TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МНР повика државјаните на Северна Македонија да го напуштат Либан

Р.С.Европа - 23.06.2024

Министерството за надворешни работи (МНР) денеска (23 јуни) повика сите државјани на Република Северна Македонија што се наоѓаат во Либан да ја напуштат оваа земја во првата можна прилика поради влошената безбедносна ситуација.

Сите наши државјани да го напуштат Либан, постои можност за влошување на ситуацијата, повикува МНР

ММС

МНР ги повикува македонските државјани да го напуштат Либан

Фокус

МНР: Македонските државјани да го напуштат Либан поради влошената безбедносна ситуација

360 степени

МНР ги повикува македонските државјани да го напуштат Либан

Вечер Прес

„НАПУШТЕТЕ ГО ЛИБАН ВО ПРВАТА ПРИЛИКА“: МНР предупредува поради влошената безбедносна состојба

Фактор

Македонските државјани да го напуштат Либан, повика МНР

МКД

+инфо Lider Сител 24 Вести Радио МОФ Република

Македонските граѓани да ја напуштат Либан поради влошена безбедносна ситуација, апелира МНР

ТВ21 - 23.06.2024

Поради влошенета безбедносна ситуација во Либан, Министерството за надворешни работи на Република Северна Македонија ги повикува сите наши државјани кои се наоѓаат во оваа држава, да ја напуштат во прва можна прилика.

МНР: Македонските граѓани да го напуштат Либан при првата можност

Локално

МНР: Македонските граѓани да ја напуштат Либан поради влошената безбедносна ситуација

4NEWS

МНР ги повикува македонските државјани да го напуштат Либан

Либертас

МНР: Македонските граѓани да го напуштат Либан поради влошената безбедносна ситуација

Макфакс

МНР апелира до македонските државјани да го напуштат Либан поради влошената безбедносна ситуација

Н.Македонија

МНР: Македонските граѓани да го напуштат Либан поради влошената безбедносна ситуација

Опсервер

24Инфо Centar еМагазин Точка Во Центар

МНР ги повикува македонските граѓани да го напуштат Либан

Мета - 23.06.2024

Постои можност за натамошно влошување на ситуацијата, а со тоа и намалени можности за навремено напуштање на Либан, велат од МНР Министерството за надворешни работи ги советува сите македонски државјани кои се моментално во Либан, да ја напуштат ...

МНР апелира нашите државјани да го напуштат Либан: Може да се влоши ситуацијата

Слободен Печат

МНР: Сите наши државјани да го напуштат Либан, постои можност за натамошно влошување на ситуацијата

А1 On

МНР: Сите наши државјани да го напуштат Либан, постои можност за натамошно влошување на ситуацијата

Независен

Ситуацијата може да ескалира, МНР ги повика македонските граѓани да го напуштат Либан

Zoom

МНР: Сите наши државјани да го напуштат Либан

Канал5

МНР: Сите наши државјани да го напуштат Либан, постои можност за натамошно влошување на ситуацијата

Телма

Press24 Во Центар CivilMedia Нетпрес Бриф Frontline MakPress