TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВО СКОПЈЕ ЗАПОЧНА ДА ВРНЕ СЛАБ СНЕГ – најмногу паѓа во овие моменти на планината Водно

Курир - 31.01.2023

Во овие моменти слаб снег со дожд врне во главниот град. Се оствари и прогнозата на метеоролозите во главниот град. Освен засилениот ветер од северно западен правец и дождот, повремено врне и снег во главниот град.

Студ, северен ветер, но и снег - прогноза на Славчо Поповски за неделава

Скопје инфо

Следните денови студено, од четврток локални врнежи претежно од снег

Бизнис Вести

Следните денови студено, од четврток локални врнежи претежно од снег

Сител

Следните денови студено, од четврток локални врнежи претежно од снег

Опсервер

Следните денови студено, од четврток локални врнежи претежно од снег

Независен

Следните денови студено, од четврток локални врнежи претежно од снег

Канал5

Алсат-М Кајгана еМагазин 24Инфо Либертас ТВ21 MakPress Женски магазин