TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новиот Pixel Fold на Google пристигнува оваа година

Точка - 27.02.2021

Шпекулации во врска со Pixel Fold кружат веќе подолго време, а сега познатиот инсајдер Јон Просер потврди дека Google навистина работи на својот прв телефон на преклопување. Првите информации за овој уред ги објави аналитичарот Рос Јанг во декември ...

Следниот „Samsung“ на преклоп може да стане „џебен лаптоп“? (ФОТО/ВИДЕО)

Денар - 27.02.2021

Информациите и шпекулациите во врска со исклучувањето на главните паметни телефони од серијата „Samsung Galaxy Note“, во последните месеци, доаѓаат од различни страни. Меѓу нив беа и оние кои велат дека новиот „Samsung Galaxy Z Fold 3“, уред со ...

Google дефинитивно ќе лансира Pixel Fold модел

Телефони.мк - 26.02.2021

Google дефинитивно има намери до крајот на оваа или почетокот на следната година да го лансира Pixel Fold како нивни прв модел кој ќе има екран на преклоп. Според информациите на ликстерите панелот на преклоп со OLED технологија ќе биде изработен од ...

Pixel Fold на Google пристигнува годинава

Кајгана - 26.02.2021

Познатиот дојавувач од Twitter откри дека годинава може да го очекуваме смартфонот Pixel Fold. Шпекулациите за смартфонот Pixel Fold на Google кружеа веќе некое време, а сега познатиот дојавувач Џон Просер потврди дека уредот навистина постои.