TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Фатен на дело како краде ташни од возила од паркингот на државна болница

Либертас - 14.02.2018

Обезбедувањето во кругот на универзитетските клиники во Скопје фати крадец кој оперирал по возилата паркирани во кругот на клиниките и крадел ташни. На снимката се гледа како е совладан. Доколку видеото не можете да го гледате тука – можете на ...

Фатен крадец кој кршел и крадел на паркингот во Клинички центар

Слободен Печат - 14.02.2018

На паркингот на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ бил забележан престапник кој кршел прозорци на автомобили и крадел предмети оставени внатре. По кратко време тој бил фатен од страна на обезбедувањето на Клиничкиот центар, по претходно соочување со ...

ВИДЕО: Крадел од автомобили среде бел ден на Клинички. Фатен е

365 - 14.02.2018

На Фејсбук е споделена снимка од апсењето на човек што очигледно никогаш нема играно „stealth“ игрици. Крадецов, освен што крадел чанти од автомобилите во кругот на Клиничкиот центар среде бел ден, не се ни помачил да користи хебла или штрафцигер, ...

Крадец фатен на дело: Совладан од обезбедувањето на скопска клиника (ВИДЕО)

Курир - 14.02.2018

Крадецот наводно крадел чанти од автомобилите, а не бил ниту суптилен, автомобилите не ги отклучувал, туку ги кршел прозорците. Корисник на Фејсбук сподели видеоснимка, на која е прикажано апсењето на крадеца кој бил фатен на дело во кругот на ...

Фатен на дело додека ,,оперирал” на паркингот во Клинички центар (ВИДЕО)

Канал5 - 14.02.2018

На социјалните мрежи е објавено видео од граѓанин , кој снимил како на дело е фатен крадец додека обива автомобили. Обезбедувањето на Клиничкиот центар фати крадец додека оперирал по автомобилите паркирани во кругот на Клиничкиот центар во Скопје .

Арамија фатен на дело на Клиника (ВИДЕО)

Република - 14.02.2018

Корисник на Фејсбук сподели видеоснимка, на која е прикажано апсењето на арамија кој бил фатен на дело во кругот на Клиничкиот центар. Арамијата оперирал по автомобилите паркирани на паркингот на Кличнички, а на снимката се гледа дека го совладало ...

(ВИДЕО) ФАТЕН НА ДЕЛО: Како се крадат ташни од автомобили во Државна болница?

Скопје24 - 14.02.2018

Крадец оперирал по автомобилите паркирани на паркингот на Клинички. На снимката се гледа дека го совладало обезбедувањето од клиниката. Крадецот крадел ташни од автомобилите, а сето тоа го правел на брутален начин со кршење на прозорите од ...

ВИДЕО: Фатен крадец на паркингот во Клинички центар

Фактор - 14.02.2018

Кршел прозори на автомобили па крадел чанти. Вака изгледа сценариото што најверојатно го подготвил крадецот кој „оперирал“ на паркингот во Клинички центар. Но сѐ си има свој крај, па така крадецот бил фатен од страна на обезбедувањето на Клиничкиот ...

Ова е урнебесно: Крадец и ја украде торбата, а таа на него му украде нешто многу повредно (Видео)

NetZabava - 14.02.2018

Ова е најдобрата работа која што можеше да му ја направи на крадец. Интересна и несекојдневна ситуација која морате да ја погледнете. Веројатно крадецот повеќе изгуби отколку што доби од неговата кражба.

Кога си неуспешен крадец во Државна (Видео)

Exclusive.mk - 14.02.2018

Обезбедувањето на Државна болница на готовс. Случаен минувач снимила како тоа се справува со крадец на автомобили на нивниот паркинг. ...

Крадец фатен на дело: Го уловиле во маркет во Мичурин со 50 украдени чоколади

Република - 14.02.2018

Скопјанец кривично ќе одговара откако во понеделникот бил фатен по кражба во маркет лоциран во населбата Мичурин. Околку 14 часот вработените во маркетот повикале обезбедување откако го забележале крадецот.

Крадец фатен на дело како претура по куќата, во бегање му испаднале парите

Фокус - 13.02.2018

21-годишник е фатен на дело од домаќинот како претура по дневната соба во куќата на улицата „Македонска преродба“. Кога го видел сопственикот на куќата, 21-годишниот М.Д. физички го нападнал и го напуштил местото на настанот.

Скопјанец затекнал крадец во својот дом, тој побегнал, но полицијата го пронашла

Сител - 13.02.2018

Скопјанец затекнал крадец како пребарува во дневната соба од неговата куќа, по што тој физички го нападнал и побегнал. Бегајќи на крадецот му испаднале парите што ги украл, а кусо потоа бил пронајден и приведен од полицијата.

Крадец фатен на дело како краде чанти на скопска клиника

Сител - 14.02.2018

Корисник на Фејсбук сподели видеоснимка, на која е прикажано апсењето на крадеца кој бил фатен на дело во кругот на Клиничкиот центар. Арамијата оперирал по автомобилите паркирани на паркингот на Клинички, а на снимката се гледа дека го совладало ...

Арамија фатен на дело додека ,,оперирал” на паркингот во Клинички центар (ВИДЕО)

Скопје инфо - 14.02.2018

Обезбедувањето на Клиничкиот центар фати крадец додека оперирал по автомобилите паркирани во кругот на Клиничкиот центар во Скопје . На социјалните мрежи е објавено видео од граѓанин, на кое се гледа како крадецот моли да го пуштат, додека ...

Скопјанец дошол дома и затекнал крадец во дневната па настанала драма

Press24 - 13.02.2018

Во 23 часот и 20 минути синоќа, во СВР Скопје се јавил Д.Т. и телефонски пријавил дека на улицата „Македонска преродба“ во куќа, го затекнал 21-годишниот М.Д. како претура во дневната соба.

