Туцаковиќ

ММС

„Од тебе го научив она најважното“: Болни зборови од пејачката за која Марина ја напишала песната посветена на починатиот син!

Убавина и Здравје

Одложен е погребот на Марина Туцаковиќ: Откриена е причината и кога ќе биде испратена во вечното почивалиште

Хаштаг

Марина Туцаковиќ ќе биде погребана во гробот на нејзиниот син Милош: Потресна исповед на семејството

Фактор

Неговата смрт ја уништила, станала сенка од жена: Стиховите што му ги посветила болат како отворена рана!

Убавина и Здравје

Знаеше дека заминува: Последната средба со Туцаковиќ пред да почине

Мастило

Мастило Курир Вистина.мк Фактор Вистина.мк Пулс24 Вистина.мк Курир

„СРЦЕ, ИМАМ ТЕКСТ ЗА ТЕБЕ“ Северина со емотивно видео се прости од Туцаковиќ

+инфо - 20.09.2021

Во својата борба за преживување, дури и пред некој ден, таа ме праша како сум, напиша Северина. Хрватската пејачка Северина се прости од Марина Туцаковиќ со емотивна објава на Инстаграм. „Никој не знаеше да ги сокрие солзите како Марина … Сите ги ...

Од последната објава на Марина Туцаковиќ ќе ви се распара срцето – Таа покажува како се чувствувала во своите последни денови

Скопје24

Тажна вистина: Ова е последната објава на Марина Туцаковиќ

Хитпортал

Последната објава на Марина Туцаковиќ на Инстаграм: „И ќе видиш колку мртви цвеќиња си полевал…“

Убавина и Здравје

За овој стих, Марина Туцаковиќ заработила милиони динари

Хитпортал

100.000 евра само за пет зборови: Најскапата песна на Марина Туцаковиќ, сите ја знаеме и пееме

Хаштаг

Зошто секогаш најлошото им се случува на најдобрите: Пораки од Марина Туцаковиќ кои треба добро да ги запомниме

Хаштаг

Хаштаг Вистина.мк Вистина.мк Црнобело Курир Курир Црнобело Женски магазин

ЦЕЦА СКРШЕНА ОД БОЛКА: Замина нејзината втора мајка, од овие зборови и видео порака солзите сами ќе ви течат… (ВИДЕО)

Курир - 20.09.2021

Светлана Цеца Ражнатовиќ буквално денеска е една од најтажните пејачки на естрадата, поради смртта на најголемиот текстописец на сите времиња Марина Туцаковиќ. Пејачката во многу наврати наназад има говорено дека тие две се повеќе од пријателки, а ...

ЦЕЦА СКРШЕНА ОД БОЛКА: Замина нејзината втора мајка, од овие зборови и видео порака солзите сами ќе ви течат…

Пулс24

Емотивно видео: Цеца се прости од својата втора мајка

Скопје24

Го создаде Џеј Рамадановски и му го спасила животот: Замина во недела, како и пејачот на кого му ја напиша најтажната балада (ВИДЕО)

Курир

Заедно ќе создаваат песни таму горе: Замина во недела, како и пејачот на кого му ја напиша најтажната балада

Република

Го создаде Џеј Рамадановски и му го спасила животот: Замина во недела, како и пејачот на кого му ја напиша најтажната балада

Пулс24

Го создаде Џеј Рамадановски и му го спасила животот: Замина во недела, како и пејачот на кого му ја напиша најтажната балада (ВИДЕО)

Скопје24