TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гром уби 33 Индијци

ММС - 22.07.2019

Дестици луѓе ги загубија животите во вчерашната бура што ја погоди северната индиска држава Утар Прадеш. Од Агенцијата за вонредни состојби сооппштиле дека гром вчера убил дури 33 луѓе, а повредил 13. Во бурата биле урнати и 20 куќи.

Индија; Повеќе од 30 мртви за еден ден од удар на молњи

Алсат-М - 22.07.2019

Најмалку 32 лица загинале, а 13 се повредени во удари на гром во индиската провинција Утар Прадеш во текот на вчерашниот ден, откако регионот бил зафатен од силно невреме проследено со чести електрични празнења во ...

Најмалку 32 лица загинале од громови за еден ден во Северна Индија

Опсервер - 22.07.2019

Најмалку 32 лица вчера загинале од удари на громови во северната индиска држава Утар Прадеш, јави денеска локалната телевизија НДТВ додавајќи дека во невремето биле повредени уште 13 луѓе.

Најмалку 32 лица загинале од громови за еден ден во Северна Индија

Сител - 22.07.2019

Најмалку 32 лица вчера загинале од удари на громови во северната индиска држава Утар Прадеш, јави денеска локалната телевизија НДТВ додавајќи дека во невремето биле повредени уште 13 луѓе.

Најмалку 32 лица загинале од громови за еден ден во Северна Индија

Курир - 22.07.2019

Најмалку 32 лица вчера загинале од удари на громови во северната индиска држава Утар Прадеш, јави денеска локалната телевизија НДТВ додавајќи дека во невремето биле повредени уште 13 луѓе.

За еден ден загинаа 32 лица од удари на громови во Индија

+инфо - 22.07.2019

Најмалку 32 лица вчера загинале од удари на громови во северната индиска држава Утар Прадеш, јави денеска локалната телевизија НДТВ додавајќи дека во невремето биле повредени уште 13 луѓе.

Најмалку 32 лица загинале од громови за еден ден во Северна Индија

24Инфо - 22.07.2019

Најмалку 32 лица вчера загинале од удари на громови во северната индиска држава Утар Прадеш, јави денеска локалната телевизија НДТВ додавајќи дека во невремето биле повредени уште 13 луѓе.

Најмалку 32 лица загинале од громови за еден ден во Северна Индија

Независен - 22.07.2019

Најмалку 32 лица вчера загинале од удари на громови во северната индиска држава Утар Прадеш, јави денеска локалната телевизија НДТВ додавајќи дека во невремето биле повредени уште 13 луѓе.

Најмалку 32 лица загинале од громови за еден ден во Северна Индија

Тера - 22.07.2019

Најмалку 32 лица вчера загинале од удари на громови во северната индиска држава Утар Прадеш, јави денеска локалната телевизија НДТВ додавајќи дека во невремето биле повредени уште 13 луѓе.

Индија: Громови убија 32 лица во еден ден во Утар Прадеш

Денешен - 22.07.2019

Најмалку 32 лица вчера загинале од удари на громови во северната индиска држава Утар Прадеш, јави денеска локалната телевизија НДТВ додавајќи дека во невремето биле повредени уште 13 луѓе.

Најмалку 32 лица загинале од громови за еден ден во Северна Индија

А1 On - 22.07.2019

Најмалку 32 лица вчера загинале од удари на громови во северната индиска држава Утар Прадеш, јави денеска локалната телевизија НДТВ додавајќи дека во невремето биле повредени уште 13 луѓе.

Најмалку 32 лица загинале од громови за еден ден во Северна Индија

MakPress - 22.07.2019

Најмалку 32 лица вчера загинале од удари на громови во северната индиска држава Утар Прадеш, јави денеска локалната телевизија НДТВ додавајќи дека во невремето биле повредени уште 13 луѓе.