Во маркет во Мичурин: Скопјанец украл 50 чоколади

Скопје инфо - 14.02.2018

Скопјанец кривично ќе одговара откако во понеделникот бил фатен по кражба во маркет лоциран во населбата Мичурин. Околку 14 часот вработените во маркетот повикале обезбедување откако го забележале крадецот.

Крадец фатен на дело: Совладан од обезбедувањето на скопска клиника (ВИДЕО)

Маркукуле - 14.02.2018

Крадецот наводно крадел чанти од автомобилите, а не бил ниту суптилен, автомобилите не ги отклучувал, туку ги кршел прозорците. Корисник на Фејсбук сподели видеоснимка, на која е прикажано апсењето на крадеца кој бил фатен на дело во кругот на ...

Скопјанец дошол дома и затекнал крадец во дневната па настанала драма, полицијата на нозе – исчезна жена болна од ...

Скопје24 - 13.02.2018

Во 23 часот и 20 минути синоќа, во СВР Скопје се јавил Д.Т. и телефонски пријавил дека на улицата „Македонска преродба“ во куќа, го затекнал 21-годишниот М.Д. како претура во дневната соба.

Крадец нападнал сопственик на куќа откако бил фатен на дело

Курир - 13.02.2018

Скопјанецот Д.Т. вчера вечерта пријавил дека на ул.„Македонска преродба“ во куќа, го затекнал М.Д.(21) како претура во дневната соба. -Откако М.Д. забележал дека бил виден од пријавителот, истиот физички го нападнал, по што го напуштил местото на ...

Видео: Крадец фатен на дело - обезбедувањето го собори пред скопска Клиника

Press24 - 14.02.2018

Корисник на Фејсбук сподели видеоснимка, на која е прикажано апсењето на крадеца кој бил фатен на дело во кругот на Клиничкиот центар. Тој насилно ги отворал автомобилите паркирани на паркингот на Клинички, а на снимката се гледа дека е совладан од ...

Скопјанец затекнал крадец во својот дом, тој побегнал, но полицијата го пронашла

Слободен Печат - 13.02.2018

Скопјанец затекнал крадец како пребарува во дневната соба од неговата куќа, по што тој физички го нападнал и побегнал. Бегајќи на крадецот му испаднале парите што ги украл, а кусо потоа бил пронајден и приведен од полицијата.

Го фатил жив додека му крадел низ дома

Скопје инфо - 13.02.2018

На 12.02.2018 година во 23,20 часот во СВР Скопје Д.Т. телефонски пријавил дека на ул.„Македонска преродба“ во куќа, го затекнал М.Д.(21) како претура во дневната соба, но откако М.Д. забележал дека бил виден од пријавителот, истиот физички го ...

Крадец фатен на дело се обидел да избега,но не успеал

МКД - 13.02.2018

Вчеравечер во 23.20 часот во скоската полиција Д.Т. телефонски пријавил дека на ул.„Македонска преродба" во куќа, го затекнал М.Д.(21) како претура во дневната соба, но откако М.Д. забележал дека бил виден од пријавителот, истиот физички го ...

Скопјанец затекнал крадец во својот дом, тој побегнал, но полицијата го пронашла

Канал5 - 13.02.2018

Скопјанец затекнал крадец како пребарува во дневната соба од неговата куќа, по што тој физички го нападнал и побегнал. Бегајќи на крадецот му испаднале парите што ги украл, а кусо потоа бил пронајден и приведен од полицијата.

На крадец му испаднале украдените пари додека бегал

А1 On - 13.02.2018

Скопјанец затекнал крадец како пребарува во дневната соба од неговата куќа, по што тој физички го нападнал и побегнал. Бегајќи на крадецот му испаднале парите што ги украл, а кусо потоа бил пронајден и приведен од полицијата.

Скопјанец затекнал крадец во својот дом, додека бегал му испаднале парите што ги украл

24 Вести - 13.02.2018

Скопјанец затекнал крадец како пребарува во дневната соба од неговата куќа, по што тој физички го нападнал и побегнал. Бегајќи на крадецот му испаднале парите што ги украл, а кусо потоа бил пронајден и приведен од полицијата.

Скопјанец затекнал крадец во својот дом, додека бегал му испаднале парите што ги украл

Република - 13.02.2018

Скопјанец затекнал крадец како пребарува во дневната соба од неговата куќа, по што тој физички го нападнал и побегнал. Бегајќи на крадецот му испаднале парите што ги украл, а кусо потоа бил пронајден и приведен од полицијата.

Скопјанец затекнал крадец во својот дом...

Н.Македонија - 13.02.2018

Скопјанец затекнал крадец во својот дом Скопјанец затекнал крадец како пребарува во дневната соба од неговата куќа, по што тој физички го нападнал и побегнал. Бегајќи, на крадецот му испаднале парите што ги украл, а кусо потоа бил пронајден и ...

Скопјанец затекнал крадец во својот дом, додека бегал му испаднале парите што ги украл

Локално - 13.02.2018

Скопјанец затекнал крадец како пребарува во дневната соба од неговата куќа, по што тој физички го нападнал и побегнал. Бегајќи на крадецот му испаднале парите што ги украл, а кусо потоа бил пронајден и приведен од полицијата.

Скопјанец затекнал крадец во својот дом, тој побегнал, но полицијата го пронашла

Либертас - 13.02.2018

Скопјанец затекнал крадец како пребарува во дневната соба од неговата куќа, по што тој физички го нападнал и побегнал. Бегајќи на крадецот му испаднале парите што ги украл, а кусо потоа бил пронајден и приведен од полицијата.