TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Американски медиуми: Путин подготвен на примирје во Украина само ако се запазат тековните линии

Канал5 - 24.05.2024

Претседателот на Русија Владимир Путин е подготвен да се согласи на примирје ако неговата војска остане на тековните линии на фронтот, јавуваат дел од американските медиуми повикувајќи се на ексклузивен извештај од светска новинска агенција.

Ројтерс: Путин сака прекин на огнот во Украина на сегашните линии на фронтот

Денар

Ројтерс: Путин сака да договори прекин на огнот на актуелните линии на фронтот во Украина

360 степени

Ројтерс: Путин е подготвен да ја запре војната во Украина, но под еден услов

Макфакс

Путин е спремен да ја прекине војната во Украина со сегашните линии на фронтот, велат извори од Кремљ

Сакам да кажам

Путин му понуди мир на Западот, но да ги задржи освоените територии во Украина

Независен

Ројтерс: Путин е подготвен да ја запре војната во Украина

Независен

Рацин Кајгана Скопје1 24Инфо Фокус Опсервер MTM Слободен Печат

Екс хрвартски амбасадор во Русија: Украина во 2022 под притисок на Западот се откажа од мирот

Канал5 - 24.05.2024

Екс хрватскиот амбасадор во Москва и политички аналитичар Божо Ковачевиќ за РТЛ го коментираа наводниот предлог на Владимир Путин за прекин на огнот во Украина, кој денеска го објави Ројтерс, повикувајќи се на извори блиски до рускиот државен врв.

Путин: Нема преговори со Зеленски, му истече мандатот

Фактор

Путин: Зеленски повеќе нема легитимитет

Вечер Прес

Само „непријателите на Украина“ го оспоруваат легитимитетот на Зеленски

Нетпрес - 24.05.2024

Сомнежот дека Володимир Зеленски има право да остане како претседател на Украина по истекот на неговиот петгодишен мандат оваа недела е предавство, вели Руслан Стефанчук, претседател на украинскиот парламент.

Путин подготвен на примирје?! Орбан се плаши дека Европа ќе се приклучи на војната, Запaдот планира како да ги ...

Телма - 24.05.2024

Рововската битка и воздушните напади во Украина не стивнуваат и носат нови жртви. Ова се снимки од бомбардираната фабрика во Харков каде загинаа 7 работници, а најмалку 20 луѓе се повредени.

Ројтерс: Путин е подготвен да стави крај на војната во Украина, но има услов за тоа

А1 On

„Ројтерс“: Путин е подготвен да стави крај на војната во Украина

Локално

Путин е подготвен да ја прекине војната во Украина: Ова се условите кои на Киев нема да му се допаднат!

Во Центар

Путин е подготвен да ја прекине војната во Украина: Ова се условите кои на Киев нема да му се допаднат!

Пулс24

„Мир само под овие услови!“ порача Путин по објавата дека е подготвен да ја прекине војната во Украина

Фокус

Мир само под овие услови!“ порача Путин по објавата дека е подготвен да ја прекине војната во Украина

Либертас

Слободен Печат

ПУТИН Е СПРЕМЕН ДА ЈА ЗАМРЗНЕ ВОЈНАТА, НО… Ројтерс ексклузивно открива што го исфрустрирало рускиот лидер

+инфо - 24.05.2024

Путин може да се бори онолку долго колку што е потребно, но Путин е исто така подготвен за прекин на огнот, да ја замрзне војната, изјавил вториот извор, висок функционер кој соработувал со Путин и има познавање на разговорите на највисоко ниво во ...

Ројтерс: Путин подготвен да ја прекине војната во Украина

ТВ21

Ројтерс: Путин подготвен да ја прекине војната во Украина, ова се условите!

4NEWS